Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

osvč x nemocenská


skuci

Recommended Posts

čus, jeden takový dotaz, když je člověk osvč a neplatí si nemocenské pojištění, které je dobrovolné ale jen to povinné zdravotní a sociální a i přesto si nechá od doktora vypsal neschopenku, chodí vůbec nějaká kontrola...?

z jádru věci, bych to bral tak, že vzhledem k tomu, že prvních asi 21 dní to platí zaměstnavatel, což je osvč, tak vlastně je to jedno... ale třeba sem na omylu... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na nic, nikdo ti nic nedá, pokud si platíš pouze povinné sociální a zdravotní pojištění. Nevýhoda OSVČ, ale vše má své pro a proti ;-) ( já jsem OSVČ už jedenáct let)

Můžeš si platit dobrovolně nemocenské pojištění, ale pokud si mladej a nemarodíš částo, tak se to nevyplatí

[upravil dne 14/3/13 23:31 od kajvet]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasný chci vědět jen tento aspekt o neschopence jako takové a případné kontrole jestli si myslím správně to co jsem psal...

co se týká platby, tak mám v rámci soukromého pojištění sjednánu pracovní neschopnost pro případ úrazu i nemoci ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také to tak mám, protože znám osvč, který si léta platil i nemocenskou (zedník) a když byl marod, tak sice něco dostával, ale byla to směšná měsíční částka.

Ono taky záleží jakou práci děláš. Já se zlomenou nohou, můžu relativně pracovat dál, ale zedník sotva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...