Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oživenie farby + lesk


AnRy99

Recommended Posts

Sú aj také pod ktoré sa namiesto lubrikantu používa čistá voda. Na výber napr. tu.

http://www.autodetail.sk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=41&Itemid=1

Judéééés :D buchol si hlavickou klincek po kladivku :D ja som hľadal tie pásky 3M a nemohol som nájsť :D a ty jak víla z jasného neba to tu švácneč :D diki moc :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, pokud lak nebude dokonale cisty, tak lestenka s naslednym voskem je na kratkou dobu. Osobne pod clay pouzivam ph neutralni sampon od AG s vodou. Vysledek mi prisel stejnej jako s lubrikantem. Jak poznate, ze lak je dokonale cisty? Takovej malej figl. Vemte si na prsty ten pruhlenej alobal co se dava na cigarety a prejedte po neupravenym laku, pak po umytym, pak po cley a nakonec po lestence a uvidite ty rozdily, hlavne po cley.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano přesně tak. Klíč k tomu aby mělo leštění dlouhé trvání je dokonale hladký lak před voskováním. Samozřejmě ne vždycky má smysl Clay používat - například u zvětralého laku to ztrácí význam protože je nutné napřed ostranit zoxidovanou vrstvu laku.

Většina aut má už po 2-3 letech lak drsný jako smirkový papír - asfalt, náletová rez, pevně nalepený prach... pokud se s tím nic neudělá tak je další práce zbytečná... ajko bys projel myčkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ja sa chystam auto \"vykefovať\" čo to najviac pojde :D idem použiť aj odstraňovať asfaltu, poletujucez hrzdze a pod. proste nech je uplne hladke jak detska prdelka :D Našiel som si prípravom TRIX, tak mienim požiť ten. Chystám sa pustiť s tým aj do výfuku lebo je hrozný a potom Metal Polish ho vydrhnuť krásne do leskla :D hádam sa mi to podarí :D roboty bude na tri riťe :D

[upravil dne 30/4/13 09:03 od AnRy99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli muzu doporucit, tak na asfalt je nejlepsi toulen, ale blbe se schani a na tu rez, fakt jedine ten clay, pripravky na asfalt a rez nejsou tak ucinny.

Jak pise koblih - cim více cistej lak, tim dele to vydrzi. pak taky samozrejmne PH neutralni sampon, aby nesmejval vosk a ne mycka. ja zatim rekord, kazdych 10 az 14 dni myti vapkou a vydrzelo mi to vic jak 4 mesice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

umyval som auto po castiach a hned som ho zmyval vodou no po vyschnuti ostalo cele flakate preco?

Malé flíčky? Myslíš vodní spot?

Po umytí auta je velmi důležité (ačkoliv pořád vídám plno řidičů, co po vyjetí z automyčky/boxu prostě nechají auto úplně mokré a tradá upalují dál) ho pořádně usušit (nenechávat samovolně uschnout!), protože jinak se ti všechna špína přichytí k vodě a poté uschne a zanechá fleky a bordel.

Používají se na to speciální mikrovláknové ručníky s dlouhým a krátkým vláknem, dosušení těžko dostupných míst je pak optimální udělat nějakým fukarem.

water-stains-spots-before-after.gif

[upravil dne 30/4/13 14:03 od Frozz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jo to aby umejvali auta jen lidi s hodne casem bez rodiny (pritelkyne) a velkou trpelivosti. Normalni clovek se stim ani nemuze takhle delat :myslim proste zajedu do miciho centra tam nahazu do matu max 40kč vezmu to kartacem oplachnu prsknu jejich tekutej vosk a trada dom! 2x za rok nejakou ochranu, ted mam doma od druchemy cosi s teflonem a kapky se delaj jeste ted a to jsem to pouzil pred zimou. Ze po rozlesteni zustane nejaka cmouha? a co jako? stejne s tim jedu po silnici a je to hned zaspinene kazde rocni obdobi na to pada nejakej bordel. Jeste abych vytiral kazdou skulinku hadrou ne? :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítek: to bude asi rozdíl, mezi autem na ježdění a autem na leštění. Mě se moc líbí, jak to maj kluci naleštěný, ale jelikož tu trochu volnýho času co mám radši strávím s rodinkou a nějakou kačku co mám na auto dám radši do důležitějších věcí, než je lak, tak to řeším úplně stejně jako Ty... Než auto umyju, tak si radši dvakrát promyslím, jestli nehrozí počasí, kvůli kterýmu by to bylo zbytečný... 106 už je teď na odpočinku, tak až se pořeší její bolístky, opraví se lak, tak možná taky vyzkouším nějaký to leštěníčko a pak budu moc rád, za tohle vlákno;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak leštenie a starostlivosť o lak nieje lacná záležitosť ani na peniaze ani na čas :) ale ak mám auto za niekoľko tisíc, tak si myslím, že si zaslúži aspon to základné dôkladné očistenie a vyleštenie nech aj vyzerá troška na to koľko stálo :D

Samozrejme pokiaľ sa už ide do tych extrémov, kde sa auto clayuje, leští, voskuje, ošetrujú sa plasty, chromove doplnky atd. tak je to náročné a hlavne časovo.

Je to prplačka, ani mne sa to koľkokrát nechce ale raz za polroka sa nájsť čas musí a najviac čo poteší je ten výsledok a pocit, že aj moje auto dostalo poriadnu starostlivosť :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vypadalo to zhruba takhle: bug+tar remover, šampon, clay, leštěnka, sealant, mezitím se dělaly okna, interier, pneu plasty.

Většinu věcí od ChG (Black Light, V4, Extreme Bodywash + Wax, Bug&Tar remover, Optical clarity glass cleaner, G6 na plasty a pneu, něco od AG (např. leštěnku Super resin polish).

Teď mi přišel nový dvoučinný rozprašovač, V4 leštěnka, aplikátor, utěrka na rozleštění a nový lubrikant.

[upravil dne 2/5/13 23:26 od Frozz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mě už ty derivace a limity začly lézt krkem a tak jsem trochu přeleštil auto:

1. napřed úhlovou leštiškou - Oscar´s SuperFine - po 15-ti minutách byl lak i bez leštění jako z fabriky.

2. Politura - Sonax Extreme - vyleštit do plného lesku

3. W5 Wax - vyleštit do plného lesku

4. znovu W5 Wax - vyleštit do plného lesku

5. leštěnka Sonax Extreme - vyleštit do plného lesku

6. Okna, plasty, Kola...

Pro letošek tenhle extrém bude stačit :D Už se těším na perličky až začne pršet :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...