Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

U Peugeot 206 nejde sundat buben


Altman

Recommended Posts

Dobrý den kolegové klubáci. Před nějakou dobou jsem tu řešil problém s bubnovou brzdou, ale nevyřešil, navíc jsem měl pracovní povinnosti tak lvíček musel jít stranou.

Věc se má tak že se seknulo zadní kolo (strana u spolujezdce) a nejde s ním otočit. Zkoušeli jsme se známým automobil roztlačit a nebo násilím rozjezdit, ale nic nepomohlo.

Matice na bubnu pak nešla vůbec povolit. Teď se mi povedlo pomocí kladiva a zámečnického majzlíku matici roztrhnout, ale buben stejně nejde sundat. Zkoušel jsem na radu chytré knížky \"Jak na to Peugeot 206\" povolit štelovací štefly u ruční brzdy, ale těmi to nebylo, navíc i bez povolení byly docela volné, takže tady asi problém není.

Nevím už mě nenapadá co s tím dělat, kolega mě pak dostal řečmi \"Nech to na tom parkovišti shnít, stejně to nesundáš, nebo kup novou nápravu\".

Poraďte prosím někdo znalý, nám už nápady co s tím došly. :bojim

Po editování příspěvku: Zapomněl jsem dodat že problém se začal čas od času projevovat poté, co automobil stál se zataženou ruční brzdou asi dva měsíce, přitom i pršelo a bylo sychravo, ale to se povedlo roztáhnout a od té doby donedávna musím zaklepat že to chodilo bez problému.

[upravil dne 14/3/13 19:20 od Altman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud se ti aspon trochu hejbe lanovod pri zatahovani rucky tak ten zaseklý nebude.Pokud se ti nehejbe sem a tam je zaseklý lanovod - dát nový stejně.Něco podobného se mi taky stalo ale mne upadlo obložení z pakny.Vytlouct stefty na pakny pak nasadit kolo a lomcovat - nic jsem nezničil neměl jsem co.Ale možná se zde dozvíš lepší rady.

\"Pokud to nejde silou tak to půjde ještě větší silou :D\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze se lanovod rucky hybe jeste nemusi nic znamenat .. co kdyz jsou pakny zaseknute nebo prirezle v drazce zevnitr bubnu ? :myslim

Na me bubnove naprave ktera mela tou dobou asi 200tkm to slo taky hooodne ztuha, ale kolo se jeste normalne otacelo.

Napad ... co buben opatrne rozriznout flexou a sehnat z vrakace (nebo treba A-Kelly) novy ? Porad to vyjde levneji nez nova naprava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mxmen: Mockrát děkuju za nabídku, ale nechci tu nikoho otravovat, Rád bych to zvládnul sám na základě rad zdejších zkušených členů. :super

velkybanan: No to je i mnou často používané rčení ohledně té síly. Těch upadnutých obložení z pakny se bojím jako čert kříže, snad to bude jen zareznuté. :(

Stibto: Ano to nás napadlo ale to mi přijde až moc destruktivní řezat buben.

[upravil dne 14/3/13 20:00 od Altman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem to resil na jedne 406, kterou jsem koupil po te, co stala 3/4 roku se zatazenou ruckou venku na parkovisti, pakny totalne prirezly. Potreboval jsem s tim odjet po ose, takze jsem si privezl hever, velke kladivo a mlatil do toho asi pul hodiny, pak to trochu povolilo a podarilo se mi buben odrazit z naboje, pak uz bylo treba jen pacit silnym sroubovakem az se mi to cele podarilo servat dolu. Znicil jsem buben i pakny a prasatko (tomu, ze to povolilo pomohla asi i vytekajici brzdova kapalina z poskozeneho prasete), ale jinak to nejde. Provizorne jsem tam pak dal buben a pakny se starsim prasatkem z jineho rozebraneho auta a doma uz se pak udelal komplet repas s novyma vecma

[upravil dne 14/3/13 21:51 od Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno já už do toho zkoušel mlátit ne úplně malým kladivem, ale bez jakéhokoliv výsledku. To jsou vůbec takové drastické metody. Přemýšlím jestli neříct kolegovi, že bysme ten buben nějak zapřáhnuli za auto a odtrhnuli, jen aby to nebylo s celou nápravou. Ach jo. :D

[upravil dne 14/3/13 20:59 od Altman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono to defakto i pruží, ale spíš kvůli tomu zadními plechu, ve kterém jsou veškeré ty hadičky a pakny, uchycené. Stahovák? No dobře, snad to nebude nijak drasticky drahé.

mxmen: Dobře, tak já tedy kolego Vaši nabídku využiju a zítra v průběhu dne napíšu SMS na tel č. viz. výše. Třeba pak aspoň budu vědět čím to je. Díky. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trny? No bylo tam něco podobného s hlavičkou na jednom konci a s takovou kotvou na konci druhém, takže jestli tohle není ono. Obě tyhle \"věci\" vypadly když jsem se buben snažil lehce odpáčit. :myslim

[upravil dne 14/3/13 21:30 od Altman]

Jo to je ono, tak teď už je to vlastně skoro dole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi to stalo, sice to nebylo kouslé, ale prostě to nešlo přetáhnout. Tak jsem to musel servat stahovákem a odnesly to právě ty trny. Zbytek ok. Jinak kdybys musel rozřezávat buben, tak v inzerci prodává člen hlina23 1x nový buben na 206, snad by to případně byl stejný rozměr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...