Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou orientaci bytu? Aneb byt s předzahrádkou stejně nemá smysl, my do něj ale jdeme


MilanF1

Recommended Posts

Já to beru tak, že nyní není žádná dobrá nabídka. Milovice jsou s cenami níže, jelikož tam je bytů v nabídce možná až moc. Samozřejmě většinou bez pozemku, pozemek jsem našel na Božím Daru - za 1,5M, ale to je lokalita na to hodit si mašli. Staví tam i nové bytové domy s předzahrádkami, levnější než Lysá, stejné metry, horší dispozice se kterou se nic nevymyslí, navíc daleko od obslužnosti. Jsou tam i nové malé řadovky (82m) za 2,2M, je to hranatá krabice vypadající jako vězení a k tomu písčitý lebedou zarostlý pozemek. Tady je cítit, že to je na kšeft. Barák v této lokalitě, aby nějak vypadal, je investice 3M, nebo spíše více. Navíc prostě barák je starší, brzy do něj budou potřeba investice a když bude psáno, že bylo zrekonstruováno to a to, kdo ví, zda to udělal předchozí majitel, papír snese všechno.

V Čelákovicích na náměstí jsou úplně nové byty, ale tam cena za 3kk začíná na 2,8 milionu, to je fakt mimo ... v Lysé je nový projekt zahrada, u náměstí. Se podívejte na ceny: http://www.zahradatojezivot.cz/bydleni-v-zahrade/prehled-bytu/ To je šílenost, navíc je to cena bez podlah (100 000 Kč) a všechny dveře jsou plné, platí se i za umístění kola do kolárny :bojim. Dispozičně se mi byt nelíbí, proč ho musí dělat zkosený? To nechápu.

Teď jsme v tátově baráku z předminulého století, u silnice, barák je vlhký, ale tak hrozné to není. Uvažovali jsme, že bychom zůstali, ale jsou tam 30m místnosti, špatná orientace, je to kamenné, protopilo by se také moc. Chtělo by novou střechu, okna, elektriku (v hliníku) atd. Navíc momentálně je kuchyn spojená s koupelnou, celé to má 9m. Topíme v Petrách dřevěnými briketami a letošní zima znamenala spotřebu za 12 000 Kč - což je stejná cena jako v novém bytě v lysé, jenom musíme přikládat a každé ráno tu je 17°C ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tu vážne vidím rady, ako by ste do toho neišli, keby to nebolo napísané na Vás :D

ChouLu :D

Aha, takže

1. Mladý pár, má možnosť ísť zadarmo, bývať do nového bytu, v novostavbe s peknou predzahradkou. Zadarmo, len za energie (ktoré sú malé) s vidinou, ze ak vsetko pojde ako má, raz ten byt bude bezplatne ich ...

2. Má aj druhú možnosť, odmietnuť to, a ostať sedieť doma, alebo si na tych cez 2 mega zobrat hypoteku a zadlzit sa na 30 rokov ...

Nechapem, prečo by si nemal vybrať prvu variantu ? Omg ved sa tam nastahuje, a keby doslo k nejakemu \"odoberaniu\" majetku tak ? Tak odide s holou ritou, presne ako s nou dosiel ... Kto ti da dneska BYVANIE len za NAKLADY ?

Nikto ... Ale joo, urcite bude lepsie to NEZOBRAT ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, nikdy jsem si od rodičů nevzal takovýto \"dar\" - to mi na tom maličko smrdí. Hlavně nechápu, proč nedaj mega tý druhý dceři už teď, na zbytek si Milan může vzít hypo a bude vědět, že je barák napsanej na něj. Alespoň se naučí hospodařit s penězi a bude si toho víc vážit. To řešení s tím vlastnictví rodičů Kitty je nějaký divný.

Ano Lubk0 NEZOBRAT - bylo by mi už fakt divně, že mi někdo dá 2 mega. A ještě víc divně, že to nebude moje a bude nade mnou viset Damoklův meč prodeje, vystěhování, nebo vyplacení druhé sestry.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je všechno možné, jen ne zadarmo. Toto je (možná v dobrém úmyslu) jen způsob, jak si někoho zavázat, aniž by fakticky něco dostal. Takovéhle \"zadarmo\" v dlouhodobém výhledu zpravidla vyjde pěkně draho. Ale prosím, ať si to koupí, jedna strana utopí nesmyslně peníze, druhá strana bude bydlet \"zadarmo\" v kompromisu spojujícím vše horší, ve výsledku výhra jen pro developera, který získá kavku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Punkac: Nevím k čemu by 1M byl 15leté dceři, která bude určitě ještě 9 let studovat. Momentálně bydlíme úplně stejně, jenom v domě mého táty a platíme poplatky napůl s dědou (bydlí ve druhé polovině domu).

