Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Anketa pro živnostníky


GhostBoxer

Anketa pro živnostníky  

  1. 1. Anketa pro živnostníky

    • 1. Dělam většinu pouze na fakturu.
      15
    • 2. Zhruba 1/4 práce dělám bokem.
      6
    • 3. Zhruba 1/2 práce dělám bokem.
      3
    • 4. Zhruba 3/4 práce dělám bokem.
      2
    • 5. Skoro vše dělám bokem.
      7

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Ghost: klíííííd

Za 13 let chození do rachoty (dělnická pozice) jsem marodil až teďka v lednu 23 dní, protože jsem si podvrtl koleno. Beru republikový průměr a hypotéku si určitě nevezmu, auta jsem se zbavil - opravoval jsem si ho sám, na dovolenou jezdim na chalupu nebo nějakej backpacker hostel. Takže co mi chceš tím, promiň mi ten výraz, fňukáním vlastně říci???? Nevím, v čem děláš, ale řemeslo má zlaté dno a peníze v něm vždycky byly. Okolo mně je spousty řemeslníků a nestěžujou si na nedostatek práce a peněz. Jestli ono to nebude tím, že chtěj lidi všechno co viděj v reklamě pokud možno hned a bez práce. Tím pro Boha neříkám, že jseš flink, jen nechápu tyhle výkřiky do tmy směrem na zaměstnance. Můj otec např. živnostničil od roku 1992 a skončil asi 2007, někdy vydělal 50000 někdy 8000, vykašlal se na to našel si pohodovou práci za dvacku, k tomu občas hodí brigádku (údržba dvou vilek) a má ročně víc peněz než vysoukromničil (fuj to je slovo). Zdravotko a sociální platí velkopodnik, kde dělá a otec je spokojenej - má jistotu..... Každej si může vybrat :roker

Jinak jestli si myslíš, že jen ČSSD zvedá daně a vše o čem si psal, tak si buď jist, že to dělaj úplně všichni - jen na sebe házej špínu, ale každá vláda chce vybrat co nejvíce peněz. Teďka řve Zaorálek se Sobotkou, a po dalších volbách bude řvát Kalousek s jeho bandou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To punkac: Já jsem nechtěl přímo posuzovat rozdíl mezi zaměstnancem a živnostníkem. Spíš jsem chtěl poukázat na to, že za posledních x let se na práci zvýšilo dph z 5 na 15 procent, čímž se zdražila cena práce živnostníků a lidi si začali spoustu věcí dělat svépomocí. Navíc za posledních 5 let lidé přestávají utrácet, buď více spoří nebo jsou v situaci \"z ruky do huby\". Řekneš si no a co, proč platit blbého řemeslníka, když si to jakžtakž zvládneš udělat sám. No jo, ale když řemeslník nebude mít práci, tak bude na úřadě práce.

Ústí nad Labem bude zřejmě taková menší Praha, všude v republice lidé míň utrácí, ale na těchto dvou místech kšefty jen kvetou. A prosím neposuzovat podle narvaných parkovišť u supermarketů. Můžu ti garantovat, že např. ve stavebnictví je všeobecně málo zakázek, velké firmy berou kšefty ze střední sféry (tzn. firmy zvyklé stavět velké budovy teď staví i rod.domky). Střední firmy tudíž berou i drobnou práci, která byla kdysi doménou spíš živnostníků. Spousta stav.firem to zabalila, na ně nalepení živnostníci přišli o hlavní zdroj práce. A nemůžou to plně nahradit drobnými pracemi u nich na dědině, protože lidi prostě míň utrácí.

Věř, že budu nadávat na kohokoliv, kdo zvyšuje daně. I když tak zkousnu platit víc na daních. Ale hlavní problém je, že to zase nějak zdraží práci živnostníků a lidi si je budou zase méně objednávat. Hlavním problémem je tudíž klesající poptávka po práci živnostníků. Což evidentně nevylepší žádné zvyšování daní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy se najdou obory, kdy je v daném místě malá konkurence a někdo může nasazovat přemrštěné ceny. Ale vytahovat tyto extrémy nemá žádný smysl. Každý zákazník má možnost si nechat udělat nabídky u více živnostníků a vybrat si dle gusta. Republika je docela hustě osídlena, tak není problém poptat i z okolních obcí. Stejně tak si může vybírat živnostník, když má na stejný termín dvě zakázky, kdy u jedné bude mít navíc i zisk z materiálu, tak nemá co řešit. Kdyby každý živnostník měl 500,- na hodinu a ještě vývar z materiálu, tak zřejmě neřešíme problém malých odvodů a daní. A kdyby ti hlasující živnostníci z výše uvedené ankety brali 500,- na hodinu, tak zřejmě nebudou na Peugeot fóru.

