Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

U Peugeot 206 nejde sundat buben


Altman

Recommended Posts

Půjč si někde tříramenný nebo čtyřramenný stahovák a buben je do pěti minut dole. Jinak se s tím udupeš a výsledek nikde...,podle toho jak píšeš,že zadní plech pruží (to je štít brzdy), tak buben drží na paknách, dá se ještě otvorem kolového šroubu v bubnu udeřit šroubovákem na samostav paken a samostav se stáhne co nejvíce k sobě--to ale musíš vědět přesně to místo na samostavu, nejlépe je to vidět třeba v knize Jak na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tedy, musím říct že jsem překvapený a vcelku i příjemně (no a z auta tedy brzdy spíš nepřijemně) a mxman-ovi musím poděkovat! Buben se nám (tedy spíš mxman-ovi) povedlo bez velkých obtíží sundat, no zkrátka zlaté ručičky, co vám budu povídat. Jen víte, ono bylo upadnuté obložení z jedné pakny a to tak že úplně, takže se tam vzpříčilo a kolo se už pak ani nepohnulo. Takže mě bohužel čeká repas prakticky celé brzdy. Stalo se tak při najetí zhruba 155 tisíc km. Na Peugeoty nadávat nebudu však si za to můžu sám nejspíš, neměl jsem nechávat tenkrát, když automobil stál zatáhnutou ručku. :(

Tak tedy ještě jednou všem mockrát děkuju a hlavně uživäteli \"mxman\" a hezký (a pokud možné bezporuchový) víkend. :papa:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kolega mxman různě poklepával po celém obvodu bubnu, pak ten zmíněný stahovák nasadil a přikurtoval dvěma šrouby bubnu a točil prostředkem stahováku pomocí klíče. Buben pomalu povoloval až se jej nakonec povedlo sundat. Třikrát hurá a příští víkend snad bude pokračování, ale víc vám k tomu napíše až pak sám mxman. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu poprosit o radu? Zrovna řešíme jaké díly a odkud koupit. Požadavek je co nejnižší cena.

Našel jsem sadu čelistí výborné značky Brembo za pár korun, vychází ještě levněji než šmejdský Starline od AutoKelly se slevou, ale nevím jestli půjde na můj automobil. Může mi to někdo potvrdit či vyvrátit?

Čelisti: http://www.autodily-sklad.cz/karta.php?idd=132974&a=0#obsah

Při přiležitosti demontovaného bubnu se bude měnit i ložisko kola, pokud mi opět někdo ověří vhodnost pro moje auto, budu velmi vděčný!

ložisko kola: http://www.autodily-sklad.cz/podrobn%C3%A1%20karta.php?idd=187619

Automobil je Peugeot 206 1.4 benzín s bubnovou nápravou zadní.

Za reakce a odpovědi díky! :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím že o takovouto popularitu asi \"mxmen\" nestojí ale já mu prostě musím veřejně poděkovat za naprosto skvělou práci.

Hlavně mě dostalo že i když neměl návod, tak to dal dohromady naprosto s noblesou a dokonce si i poradil s několika velmi nestandardními věcmi, na které bych já osobně tedy koukal jen s otevřenou pusou. No jezdí to skvěle, opravdu, nikde už nic nedrhne. No nemám slov. Našel jsem zkrátka nejen skvělého automechanika, na jehož práci je radost pohledět, ale taky dobrého člověka, který splní přesně to co slíbí.

No zkrátka happyend jak vyšitý! Něco podobného jsem při zakládání tématu nečekal a jsem hodně mírně řečeno nadšený. :super

Po editování: Chtěl jsem tedy původně udělat fotodokumentaci ale fotoaparátu se nějak spolupracovat nechtělo, stávkuje. Tak snad příště. :papa

[upravil dne 24/3/13 18:23 od Altman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takový chvály si snad ani nezasloužím :D

velkybanan : neboj se myslím na tebe a platí jak jsme se dohodli, čekám jen na slušnější počasí jelikož tu cestu chci s přítelkyní využít jako výlet. Chceme se podívat na Pravčickou bránu a to chce trochu teplo. Jestli na to ale spěcháš není problém poslat poštou. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...