Je tu tento návrh a plně souhlasím s Lubkem. Když by to dopadlo blbě, o nic vlastně nepřijdeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Punkac tak vydíš, keby mi polovičkyni rodičia také prachy dávali, neváham :)

Jaky Damokluv meč ? :D :D Omg :D Ina alternativa byvania, ich vyjde na mesačne prachy. Dajme tomu tipuju tak minimalne 10-12 tis. Kč ... Tu platí len energie .. Tak aj keby tam vydrzal len rok, i tak si môže prachy odloziť.

Takisto som rád, že tu zase všetci viete veštit z gule, a predpovedáte, ako sa s ním rozhadaju, ako mu to neprepisu, ako mu to predaju ... Ak by bolo treba o 5 let vyplatit segru mozu si zobrat hypo, na ten 1 mega, alebo to mozu predat, zobrat si 1 mega a kupit nieco svoje, vlastne ...

Kompromis spojujuci vsetko najhorsie, ako pre koho ... Zase len vlastny, stale presadzovany nazro ...

Ano, kavka je kazdý jeden clovek, co si kupy u akehokolvek developera, byt ... Takze vsetci obyvatelia novostavieb, sú kavky ... To je predsa jasne ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo to je jasny proc byt a ne domek....Milane vim o cem mluvim jeden svuj dum jsem postavil s tchanem a druhy jsem pomahal stavet delali jsme vsechno rucne zadny mix betony vse v michacce...a vim ze bych v dnesni dobe svepomoci pro sebe postavil dum cca 120 m2 do 1300 000kc postavil s prehledem....vse jsem cvakal s manzelkou od nasich jsme dostali 60000 a tchan pomahal misto penez na stavbe....za 7 let budem mit vsechno splaceno...

Ale meli jsme oproti vam jasno baracek na vesnici se zahradou a tak jsme do toho sli....skolu,skolku a zakladni v miste dostupnost mest v okoli do20 km hradec kralove 37km...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luboši, sto lidí má sto chutí... toto je forum, kde se všichni můžeme vyjádřit. Holt máme každý jiný názor na svět

Milane: ta patnáctiletá dcera, až dostuduje, tak uvidíš, jak se jí ty peníze budou hodit. Dle mého názoru je to čistší řešení než čekat na budoucnost....

Holt někdo myslí dopředu a někdo(promiň mi ten příměr) žije jako socan ve stylu teď někdo dává, tak beru.... Nevím, já jsem nerad vděčnej a někomu zavázanej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznam rodice , ale u nasich by to vypadalo asi takto , predelame si koupelnu na sprchac , rodice ne vana je lepsi, my my se radeji sprchujeme.rodice no ale je to nas byt.....

Osobne bych podekoval vzal mega a k tomu zbytek na hyposku , a jestli hyposku na dvacet.tricet. let tak uz rovnou barak s velikosti pro dva plus dite popr dve. Upravovat dum uz pak muzes kdy chces jak chces.no stres. Jinak dispozice vuci svetovym stranam by me osobne netrapila. To snad ani nevim jakoudispozici jsem koupil:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vidíš, i ja mám známych, čo bývajú v bytoch, ktoré im kúpili rodičia. Tieto prípady sú 2, oba byty sú na rodičov ...

A byvaju si v uplnej pohode, rodičia im to dali, nech sa uz osamostatnia a je to uplne v pohode. Otvorene, aj ja by som nechcel platit hypoteku ... A asi by som za tie prachy bol ochotny aj skusnust obcasnu poznamku, ze je to ich byt ...

Na druhej strane, ked budem zarabat 4 tis. E mesacne, tak potom by som to nechcel, to je pravda :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplním, že rodiče řekli, že vyřeší smlouvy a zbytek bude na nás, ať si tam upravíme cokoliv, ale ať tam nejsou ošklivé levné dveře, ať tam je podlahové vytápění. S tím jsme nesouhlasili, každou změnu chceme diskutovat s nimi, ač bydlí 80 km daleko, oni to financují.

Také uvedli, že pokud se nám to třeba po pěti letech nebude líbit, prodá se to a půjdeme jinam.

Vzít ted mega a zbytek hypo ... tu nám ted nikdo nedá, s příjmem 15k Kč čistého nemá smysl chodit do banky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty vole, ja jsem se vcera vratil z nemec do cech a my cesi jsme fakt debilove?

