Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

405 mi16 - 4x4?


Mopař

Recommended Posts

Zdar všichni,

potřeboval bych trochu pomoct s utříděnim faktů o tomhle autě. Platí implikace že každá mi 16 = 4x4?

Co sem tak koukal na různý weby, nikde sem nenašel zrovna jednoznačnou odpověď. Navíc stránka Cars-data, která je jinak dost přesná, ukazuje pro mi 16 jenom FWD náhon, AWD ukazuje jenom pro T16.

Mohl byste mi teda prosím někdo dát jednoznačnou odpověď jak to teda je? :myslim

Díky :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4x4 sa naviac nikdy nerobili dizlove ..... s pohonom 4x4 sa mozes stretnút iba pri motoroch 1,9i (vrátane 16v) a po facelifte pri motore 2,0i ( vratane t16)

Si si istý? Keď si dáš akýkoľvek vyhľadávač v katalógoch náhradných dielov (trebárs Autokelly) tak môžeš naraziť na variantu \"1.8D 4x4\" so 66kW motorom A8A (XUD7TE).

Pri kombíku je to označované ako 1.8DT x4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si ma teraz riadne zneistil. svojho casu som as riadne zaoberal 405-kami... pochodene fora, od anglickych, francuzskym, holandskych, az po ukrajinske, a nikdy som sa s dielsovou 4x4 nestretol, ktora by nebola preskladana z benzinovej,.. vid teraz je na ebay.co.uk 405 break 4x4 ale cely system je z MI16

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu to máte en francé vysvetlené... translator a ide sa... :)

http://peugeot405.e-monsite.com/pages/les-405-quatre-roues-motrices-02-1989-a-07-1995.html

Domnívám se že 4x4 bylo popsáno jednou ve světě motorů.

Nebylo to náhodou ke stažení někde na stránkách? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, takže 405ky majú trvalý pohon 4x4? Nieje to ako ten jeb*nutý Haldex na VW?

Uzavíratelný mezinápravový dif mají jen GRx4 a SRx4 a to tuším jen do 40-50km/h. Je to ovládané tlačítkem na palubce.

Mi16 a T16 má mezinápravovou viskozní spojku (označení typu Ferguson), vpředu pak planetový dif, vzadu šnekový typu Torsen.

Haldex v posledních generacích není vůbec špatný systém, nároky 99% uživatelů pokryje naprosto v pohodě. Navíc od 4.generace tj Octavia 2 Scout či Superb druhé generace, jde na zadní nápravu 10% momentu vždy. Nová A3, Golf 7 či Volvo V40 má dokonce 5. generaci haldexu. Stejnou dostane i nová Octavia 3. Haldex používají i jiné značky třeba Bugatti Veyron, či Lambo Aventador. Dokonce Subaru Legacy tuším s automatickou převodovkou Lineartronic používá také viskozní spojku místo mechanického mezinápravového. Čili ani Subaru už nemá vždy čistě mechanické diferenciály ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
405 4x4 okrem mi16x4 a T16 boli takisto oznacovane napriklad SRi x4... poznavacim znamenim ze je to stvorkolka okrem stitku je aj hydraulicke odpruzenie zadnej napravy... dokonca sa 4x4 robila aj verzia kombi, ale iba pred faceliftom...

hm špatné informácie.. kombík sa robil 4x4 aj po facelifte , vo verzi z 2.0 benzínovým 8v :) a dízel sa určite 4x4 nikdy aspoň sériovo nevyrábal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...