A jestli v daném místě nemá živnostník konkurenci, např. že je jeden kominík na jedno město, tak je to vina těch stejných politiků co zdvihají daně. Protože mají podporovat chybějící profese a ne armádu rádobymanagerů. Úplně nejlepší je, když nějaký zaměstnanec (ideálně státní) s pravidelným platem 130,- čistého za hodinu se pak diví, že mu řemeslník odmítá pracovat za 100,-/hod . Že ten řemeslník z toho platí daně, nářadí, pracovní auto, palivo, pneu, pojištění atd. už mu tak nějak nedocvakne. A taky někomu nedocvakne, že některé obory mají sezónní špičky, kdy si v sezóně musi jaksi vydělat něco navíc aby aspoň trochu vykompenzoval slabé měsíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemám proti tomu někomu zaplatit za kvalitně odvedenou práci,ale někteří fušeři odvedou takovou prasečinu a ještě se nestydí říct si za to nekřestanský peníze já bych je hnal....

povídej si co chceš mám kamarády co dělají truhlařinu,tesařinu a zámkový dlažby atd. a přiznají i když neradi ,že za měsíc jsou schopný vydělat 60000-120000kš čistýho,pak holt nějaký měsíce stojí není práce nebo je zima a to se nedělá,ale každej přiznal že pod 50000Kč nejdou ,přeju jim to každý má tu možnost v něčem to rozjet....ale tyhle peníze co mají si dovolím tvrdit že nemá 95%členů PC,takženevím co tui brečíš a plkáš asi nemáš moc práce nebo nejsi moc šikovnej....:P:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Charlie, zřejmě jediný kdo si tady nevidí do huby seš tady ty. Tři příspěvky nade mnou tady nadáváš na řemeslníky, že si berou 500 na hodinu. Potom v předchozím příspěvku už ti nevadí zaplatit za kvalitně odvedenou práci a nakonec máš spoustu kámošů co vydělají 120 t. čistýho.

Zkus prosím vynechat ve tvých příspěvcích narážky na mě. Já věřím, že ty seš ten úplně šikovný typ, co zná spoustu podnikatelů, úspěšných řemeslníků, politiků, modelek, gayů a finančních poradců. Já mohu jen přispět do debaty vlastnimi zkušenostmi. Před nedávnem jsem zadával zakázku na nábytek z masivu pro sebe, nechtěl jsem lamino, objel jsem si pět výroben. Dvě byly firmy co měli jen svůj vlastní program, zřejmě do nějaké sítě prodejen a o atyp neměli zájem. Tři byli živnostníci s výrobou \"u baráku\" a když jsem se s nimi bavil, tak byli rádi že mají kšeft na měsíc dopředu a jejich výroby rozhodně nevypadaly, že mají závratné zisky. Víc firem v okolí jsem nenašel, evidentně lidi nakupují levný rozviklaný nábytek ze supermarketů, než aby zaplatili ono řemeslo se zlatým dnem. Možná by rádi, ale nemají peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nás čekají světlé dotační zítřky. Úřady práce, jeden z nejvíce neschopných a zbytečných úřadů bude rozdávat novým živnostníkům darem peníze. Prý až 80 tisíc korun. Nový elév živnostník si podá žádost, vypracuje projekt a pokud to komise úřadu práce schválí, zacinkají mu na kontě korunky.

Trochu si objasněme, co jsou úřady práce zač. Většinu osazenstva tvoří ženské, jejichž jedinou starostí je nechat tě stát čtyři hodiny na chodbě, vypsat několik stejných formulářů tvojí adresou, aby tě pak 20 minut zbytečně zdržovaly v kanceláři kvůli vypsání příští návštěvy na kartičku. A ony schvalovací komise pak budou tvořit jejich vychcanější kolegyně, s větší kanceláří a bez front přede dveřmi. Zato s důležitým výrazem svojí nepostradatelnosti. Novodobá obdoba bývalých schvalovacích, kulturních, rozvodových, potratových a kdovíjakých komisí.

Z vlastních zkušeností mohu napsat, že výše postavené úřednice ÚP vynikají zejména neschopností a tupostí. Nejen že za roky práce nebyli schopné navázat přijatelné vztahy s firmami, které se radši s poptávkou obrací na internet, anonce atd , nejsou schopné ani zajistit pro klienty přijatelný chod svého úřadu. A tento státní bazmek teď bude rozšiřovat své pravomoce do světa živnostníků.

Takže ve vzácné shodě Kalouskových zlodějů s podporou největšího slizouna Gazdíka a červeňoučkého kulatého ksichtu Škromacha teď vyberou od stávajících živnostníků miliardy, aby je v rámci dotací narvali do pochybných rekvalifikací, hodnotících komisí, zkorumpovaných dotací a 80-tisícových darů s pochybnou efektivitou. Tento stát je v přerozdělování peněz mistr, akorát všechny jeho projekty končí podvody a obrovským průserem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim cim si seru do huby....

nekteri zivnostnici nevi co si rict za praci

..

