Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nabourané auto před barákem - cena opravy?


mmmb

Recommended Posts

joo to nase... hele nárazník by šel svařit, nebo zajet na vrakáč..kolem Ostravy jich je dost...dále ten blatník, ten by chtěl ke klempířovi, který by do dokázal srovnat a pokusit se to rozleštit, ikdyž jak se na to tak dívám tak to bude chtít barvu..takže střiknout celý blatník....já bych to tipl tk na 4000-6000 kč ...cena může být nižší pokud máš svého dvorního lakýrníka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno to nechceš počuť, ale do 14 ročného auta by som už v tomto neinvestoval ...

Max zavariť nárazník za pár stovek Kč, troška to vyklepnúť, čo to dá, zatreť odrané plochy, a jazdiť ...

Ale je to na tebe ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo chce mít tip ťop i 14 let staré auto :roll

Ano, a presne tý istý ľudia tu potom vyplakávajú, keď ich plechovicu nikto nechce kúpiť za nimi požadovanú cenu, a vyťahujú tu čo všetko do toho auta investovali ...

Je to 106 tka, s tým už žiadnu ženskú nezbalíš, 99 ročník, 1.1 motor = auto ktoré už naozaj veľkú cenu nemá. Tamtá \"vec\" niako neobmedzuje ani nemení jazdné vlastnosti auta. To že do nej nasipe 6 tis. Kč je stále viac, ako mu daný \"ťukanec\" poníži cenu auta pri predaji ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubko - kdybych si to měl platit sám,tak to určitě moc řešit nebudu, jen ať to nerezne a trochu srvonat.

Ale když to pujde na pojišťovnu, tak ať to dají do pořádku.

To celkom nechápem :)

1. Buď máš havarijnú = čo je u 106 tky asi fakt ojedinelý prípad, tak i v tomto musíš rátať zo spoluúčasťou, ktorá bude podľa dojednanej havarijky ... Často práve tých 5 tis. Kč ...

2. Zakonna poistka toho, co nehodu spôsobil = tu ale ak som správne vyčítal, nevieš kto to bol...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LubkO, žádná 106ka, ale 206ka ;):papa

Sorry, preklep ...

Nič to však nemení na stave, že na internete idú obdobné autá za pár šupiek ... Napr na SAUTO je jedna v metalíze, o rok mladšia, s rovnakým motorom a nejakou výbavou za 23 tis. Kč ...

Pokiaľ sa ti zdá rentabilné, do takéhoto auta nasypať 6 tis. Kč za opravu nárazníka a ťukanca, tak to je potom \"jiná\" ...

PS: Ak by toto išlo aj z poistky \"vynníka\" tak by som to riešil ako opravu rozpočtom, a nechal si prachy poslať na účet a auto by som neopravoval ... Pri takomto rozpise mu uznaju naraznik na vymenu, blatnik na opravu, vymena bodplatniku + lak na naraznik a lak na blatník ... Riešil som obdobnú poistnú udalosť pred rokom, kedy do polovičkinho Punta z roku 2000 najela felda, a mala len škrkance na narazniku a blatniku. Uznali len prelakovanie naraznika + prelakovanie blatnika (tiež 3 dv. auto) a dostala 340 Eur ...

Predpokladám, že tu by dostal viac, tipujem tak na 500 Eur, čo je cca 12 tis. Kč ... Tie prachy sa do auta investovať neoplatí, radšej by som si ich nechal, kľudne aj ležať na nejakom sporiacom účte, a pri predaji by som ich použil na kúpu nového auta ...

[Edited on 19/3/13 12:38 by Lubk0]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele... ja viem, že ty si ten \"racionálne\" uvažujúci jedinec... ale sú ľudia, ktorí s tým problém nemajú... ;)

Keď do ženy napálil týpek na starom eskorte zboku tak som jej to dal za vyše 800€ spraviť aj s kompletným nástrekom celej jednej strany... a to to auto celé malo hodnotu do 1500€... :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele... ja viem, že ty si ten \"racionálne\" uvažujúci jedinec... ale sú ľudia, ktorí s tým problém nemajú... ;)

Keď do ženy napálil týpek na starom eskorte zboku tak som jej to dal za vyše 800€ spraviť aj s kompletným nástrekom celej jednej strany... a to to auto celé malo hodnotu do 1500€... :mad:

Tak ja podsúvam \"racionálnu\" stránku veci ... Je iné, keby mi toto niekto spravil na 207 čke a iné, keď mi to spravia na 14 ročnej 206 tke ... Ale proste je to na každom z nás, ja len hovorím, že s \"ekonomického\" hladiska neoplatí ...

Na vyše, je rozdiel bočný náraz, ktorý napríklad poškodí dvere, ktoré sa nedajú otvárať, prípadne to vyzerá otrasne ...

A je iné, keď sa bavíme o takomto tukanci ... Pri zavarení nárazníka a troške laku to nebude skoro vidieť ... :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele Lubk0 nehaň mi moji 206 :bacha. :D

Pokud by se našel viník, tak je možnost to nikde nehlásit a říct mu dej mi na přelakování 1000,- , ale protože ta oprava bude asi na min 2-3tis. poznámostech, tak by se to viníkovi asi nebyplatilo a raději to nahlásí na pojšťovnu.

Dá se potom určit plnění (peníze na opravu X oprava v servisu pojiťovny) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdříve bych udělal pořádne fotky a pár dní to nechal být tak jak to je kvůli případnému naleznutí viníka a likvidátorovi, poté bych to opravil svépomocí ať už ti to zaplatí pojišťovna nebo ne, svařit nárazník (kvůli jedné prasklince nesmysl měnit a lakovat celej), když to svaří někdo kdo to umí tak udělá svár jen zezadu a nebude nic vidět, ten bok možná lehce opatrně vymáčknout, všechno rozleštit a případné oděrky zamáznout stejnou barvou, více bych opravdu neřešil, je to auto v provozu a k takovýhlemu lehkýmu ťukanci přídeš kdekoliv hned, zvlášť když ti to stojí na ulici

EDIT: kdyby sis to udělal sám, sundat nárazník sám povařil atd jako bych to udělal já, vyjde tě to na nějakou hodinu, a cena 0000 nic

[upravil dne 19/3/13 12:53 od Dančák]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...