Pe.Tr, Punkac, Oddie = naprosty souhlas, jak s kvalitou staveb, tak s tim, ze to je danajsky dar nedar a zavazes se akorat k bezbrehe poslusnosti a jakmile zacne nekde neco skripat, tak na tebe vytahnou, ze diky nim mas kde bydlet. Kdyz jsem mel u rodicu 1+1, a vytahli na me pri jedne neshode to, ze muzu bejt rad, ze jim platim jen sluzby a drobny najem, tak jsem se tak nasral, ze jsem vzal to nejnutnejsi a sel bydlet na ubytovnu. Byl jsem tam 14 dni, pak mi zavolali, ze se omlouvaji, a at se vratim. Tak jsem se vratil, ale vedel jsem, ze musim hledat jine reseni, ze tudy teda cesta nepovede.....

Osobne bych to vyresil tak, ze bych se domluvil na 1mio, nebo vic (aby byla kompenzace za 9 let setreni pro druhou dceru :D) a dal bych si je nekam, kde by ty prachy aspon neco vydelavaly. mezitim bych dostudoval, dosetril, a pak sel do nejaky hypo treba na 1,5mi, 2mio (plus ten 1mio od rodicu) a koupil bych si za Prahou nekde pozemek a postavil barak.

Musis si uvedomit, ze taky s Kitty nemusis byt vecne, ja byl s holkou sedm let od 17 a pak jsme se kopli do......... a co na tom, ze jsem jim prestavel pul baraku, ze jsem do toho taky financne krvacel. Myslis, ze jsem nekdy videl neco zpatky????????

Lubk0: tvoji obhajobu bytu s predzahradkou znam, nechapu ji. Obcas se tu prezentujes tak, ze vis vsechno nejlip, tak nechapu, proc za takovy prachy kupovat takovou sracku, ktera nebude moje a bude se mnou bydlet X dalsich lidi s rozmazlenejma urvanejma parchantama (to prosim vezmete globalne), tak si ja opravdu nepredstavuju klid, jeste v takove nezajimave krajine... a jeste aby mi cela bytovka chodila kolem pidizahradky....... a ja se na sve vlastni pidizahradce schovaval pred vajgly, popr. pred omylem spadlou veci, nemohl si ani lehnout na zahradku aniz by si na me nekdo nevyprasil koberce

MilanF1: rika ti neco objektivni nakup versus subjektivni nakup? Myslim, ze tyto finance se daji alokovat úplně jiným a rozhodně smysluplnějším zpusobem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vidíš, i ja mám známych, čo bývajú v bytoch, ktoré im kúpili rodičia. Tieto prípady sú 2, oba byty sú na rodičov ...

A byvaju si v uplnej pohode, rodičia im to dali, nech sa uz osamostatnia a je to uplne v pohode. Otvorene, aj ja by som nechcel platit hypoteku ... A asi by som za tie prachy bol ochotny aj skusnust obcasnu poznamku, ze je to ich byt ...

Na druhej strane, ked budem zarabat 4 tis. E mesacne, tak potom by som to nechcel, to je pravda :D :D

dostanou byt a osamostatni se, to je pravda, takhle to presne mela segra se svagrem. Barak auto pozemek, a vysledek? Jsou rozvedeni, v braku bydli svagr, auto slo uplne do sracek, protoze se o nej nestarali (mitsubishi lancer), a protoze to stavel developer, tak barak je po deseti letech uz taky slusne v hajzlu.... ne diky.....

takove osoby si pak jiste vazi toho co lehce nabyly........no to prislovi tu je rozhodne dele, nez je kdokoli z nas na svete a asi na tom neco bude :D

[upravil dne 20/3/2013 09:07 od Scratch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplním, že rodiče řekli, že vyřeší smlouvy a zbytek bude na nás, ať si tam upravíme cokoliv, ale ať tam nejsou ošklivé levné dveře, ať tam je podlahové vytápění. S tím jsme nesouhlasili, každou změnu chceme diskutovat s nimi, ač bydlí 80 km daleko, oni to financují.

Také uvedli, že pokud se nám to třeba po pěti letech nebude líbit, prodá se to a půjdeme jinam.

Vzít ted mega a zbytek hypo ... tu nám ted nikdo nedá, s příjmem 15k Kč čistého nemá smysl chodit do banky...

