Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výběr notebooku, netbooku, ultrabooku atd


Hadra

Recommended Posts

Ahoj, mám dotaz ohledně nového noťasu. V současnosti máme doma Dell Latitude D510 a je fakt, že už má asi odslouženo, baterka hin, dvě nabíječky zničený a kdybych neměl firemní Inspiron a nepasovala nabíječka, tak jsme v pr. :) O co mi jde....chci něco, co bude zvládat pohádky na YT ( D510 se po půl hodině pohádek zpomalí a následně úplně zamrzne), co bude zvládat flashe nebo co to je na www stránkách, co bude zvládat upravovat fotky ( nic složitýho, mamina to dělá v picasse ). V podstatě na nic jinýho to nepotřebujem, děti jsou ještě malý a hry nehrajeme, CD nevypalujeme. A teď ....koupit ten mininotebok ( s úhlopříčkou cca 12 palců - například se mi líbí Sony Vaio-bude pro ženskou :) ), Pro upřesnění - současnej NB jsem kupoval asi za 3 tisíce z práce a máme ho asi tak 7 let, takže s nějakou náročností to u nás není a hlavně se mi nechce dávat za něco (Pro nás ) nedůležitýho 15 tisíc, aby to mělo webkameru, čtečky karet a tak....foťák propojíme kabelem a nic jinýho nepotřebujem. Pak mi zas lidi tvrdí - Acer nebrat, ten stojí za houby, hlavně o tom moc nevím a než se rozjedu do nějakýho krámu, rád bych byl trochu v obraze, ale hatmatilka typu HDD, Ram atd mi opravdu nic neříká a nechci se nechat zblbnout obchoduchtivým prodavačem.V cenové relaci....do 10 tisíc a i to se mi zdá moc:), ale kdyby to měla být vyloženě blbost, tak raděj připlatím.Mám firemní inspiron a vzhledem k ceně a tomu, že to používám na excel a Navision se mi to zdá docela dost:) Děkuju za názory a případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurte : sorry, já ani nevím, že tady nějaký IT koutek je :) Díky.

Proč zrovna ten Acer nebrat? Já to totiž nechápu, se v tom něco spálí nebo se to seká, nebo co? Je fakt, že jsem nikdy nic jinýho než Dell neměl a máti má HP, brácha Lenovo a tak nějak to byl velikej nezvyk na tom něco udělat, ty naše dva Delly jsou takový jakoby hodně podobný na \"pohmat\" - nevím jak to napsat inteligentně:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On od doby co Acer koupil Packard Bell a ten má jako lowend tak se hodně změnil k lepšímu a oproti tomu jiné \"Značky\" se díky tlaku na cenu hodně zhoršily. Jak bylo řečeno do 10 tisíc je v klasickém rozměru 15,6\" nepřeberné množství značek a typů a vcelku se vše dělá pomalu v jedné továrně (nechytejte mě za slovo). A to na co to potřebuješ bude vyhovovat cokoliv co nebu procesor Athom a nebo jednojádrový Celeron a nebo odpovídající od AMD.

4 GB Ram sebou nesou 64bitový systém a to může v návaznosti na některé aplikace tropit trochu neplechu, ale dnes už asi ne tolik.

Takže dát do vyhledávače tyto parametry a pak už jen něco vybrat dle požadavku na výdrž baterie, barvu, a váhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je od A ,určitě nebrat,Acer jsou největší šroty :bojim

Acer a šroty? Brácha ho měl přes 3 roky a bez problémů, než mu ho ukradli. Já ho mám skoro 2 roky a nadmíru spokojen. Acer kdysi vyráběl jednu poruchovou řadu a proto se lidi na něj dívají skrz prsty... Teď Acer patří hodně vysoko.... Pokud se bavíme o šrotech, zařadil bych tam možná HP, které se ser*u hrozně ale... :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u toho co se sere a co ne...tk HP zase..celá řada Pavilion jsou šroty, jelikož jsou čistě z plastu osazené špatnými grafickými čipy a nepříliš kvalitním chlazením.....Acer, byly doby kdy to fakt byly šroty se svojí strašně křehkou šasí, kde se rády odlamovaly panty monitoru, a vesměs to křupalo ty plasty...ALE...to byly low-endové notebooky, od kterých se ani neočekává nějaká výrazná kvalita.

Pokud teda notebook tak nad 20 000,- minimálně..nebo pak radši stolní PC, které za ty prachy bude x-krát výkonnější....proto také když jsem se rozhodoval jaký notebook si koupit...koupil jsem si stolní PC za takové prachy, kde bych vážně koupil notebook úplný šrot (ne jen kvalitou ale i vnitřnostma)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je od A ,určitě nebrat,Acer jsou největší šroty :bojim

Acer a šroty? Brácha ho měl přes 3 roky a bez problémů, než mu ho ukradli. Já ho mám skoro 2 roky a nadmíru spokojen. Acer kdysi vyráběl jednu poruchovou řadu a proto se lidi na něj dívají skrz prsty... Teď Acer patří hodně vysoko.... Pokud se bavíme o šrotech, zařadil bych tam možná HP, které se ser*u hrozně ale... :xvul

Acer patri hodne vysoko :D :D :D :D

K veci, nebolo to len chybnou radou, acer proste robil neskutocne low endy, aj co sa tyka material ci pantov displaya ... To nebolo radou, to bolo tym, ze to boli sroty. Na druhej strane, pre obcasneho uzivatela, sa zdali tie kusky super. Pri nenarocnom uzivani, proste vydrzali ...

