Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

repase alternátoru


johannka

Recommended Posts

tak jsem se dobral že jsem altík vyndal a mám dotazy

sundal jsem ten regulátor a pod ním to vypadá takto

alt1.jpg

alt2.jpg

tady je vidět jak jsou uhlíky zlomený

alt3.jpg

dotaz je, jak to je teď čistý tak kolem toho byl omotanej a polámanej takovej prstýnek z materiálu jako uhlíky, je tam něco takovýho nebo jen uhlíky na té \"tyčce\"

a pak jeste kdyz koupim regulator generatoru, budu mit jistotu ze to nacvaknu a pojede nebo může být zrada ještě někde jinde, mám vzít jinej na vrakáči a tento dát na repas, regulator je za nějákých 1500,-

a ještě kde bych našel ty diody co se taky mění je to součást toho generátoru díky

[upravil dne 16/3/13 11:42 od johannka]

[upravil dne 16/3/13 11:51 od johannka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jelikož máme dvě saxa mrknul jsem na druhej altík a ty sběrný kroužky mám totálně sjetý, ale úplně, akorád nevím jestli tam není ještě nějáká chyba protože i když to je sjetý uhlíky se dotýkají a přesto jak kdyby tam ten altík nebyl.....tak zbývají diody a nebo vinutí....ty kroužky zkusím sehnat...

předpokládám že i ty moje kroužky vypadaly takto ?

alt6.jpg

[upravil dne 16/3/13 23:23 od johannka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to johanka :

Na druhej fotke mas regulator,

na tretej fotke je diodovy mostik. To co ostalo vzadu na 4 sroboch. Zboku je to pripajkovane kl vinutiu.

Ja som repasoval moj altik doma a stalo ma to 14 €. 8 € regulator (uhliky) , 4€ zberny kruzok a 2 € sustruznikovi za stiahnutie starych kruzkov z hriadelky. Ide to nah.vno, treba to najskor vyskrabat, aby sa dalo dostat ku kontaktom.

To je pod tym bielym plastom pod zbernymi kruzkami. Je tam pod nimi drazka, a hriadelka je drazkovana, tak opatrne.

Ani samotne odpajkovanie mi neslo ako po masle. mam v robote profi pajku CT brand a 2omi s max vykonom a uz som to chcel odstiknut kliestami. ale islo to.

Mostik ani loziska som nemenil, isli dobre. niekedy aj nove su horsie ako povodne.

Dlhsie mi trvalo vymontovat a namontovat alternator z auta ako jeho oprava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...