Podle rodičů si můžete upravit co chcete ale přitom Vám řekli že dveře nemají být levné a ošklivé, aby tam bylo podlahové topení:myslim Jste na začátku a již teď Vám diktují co můžete?:myslim A ještě k tomu chcete změny diskutovat s nimi? No promin ale nějak mi to nejde dohromady. Tak buď Vám to zaplatí a dál se nestarají, uděláte si to dle sebe, nebo vám to předají komplet hotové a vy jenom budete bydlet.

Za mně berte půlku a nazdar. Jak to tady kolegové navrhují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co se prodalo na Bozim Daru je dobrej ulet - panelak ze 70\' let, nejblizsi kopec od nej je oblastni skladka a okolo zbyle vybydlene panelaky a ubikace ruskych kasaren, kam mistni vyvazi odpad a zlodeji kovu obcas nejakej ten barak zapali, proste bydleni snu uprostred lesa, jedina doprava autem a do mesta 10km, tam bych chtel bydlet :)

Ne nadarmo tam maji pozemek oploceny s ostnatym dratem, coz neni jen z nostalgie po puvodnim vyuziti mista.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ja taky zacinal znuly - prvne se zenou jsme si koupily dekret za 180litru 2+kk 39m ,po dvou letech jsme koupili druzstevni 3+1/L 82m za milion a ted po sesti letech jdem do baraku. Pokud nemate tolik penez na jednou tak zacnete postupne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jeste aby mi cela bytovka chodila kolem pidizahradky....... a ja se na sve vlastni pidizahradce schovaval pred vajgly, popr. pred omylem spadlou veci, nemohl si ani lehnout na zahradku aniz by si na me nekdo nevyprasil koberce

Zase klasika. Porovnaveme byty ... Ak sa citis lepsie na balkone 3 m2, tak nech sa páči, buď na balkone 3 m2 ...

Ak si myslíš, že na balkóne máš viac súkromia, zase, nech sa páči, kludne si to mysli, a určite máš pravdu ...

Ak je pergola zastrešená nepriehladným lexanom schovávanie pred vajglami, tak to tak určite bude ... Pergoly či terasy si stavajú ludia aj na záhradách v rodinných domoch, napríklad aby tam mohli sedieť, i keď prší ... A vidíš, nemajú nad sebou ani žiadnych susedov, a predsa to stavajú, nechápem to ...

Znova len \"doplnam\" = bavim sa o \"balkone\" vs \"predzahradka / terasa\" ... Z môjho pohladu, je proste predzahradka / terasa niečo viac, ako balkon ...

Rodinný dom, je rodinný dom. Ale stojí iné peniaze. Je super, že niekto si ho vie svojpomocne postaviť za cenu o málo nižšiu ako ceny bytov. Nie každý, však toto dokážeme, nie každý máme v rodine chlapov od fachu (elektrikar, stolar, vodár, kúrenár atd atd), nie každý má na to aj čas (niekto proste dochadza do prace, z prace, a v práci trávi napr 9 hodin) a nemá možnosť, si tú stavbu stavať inak, ako cez výkendy ... To isté s cenovými ponukami na materiál ... Nie každý v takejto situácií má chuť stavať 2 roky a mať zabytí čas všetky výkendy a tak mu napríklad ostáva už len stavba \"firmou\" . Ta už taká lacná neni, a zase sme pri pravidle, že niekto sa na tom nabalí ... (zarobí za prácu) A výsledná suma, bude suma toho bytu x2 možno viac ...

Osobne, plánujem byť v byte cca 5-6 rokov, než prejde lehota na daň z nehnutelnosti pri predaji, a po dobu trvania štátneho príspevku pre mladých, ktorý mi teraz zabezpäčuje veľmi dobrý úrok ... Potom by som chcel predať, a ak finančná situácia dovolí, čo dúfam, že hej, chcem ísť do domu. Ale nevidím v podstate skoro inú možnosť, ako si ho nechať postaviť alebo kúpiť postavený ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na těhle diskuzích je kouzelná jedna věc - jak je krásně vidět, kdo už si jakým vývojem prošel a jaké má zkušenosti :D

Jo, ve 20 bych asi taky skákal radostí, kdyby mi někdo zadarmo dal byt, auto, prachy. Jenže nedal a musel jsem se postarat sám - a teprve s odstupem času zjišťuju, jak to vlastně bylo dobře, jak to bylo motivační a o co všechno jsem se vlastně zvládl postarat, když jsem prostě musel. Jasně že bych to tehdy bral, ale z dnešního pohledu bych neměnil. Už jen ty blbý auta - dostat zadarmo novou pixlu a jen si vozit zadek, těžko bych dneska s auty uměl víc než dolít vodu do ostřikovačů. A tak je to se vším...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...