Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nafta bez biosložky?


Honza z Nera

Recommended Posts

Ahoj všem. Dnes jsem byl u svého dvorního mechanika na olej a jak už to tak bývá meleme o všem možném a on povídá: \" . . . a už víš o té naftě? . . . \" No nevím, a tak doma hledám a najdu toto:

http://www.ceskapozice.cz/domov/ekologie/ridici-mohou-opet-tankovat-cistou-naftu-bez-bioslozky

Víte o tom někdo něco víc? Dle mého je to docela dobrý krok správným směrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím o naftě tuším, že typ \"F\", ta je bez bio a jezdí na ní armáda, policie, jsou z ní státní zásoby pro válečný stav ... ale je mi překvapením, že normálně na pumpě se najde nafta bez bio, ač to \"Fko\" nebude. ČEPRO myslím daleko nemám a rád tam zajedu, i když to bude dražší. Nafta má být modrozelená, ne žlutá :bojim

[upravil dne 14/3/13 21:32 od MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle neřeším, OMV má prémiovou naftu už od minulého roku bez FAME, dávají tam hydrogenované rostlinné složky od NESTE, které jsou trvale stabilní, jsou také odolné proti zatuhnutí v mrazech a mají samy o sobě cetanové číslo 70.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, prémiovou naftu občas beru při velkých mrazech a ještě si přidám aditivum, které dávám pravidelně. Nicméně pokud uvedená nafta od EuroOil bude za normální peníze a ne za 39Kč a někdy i více, tak mi to konečně přijde jako krok správným směrem. Pro mě je to velice dobrý signál, protože naše auto najede ročně cca 50tis.a brát pravidelně prémii je docela zátěž na peněženku. Navíc mi začíná vadit tato pseudo ekologie kdy doplácíš na zemědelce, kteří za dotace pěstují \"žlutý mor\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tu naftu, udajne bez bioslozky, jezdim asi tri mesice ...

barva mi pripada takova kriklave zlutozelena

asi je fajn, ze neobsahuje bio bordel, ale z logiky veci mi prijde, ze o to hure bude asi mazat, cili kombinace se syntetickymi mazacimi aditivy do nafty bude asi nabiledni :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc to řešíte... kdyby to bylo to jediné na čem závisí kvalita nafty... řešíte tu benzínku u kterých bych nekoupil ani vodu do ostřikovačů jen proto že tam není MEŘO? :myslim

Po dlouhé době Shell Týn nad Vltavou - auto opět kucká vibruje... dnes natankováno u ověřené \"noname\" benzínky a po 2 týdnech to zase jezdí jak má. Takže biosložka je to poslední co mě zajímá....

[upravil dne 25/3/13 21:54 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...