Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

F1 - sezóna 2013


Béďa

Recommended Posts

Danilo: Šetří se palivo, gumy, co je na tom špatného? To je strategie, mně osobně vadilo, že nedovolili Rosbergovi předjet Hamiltona v závěru, který byl evidentně pomalejší. Možná si za to může sám Nico, protože když se za něj dotáhl, předjížděl ho na první rovince s DRS a poté DRS použil Hamilton a byl zpátky. :(

Nezlob se na mě , ale šetřit palivo můžu já v autě , a né závodník ! Od toho je to slovo ,, závod\" .

Vím o čem mluvím . Odjel jsem v mládí 10 sezon na motokárách , tak si dovedu představit , jaké to musí být utrpení např. pro dravce typu Hamilton . Ten chlap se měl narodit o dvacet let dříve . Podle mě s Alonsem je to absolutně nejlepší jezdec . Jezdí dravě , ale používá u toho hlavu .

Jinak jsem fanda Kimiho a vlastně skoro všech , kromě Vetela . Mám takový pocit , že někdo z něho chce udělat nového Šumiho za každou cenu , aby byl zase - jak říká Ham . - Byznys ! A to se mi příčí v žaludku .

Zlaté 80 léta v F1 :fnuk .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme jiný pohled na věc ... kdyby palivo nešetřil, nedojel by do cíle, co je tedy lepší řešení? Pojede zběsile, odejdou gumy a nedojede třetí ale šestý, to také není výhra. Závodník z toho samozřejmě nemůže být nadšený, ale ty kroky jsou ku prospěchu věci. Ale s tím musí počítat, mnohem horší je podle mě, pokud dostane pokyn, že nesmí předjíždět, i když na to má.

Je jasné, že dříve to bylo o něčem jiném, jezdilo se stylem vyhraju nebo nedojedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom máš pravdu , ale to znamená , že už od začátku závodu počítají s množstvím paliva , že se nepojede naplno celý závod .

A to je nějak špatně . Šetří na deci paliva kvůli váhy za cenu jedné nebo více pozic tím,že nemůže jet naplno .

Myslím , že lepší bylo když se doplňovalo v průběhu závodu . Měli větší možnosti strategie a nemuselo se vymýšlet DRS na objíždění soupeře ! Ale to je asi na dlouho . Každý na to máme svůj názor . Mě se to nelíbí , ale dívat se na to nepřestanu .

Pořád mám pocit , že tam jedu s něma . Kdo někdy závodil tak to zná a ví , jak při startu vystřelí krevní tlak a adrenalin .Třeba i u televize .

Jinak když jsou reklamy , přepínám na Markízu :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Danilo: Propočet paliva se provádí na základě minulých zkušeností, z nich často plyne, že třeba jen polovina závodu se jede naplno (patřičná mapa motoru), podle toho se určí palivo. Také se trochu počítá s možností vyjetí Safety Caru. Navíc dneska byla trať mokrá, na ní je také spotřeba nižší. Tým nechce být v nevýhodě třeba v podobě 20 kg, když prostě natankuje hodně. Ano, doplňování během závodu by bylo lepší, navíc i strategie by byly zajímavější - takových závodů bylo: \"Nepojedu do boxů jednou, ale dvakrát, pokaždé pro nové gumy a málo paliva. Ve výsledku budu rychlejší.\"

DRS tu je kvůli špatným technickým pravidlům, které neumožňují předjíždění (turbulence za vozem). Je to moc přeumělkované, navíc se často mění pravidla, ač na letošek se skoro neměnila a zatím to vypadá zajímavě :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně se přikláním k názoru Daniho, nelíbí se mi tyhle šetřící praktiky, ať už se to týká pneu, paliva atd. Na dráze by měl vyhrávat ten nejlepší (nejrychlejší) pilot. Pochopitelně za předpokladu že k tomu má potřebné náčení (auto). To teď bohužel určitě není pravidlem, právě kvůli těmto omezujícím faktorům...

Jinak dnešní závod pro mě jako ferraristu hodnotím podprůměrně, očekávání bylo velké ale zůstalo bohužel nenaplněno. :roll Celkově se mi ale závod líbil a týmovou režijí zejména ze strany Mercedesu raději nekomentuju..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja teda zase u toho usnul, a mate pravdu, ty strategie uz me serou.....nechapu to, to si fakt muzu dovolit ja na dalnici, ubrat nohu z plynu a nechat toho koktu jet, abych dojel k benzince, ale v zavodech bych ho predjel a pak treba setril v zatackach, kdyz ho mam zavrenyho za sebou :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Vettel všem ukázal záda, škoda. Lotusu to jelo slušně, Mercedesy se trápily, ač v závěru byl Hamáč docela rychlý. Ferrari mělo velkou smůlu.

Jenom český komentář opět zklamal ... zase hanili systém DRS a právě díky němu jsme dneska viděli zajímavé souboje, nebýt toho, neustále by se nepřetahoval Button s Perezem a Hamilton s Webberem. Jeden toho druhého sice předjel, ale neujel, protože ten druhý využíval DRS. Myslím, že toto je ten pravý důvod jeho zavedení, aby se mohlo předjetí oplatit. :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono, DRS oukej, každý zrychlení dobrý, ale proč sou okolo toho miliony doplňovejch keců a pravidel??? Vsadím boty, že směrnice a pravidla dnes, budou mít minimálně několikanásobně větší rozsah, než před třeba 10ti lety a myslím, že nejsem sám, kdo si myslí, že jsou F1 čím dál tím míň zajímavý. Dřív sem si klidně přivstal a díval se na každej závod, ale už dávno tomu tak není. Zrovna dneska sem kus závodu viděl a nebýt tam bitka kluků z McLearenu, tak by se fakt nebylo na co koukat:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty formule jsou nuda.....jak se v tom točí prachy a jezdci jezdí jak kdo zašustí penízky... Nevím jestli ani ještě Schumacher jezdí, kde mi přijde jako nějaký nováček - straš pytlík, kvůli kterému se vytvořilo super auto, aby byl schopen ho ovládat :D co jsem slyšel a četl, kolik úprav oproti jiným tam má.... Takový děda patří na křeslo ke krbu a ne za volant F1. Se divím, že mu ty miliony nestačí..... Už kvůli takovému se na to omítám dívat.

[upravil dne 22/4/13 17:05 od lukaro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lukaro: Jen se koukej, neuvidíš tam ani jednoho z bratrů Schumacherů :D

Jemu ale nejde o ty prachy, samozřejmě, že se nechá zaplatit, ale vrátil se hlavně kvůli tomu, že ho to baví, však zkoušel i motorky.

Ano, Schumi je starší, ale od Jágra ho dělí jen 3 roky ...

Kdo jak zašustí penízky ... to možná platí u předních týmů, dejme tomu pro 15 pilotů, ostatní musí shánět sponzory a jezdit zadarmo, aby se mohli svést. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MilanF1: Jágra bych moc nevzpomínal... Na něj jsem taky alergický. Ano, je to talent, je to hráč, pan hráč ale..... To jak ze sebe dělá poskoka v Sazce se mi hnusí. Reklamy, kde se směje obyčejným lidem. Prý \"dělejte jen to co vás baví\", ano, dělal bych to, kdybych měl tolik mega na účtech... V reklamě jak si spinká do oběda, on může, on nemá dluhy nebo nechodí do práce..... Proto se mi poslední dobou hnusí a nejen on, je jich více.

[upravil dne 22/4/13 17:06 od lukaro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...