Za kvalitni odvedenou praci jsem ochoten zaplatit ale ne za fusarinu..

.

truhlarina je obor ktery ted diky levnemu nabytku skomira.....

ale zase nadruhou stranu remeslnik udela kuchyn a 50000 ma vydelanejch..

a vim o cem mluvim jsem truhlar a delal jsem nabytek lidi za mnou prisli a ja jim to samy udelal o tretinu levnejsi....asi tak......

konstatuju jak to je.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem elektrikář a faktury vystavuji většinou jen firmám a lidem který to potřebují kvůli spoření atd.Bez faktury to chce minimum lidí už jenom z důvodu reklamace.Ano jsou lidi který se narovinu zeptají - kolik to bude stát bez faktury :-) , ale to jsou stejně malé zakázky,ale proč né.Hlavně když kape a máme další kšefty :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daň odvádět musíš a jako OSVČ musíš podávat přiznání k Dani a přehledy na ZP a SSZ - kde ti taky může vzniknout nedoplatek, který jsi povinen uhradit. A to i když to děláš na vedlejšák. Pokud na to nemáš ŽL a děláš to načerno, to je potom jiná - v tom případě ale nemůžeš srovnávat náklady na svoji práci s těmi, které to živí a kteří opravdu platí to, co vyžaduje zákon.

[upravil dne 22.3.2013 10:57 od Kurt]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On nám to asi Pavel nechce vysvětlit, tak se musíme porozhlédnout sami.

Takže: viz. Živnostenský rejstřík - po Pavlu Mertlíkovi \"poblíž České Skalice\" s oprávněním na provádění prací truhlářských ani stopy. Mertlíkové odpovídající lokalitě jsou tam 2 - jeden přímo z Č. Skalice má oprávnění na \"Zprostředkování obchodu a služeb Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků\" a \"Poskytování nebo zprostředkování spotřebitelského úvěru\".

Další je z Náchoda, ten má oprávnění na \"Realitní činnost, správa a údržba nemovitostí\".

Dovoluji si tedy předpokládat, že náš CHarlie 1 není ani jedním z těchto podnikatelů a tedy tu svoji činnost dělal (dělá?) načerno. Vlastně by mi to bylo fuk, ale jestli se tu opovažuje kritizovat ty, kteří podnikají podle platných zákonů, tak si nevidí ani na špičku nosu - někdo jako on na to prostě nemá právo.

Kdyby teď snad někoho začalo zajímat, co je v tom rejstříku psáno u mého jména, ušetřím mu hledání (daňové přiznání za loňský rok jsem podal 20.3). ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Charlie : A to jsi dělal doma? Ty máš dílnu, stroje, vybavení? To vše sis kupoval sám? A potom jsi tu kuchyň převážel, montoval na stavbě, zapojoval atd. ? Taky jsi tu kuchyň navrhoval, zaměřoval, máš doma udělanou nějakou vzorkovnu? A chodí za tebou lidi pravidelně s prací? Jak se k tobě dostanou, když nemáš internetové stránky, nemáš ceduli na baráku a nejsi nikde uvedený? Proč děláš jako zaměstnanec, když si na každé udělané kuchyni můžeš vydělat 50 tisíc jako ostatní? U nás berou truhláři něco okolo 15-18 tisíc čistého , neproděláváš jako zaměstnanec?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak v jakým oboru, ale je fakt že některý OSVČ se mají královsky, jiný zase jsou rádi že si vydělaj ..... Já se stýkám hlavně s mechanikama a to hlavně s těma co to dělaj doma a podle toho co o nich vím můžu říct že 70-80% z nich si vydělá víc než 50.000 čistýho měsíčně a to jsou lidi co dělají většinou sami, maximálně mají jednoho mladýho kluka z učnáku ... cca 10% z nich si vydělává až okolo 100.000 čistýho, ale ty mají už fakt ostrou tužku, přivezu díly za 5000, naúčtujou deset a ještě k tomu práci .... :roll jen hodně malá část z nich si vydělá mín .... ale každopádně neznám automechanika co by dělal doma a měl se špatně....

Ale taky znám několik truhlářů, zedníků, eletrikářů a ty se tak dobře nemají ... opravdu bych řekl že je to jak které odvětví a taky jak kdo umí podnikat ....

Každopádně si myslím že lidi spíš závidí tomu že soukromník je schopnej si za dopoledne někdy vydělat třeba 5000 a pak si může vzít klidně na dva dny volno, protože má vyděláno :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...