Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zní to jako "Fór" ale funguje to.


FrantaCV

Recommended Posts

Takto se na ně musí.

Před barákem mě zastavil nějaký optimistický kravaťák s tím, že je z firmy už nevím jaké, a prý kolik platíme za elektřinu, že by pro nás měl fajnovou nabídku. Stižen kratochvilným nápadem zahrát si na trotla, živě jsem reagoval: „A jaký proud nabízíte?“

„Pro vás určitě výhodnější, než máte …“ začal našprtaný kolovrátek.

Nehodlal jsem mu přenechat aktivitu: „No to jistě. Ale JAKEJ je ten proud? Střídavej nebo stejnosměrnej?

„Prosím?“ ustrnul sales area manager.

„No ptám se, jestli nabízíte proud střídavý nebo stejnosměrný“ dával jsem si záležet na výslovnosti.

Totálně vykolejenému nabízeči to v hlavě viditelně začalo šrotovat a na čele jakoby mu povstal nápis Měli jsme tohle vůbec na školení? Když nápis po chvíli pohasl, špitl rádoby obchodník nejistě: „No… to je jedno, ne?“

„No to teda není jedno“, pravil jsem rozhodně, „Střídavej proud musíte pořád přepínat a měnit, proto je dražší. Tak to vy asi máte stejnosměrnej, když ho nabízíte levnějc.“

„A jakej vy tady teď máte proud?“, zasáhla mladého muže spásná myšlenka.

„Jednofázovej“, oznámil jsem suše a mladého muže spásná myšlenka zase opustila.

Hned to ale srovnal: „A jakej mají sousedi?“

„No přece ten samej. Tady to všichni máme stejný. To jste si nezjistil předem?“, nasadil jsem pohoršený výraz, že je náš barák tak nehoden pozornosti.

„Jó, jistě. Když my dáváme nabídky jednotlivým odběratelům, ne celýmu domu. Ale, víte co? Já vám to zpracuju a přijdu ještě jednou. Můžu vás poprosit o nějaký kontakt?“

Na jméno se mě úplně zapomněl zeptat, číslo jsem mu řekl takové, co mě zrovna napadlo, on potom něco naučeného zamumlal a rychle pádil pryč. A já jsem na futru do baráku udělal další pomyslný zářez: Zase jeden oblbovač, co k nám nikdy, ale opravdu už nikdy nepřijde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Mam kolegu ktory je na prvy pohlad suchar ale miluje podobne vtipky.

Manzelka mu pracuje v banke a ked isiel po nu do prace tak sa ho pracovnicka pri vstupe opytala co si praje tak sa chytil prilezitosti a zacal

- Potreboval by som uver na podnikanie ....

pokracovanie si asi viete predstavit , nech sa paci sadnite si , ...o aku sumu by islo ....takto ich natahoval asi 20 min. A ked sa ho opytali na co by to bolo vyrukoval

- No mam pozemok a chcel by som vysadit orechovy sad, no a v tom je problem lebo splatky by som potreboval posunut asi o 30 rokov ked zacnu orechy rodit.

Mozete si predstavit vydeseny vyraz pracovnicky banky, nastastie vtedy dosla jeho manzelka.....

druha prihoda je uz od nas z prace. Vyrabal nejake vzorky vo vyrobe prave vtedy ked manager sprevadzal auditorov z Japonska cez vyrobu. Jeden z japoncov sa pri nom pristavil (98% pracovnikov su zeny) a pytal sa managera co ten chlap robi. Manager zacal cosi hapkat. Vtedy sa plynulou anglictinou ozval kolega a povedal co a preco robi. Japonec cumel ze robos pri pase tak sype anglictinu a odborne popisuje svoju robotu.

Kolega odpovedal - No to u nas vsetci vedia plynule aspon jeden cudzi jazyk ale pri auditoch ho nesmu pouzivat a maju byt ticho aby aj manageri mali nejaku robotu, no a asi budem mat problem ked som preovoril .... japonec nechapal....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...