Na druhej strane takisto priznavam, acer sa dost zlepsil, oproti minulosti, ale teda hodne vysoko, by som ho neradil ...

HP robi sracky skoro od zaciatku, takze to nema ani zmysel tu porovnavat ..

Z lacnejsich znaciek, by som Asus urcite dal na vyssiu priecku, uz len kvoli ich systemu reklamacii ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Díky moc za názory. o víkendu jsme vlítli do TSBohemie a manželka vybírala očima. Takže result....líbily se jí menší noťasy s tím, že je to skladný, lehký atd...

podle paramterů jsem narazil třebas na toto Lenovo http://www.ab-com.cz/lenovo-e130-pentium-997-4gb-320gb-7200-11-6-hd-bt-cam-w8-red.html?utm_source=zbozi&utm_medium=placene&utm_campaign=placene_zbozi

Nebo na tenhle http://www.lenovoshop.cz/lenovo-ideapad-s206-e1-1200-1-4ghz-4gb-320gb-11-6-hd-win7hp-64bit-ruzovy_d555587.html

Nebo na Sony Vaio

http://www.alza.cz/sony-vaio-e11-bily-d358455.htm

A teď babo raď....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v roce 2008 jsem kupoval nejlevnejsi notebook 15,4 na trhu kvuli tomu ze ho budu tahat jak kocka kotata. Je to emachines e510 coz je vlastne levnejsi acer aspire. Stal tenkrat mam dojem 8000kč. Zavady zatim jen prelamanej kabel od nabijecky a pak to stejne ve vnitr notebooku opravil jsem sam. A ulomene otevirani opraveno z notebooku co jsem koupil na ND za 1000kč. Dost se me vali v prachu tak musim casto cistit chlazeni. Cekal jsem podle toho co tenkrat kolovalo o acerech ze vydrzi zaruku. Ted to vidim jeste min na 2 roky a to spis kvuli vykonu a ne poruchovosti. Panty mam dokonale pevne, jen spodni plast v rohu ma prasklinku od rany. Na prvni pohled jako novy. To jen moje zkusenost s acer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

ahoj v tomto viem poradiť dosť dobre.Všetko závisý hlavne od ceny a čo od toho notebooku očakávaš. Napr.Dáš prednosť vyššiemu grafickému výkonu alebo skôr potrebujeś dlho fungovať na baterke.Výbava a počet konektorov niesú dôležité nové notasi to majú približne rovnaké.Čo sa značiek týka tak pokojne ostaň pri delli ale dobre vyberaj majú aj menej kvalitné .Dobré sú aj lenová aFujitsu siemens od nich ale hlavne LIfebooky .Robým aj servisi notebookov a z 30tich sa mi na reklamáciu vrátil len jeden a to staćilo len preinštalovať grafiku .Toto je fakt nadlho.Povedz približne čo ideš s nim robiť či to chceš aj na hranie nových hier na strihanie vydea alebo len na kancelárske práce?Či to chceš ako náhradu za desktop s min.prenáśaním alebo aj na párty na chatu ? A samozrejme Rozmery či klasika 15,6 alebo niećo menśie ľahšie ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Trochu to tu oživím.

Poohlížím se po novém NTB jako náhradu za dosluhující HP pavilion dv8000.

Už se v tom dnešním množství procesorů neorientuju, takže si nechám poradit. Byl mi doporučen i5 a 2,2GHz a výšší.:myslim

Moje požadavky pro začátek: cena do 15t, LED displej 15´´ a výše, plnohodnotná klávesnice. Ocenil bych SSD disk (nebo možnost doplnění) pro svižnější chod systému.

Využití: net + nějaký ty aplikace stylu Word, Excel, video (prohlížení).

Za každý info na co koukat a čemu se vyhnout díky. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dave_k: Když Ti někdo řekne že je na svezení do práce a z práce a občas odvézt nákup ze supermarketu dobrá dodávka nebo track, také tomu budeš věřit?

Spíš přemýšlej o rozměru a využití než zda takový či makový procesor. Někdo potřebuje mobilitu, váho, výdrž akumulátoru, někomu je to fuk protože to používá na místo stolního PC.

To na co píšeš zvládne jakýkoliv NB, takže chápu rozměr, chápu plnohodnotnou klávesnici, chápu i SSD, respektive spíš kombinovaný hybridní disk, ostatní není důležité.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však se tady proto ptám kdo se v těch procesorech trochu vyzná. Momentálně v tom dosluhujícím HP je core duo pentium T2400 1.83GHz, 2GB paměti a na vistách je to líné i jen při prohlížení netu.

[upravil dne 7/9/13 18:09 od Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...