Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Renovace Laku


lud3k

Recommended Posts

Rozsah regulace flexy a leštičky je jinde, dál - leštička má plynulý rozjezd takže nerozstříkáš leštěnku v 1. vteřině. O tom jak je něvhodně tvarovaná, těžká a pod nemá smysl psát. Špatné otáčky znamenají spálení laku, velká váha znamená probroušení laku.... dělej jak myslíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže problém je ve štelování otáček. no hoši, nevím jak vy, ale já když se podívám na tu flexu, co mi leží ve skříni, tak mě ovladač regulace otáček přímo mlátí do očí.

a nebo jinak. kolik otáček má taková leštička.

Leštička tak 600-3500 na prázdno...

Flexa 8 000 - 10 000 cca ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

váhy bych se nebál a tvarování už vůbec ne. mám profi flexu a páni od bosche na rozumnou váhu a ergonomii pamatovali.

plynulý rozjezd leštičky, by se taky dal napodobit postupným zvyšováním otáček.

hlavní otázkou jsou tedy potřebný otáčky. jenže ty já neznám a práve proto doufám, že se je tady dozvím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já s bolením ruk problém nemám, auto bych dělal jen jedno, takže s časem nemám problém, a navíc je to dobrá zašívárna, abych nebyl zapřáhnut do vysávání nebo nedej bože utírání prachu.

ale dost bylo kočkování. takže pokud se dostanu s otačkama do rozpětí jako má leštička tedy do 3500, což se dostanu, jelikož flexa začíná od 2800, a pořeším plynulý rozjezd, což není problem, tuhle funkci flexa má, tak by neměl problém ji použít.

[upravil dne 20/3/13 23:08 od chanchez]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se na leštičku jaké má držadlo a jakou má váhu. Pokud vezmeš molitanový kotouč a vezmeš do ruky leštičku tak se vahou ani nehne. Když vezmeš flexu tak si sedne. Flexa je prostě na řezání, na jiný pohyb, to pohodlné držadlo leštičky umožnuje dosáhnout daleko (kapota, střecha) a přitom se jen tak z lehýnka dotýkat laku. Ono totiž pokud přitlačíš, máš tam hrubší pastu a ty nebudeš jen lehce nad lakem tak ti ujede a bude průšvih. Pokud není tlak minimální dělají se hologramy...

... já nemám patent na rozum, třeba budeš spokojený s rozbrušovačkou. Když jsem zjistil jak je jednoduché projet lakem na čistý plech nebo plnič tak jsem si řekl nikdy více. Všechno jde - můžeš stříkat auto elektrickou pistolí místo kompresorem nebo lakovat válečkem. Možná že to bude vypadat i dobře, ale těžko ti to nekdo seriózně doporučí.

Klidně to vyzkoušej :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s flexou teda ani ja bych nedoprucoval a to stim nemam praxi zadnou:D To ja necham raci profesionalum v Brne nekde si najdu firmu a objednam se ale spis to necham az nalakuji oba narazniky a kufr zacalai seme tvorit male bublinky pod lakem pruhledne:-o podel okna.. asi spatny pruhledny lak snad to tim pujde dolu pokud nee necham nalakovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...