Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém se řadící pákou Golf IV


razor

Recommended Posts

:xvul

Zdravím,

Kromě mého peugeota mám doma i Golf IV rv.1999 1,4 benzin.

Z ničeho nic se začala hrozně hýbat řadící páka.

Závada se projevuje následovně :

řadící páka se jakoby houpe směrem dopředu a dozadu v pravidelných intervalech. Nejvíc je to znát na neutral, kdy se páka pohybuje cca 5 cm na každou stranu (nahoru, dolu mezi 3 a 4 rychlostí)

Když se páka houpe, má sílu, nejde ji udržet rukou.

závada se projevuje v rychlosti cca nad 30km/h a pak už se intenzita \"houpání\" nemění. je jedno, jestli jedu 50 nebo 90.. houpe se pořád stejně.

otáčky motoru se ani nehnou, jsou zcela pravidelné.

Volant je taky normální, nic není ve volantu cítit..

Jediné co má vliv je zatáčení.

Když zatočím doleva, témněř to přestane, ale když doprava, tak se to zhorší.

Bohužel to občas zcela přestane. Auto se začne chovat uplně normálně, samozřejmě vždy těsně před servisem..nikdo si s tím neví rady.. téměř vše je teď vyměněno (silentbloky, držáky, kulisa atd)

Teď to zase začalo houpat a tak jsem zavolal mechanika, který přijel na místo, nastartoval a auto zase nic nedělá. Zkoušeli jsme to všelijak vyvolat, ale nic...

Zase to začne třeba zítra po cestě do práce.

Přikládám video :

Buhu¨žel to natočila přítelkyně při zařazené rychlosti, ale něco tam vidět snad je.. Na neutral je to výrazně horší.

Omlouvám se, že se to netýká peugeotu, ale snad to nebude nikomu vadit. Psal jsem všude a nikdo neví, tak třeba tady někdo na něco příjde..

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Peugeotu 206 co mám, jsem měl stejný problém a bylo to zlomenou pružinkou v poloose, která tam jaksi vystřeďuje ten homokineťák (či co to je). Pružinka se zlomila, vzpříčila a poloosa se tak defakto neotáčela kolem osy ale trochu \"šejdrem\". Řadící páky taky kmitala jak vzteklá. Po výměně je už ticho a klid. Nejsem automechanik, jen poučený blbec, tak je možné že to ve Vašem případě tím nebude, ale alespoň se na to podívejte. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,ta pružinka tam slouží k odtahování od kloubu na kameny.

Měl jsem to samé,vyměnil jsem jen pružinku , ale tím , že jsem na to jezdil poměrně dlouho tak jsem zničil to pozdro , kde se ta poloosa točí.takže stejně musím vyměnit,ale nevím jak je to u golfa.Načmarykoval jsem jak to tam zhruba vypada.každopádně se ti to musí dít jen když jedeš - pokud stojíš tak ne.Někteří zde psali,že se to projevuje hlavně na 4 a 5 stupeň kolem 75km,ale to přesně nevím.Mne se to děje při rozjezdu a to mi fofrklacek lítá všemi směry :grr

Obrázek nekomentujte:D

Primárně je problém na právé neboli delší poloose

post-17255-14109629971133_thumb.jpg

[Edited on 19/3/13 23:55 by velkybanan]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky moc..

Pocitově to jde od pravý poloosy, která je dokonce už asi rok bez manžety a je taková \"načatá\" ale to jsme vyloučili, protože jsme si říkali, že by to muselo být cejtit ve volantu a hlavně by to dělalo asi pořád, a né jen někdy \"podle nálady\" .. Nicméně je fakt, že to jde jakoby z prava od kola.. aspoň mi to tak připadá. a dělá to jen cca od 30km/h a víc ale pak už je jedno, jak rychle jedu. děláto podle mě furt stejně..(možná že třeba víc, ale už to jen nejde poznat, protože se po chvilce jakoby rozhoupe celý auto)

Nejdivnější je to, že to dělá jen občas..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jooo :D to je přesně ono.Jenom někdy kolem té 30 je to ale nejvíc.Ono asi jak se ta poloosa usadí a styl jízdy.Hlavně do volantu ti to nepůjde,pokud máš OK všechny čepy a řízení - vesměs to třebe z motorem.A jestli tam někde není manžeta tak to rovnou vyměň tam už vazelína nebude spíš bahno s kamínky a vodou :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, výměna poloosy už je domluvená, ale jemu věřím, on je fakt dobrej, už vyřešil hodně záhad ;) ale říká, že to tím asi nebude.. Údajně je tam ještě nějaké závaží nebo co a to by to teoreticky mohlo dělat taky..Podle mě by na to přišel hned, ale kdykoli mu auto dám, že to zase začalo dělat, tak to přestane a on to vlastně nikdy nevidí. řeší tedy něco, co se zrovna neděje a auto se chová uplně normálně.....

Více méně je každý \"můj mechanik\" spíš záhadolog než mechanik =) Já nemůžu mít normální závadu. :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...