Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pristrojova Doska


Dark69

Recommended Posts

Zatial stojim na mrtvom bode :roll

Kontrolka oleja a baterky musi svietit...Baterka mi svieti po zapnuti zapalovania do 2.polohy a olej nie...Takze bude vypalena ziarovka...Ledky ze vraj maju az novsie 307-cky po facelite, a nemaju uz kontrolku oleja ani baterie. Je to pod hlaskou STOP.. Preto som napisal hore aj rok mojej 307-cky...

A v tom vlakne co si mi poslal, nieje nic ohladom demontaze pristrojovky :roll ale aj tak dik...

[upravil dne 17/3/13 19:26 od Dark69]

[upravil dne 17/3/13 19:28 od Dark69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, pokud jde o demontáž přístrojovky, tak dle \" jak na to\" se použije dvou trnů zasunutých do otvorů v dolní části přístrojovky, tím dojde k vycvaknutí západek a přístrojovku lze vysunout . ( Tolik teoreticky )

Jinak bych ještě prověřil tlakový spínač oleje, tedy jeho činnost zkusil simulovat odpojením kablíku a posléze jeho zkratováním na kostru (v 2. poloze klíčku). Tedy pokud se tak již nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ľudia, dokedy chcete toto riešiť, už tu bolo o tom napísané úplne všetko, kto má 307čky by už mal mal vedieť, že každý kus môže byť iný takže by ma neprekvapili ani žiarovky aj keď ja osobne som sa ešte s takou prístrojovkou nestretol......podstatné je, že každý diel má minimálne dvoch dodávateľov a tým to je, pekne to je vidieť napr. na páčkach keď jeden návod na opravu vôbec nemusí sedieť práve na tie moje...(ani v peugeote servise sa s vami nebudú bez čísla VIN baviť, na základe modelu alebo roku výroby vám nič neobjednajú)

kto sa bojí, nech si spraví skúšku s odpojeným konektorom od snímača tlaku oleja prepojeným s kostrou, samozrejme za chodu motora a treba chviľku počkať, reakcia nie je okamžitá...ale vlastne aj o tom sa už tu písalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka za rady :super

Stresoval som, lebo ta kontrolka oleja mi nesvieti na palubovke, a po zapnuti klucika mi ukaze len na displeji hladinu oleja.

Lenze raz mi blika ze olej je na minime a druhykrat ze hladina oleja je plna...

Tak nikdy neviem comu mam verit pred jazdou a nechce sa mi stale teraz kontrolovat rucne olej.

p.s a kde najdem to cidlo tlaku oleja? A potom len konektor prilozim o blok motora? Ako ked na skodovke sa skusa sviecka o blok motora ci iskri?? :D

[upravil dne 17/3/13 20:48 od Dark69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. Jen se obávám, že k tomu budeš potřebovat kousek drátu.

Čidlo by mělo reagovat na tlak oleje v mazací soustavě, co měří výšku hladiny, netuším. Ale taky mi to trochu kecá, hladina byla mezi min a max a display hlásil jedna čárka chybí. Ale vzhledem ke spotřebě oleje nemusím zatím mezi intervaly výměny ( cca 20000km) dolévat, hladina klesne k min, tak mě to nepálí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čidlo tlaku oleja je na mojom motore priamo pod olejovým filtrom, ako je to u HDI presne neviem ale určite ho nájdeš, samozrejme konektor je v izolácii tak najjednoduchšie bude použiť kúsok drôtu

výšku hladiny sníma tiež nejaký snímač (predpokladám, že je niekde vnútri motora) a nie je nič neobvykle keď neukazuje presne, hlavne u starších áut, asi to ovplyvňuje zanášanie nečistotami a usadeninami a samozrejme auto musí stáť vodorovne...jeho funkcia je iba orientačná, v prípade reklamácie pri poruche motora je podstatný skutočný stav podľa mierky oleja, nie ten čo sa zobrazuje na displeji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...