Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Opět kola a TP


Edison

Recommended Posts

Ahoj. Tak jsem se opět setkal se zajímavými údaji o rozměrech kol v TP:

P206/1.4 HDi 2005

Základní 165/65R14 82T

Alternativní 175/65R14 86H

1. Přijde mi náhrada 175/65 za 165/65 ne příliš vhodná, lepší (co do obvodu) mi přijde 175/60. Co vy na to? A co na to na STK?

2. Proč, proboha, na širší pneu chtěj vyšší hmotnostní a rychlostní index??? By stačilo i pomalejší, než je T, ale budiž, jsou to asi nejběžnější pneu. Ale proč proboha H??? Když papírová maximálka je 168??? Obdobně s tím hmotnostním indexem. Mi spíš nejlepší (co jsem tak procházel jak jej určit) přijde 84.

Jak by se tedy na STK koukali na kola 175/60 řekněme 84H? A co na to naše pežoťácká veřejnost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo.. Ta procenta jsem si spočítal. Proto jsem si tipnul spíš těch 175/60. Tam je ten rozdíl ještě menší. To, že tam zapíšou kdejaký nesmysl (a napadá mě, jak se to stane: Auto má nějaký zápis někde, je nějak otipováno. Pak to přijede do ČR na jiných. Vystavuje se zcela nový TP. Tak se tam napíše to, na čem to přijelo.) Nebo pak už je ouředník fakt bl*ej.

No... ale ta další otázka: Co když přijedu na něčem jinym? V praxi to může, ale nemusí být fuk, ptz taky dobře vědi, že se přijede dom a kola se zase vyměněj (jako že i to je spolehlivé řešení). Ale co na to teorie ouředníka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uradnici napíšu čokoľvek, hlavne pri dovoze ... Keď to menia len tak, tak niečo dokladuju, ale pri dovoze tam napisu, co ich napadne ...

Videl som uz nazivo zapisane 18 tky na Skoda Octavia I ... Samozrejme, čerstvo po dovoze ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím, že by byla potřeba nálepka, když papírově je ta rychlost tak nízká ;-). Tak se mi na auto, který v reálu nejede víc, než 180 nechce kupovat gumy na 210... Ale koukám... ony moc na nižší na trhu ani nejsou... Za to je spousta gum na hmotnost 79... jak jsem tak narychlo kouknul... Ale s tím hmotnostním... tam už je to kapku jiný...

Kua... mi v tom zase uředníci nadělali hokej... Chci na léto dát 175... Co nejblíž základnímu obvodu, což vychází líp profil 60, než 65 (a líp to vypadá)... Jenou píšou hmotnostní 82 jednou 86... Jednou rychlostní do 190, podruhý do 210...

Asi chápeš, že se mi nechce zbytečně přeplácet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...