Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Letné pneu.. ale aké?


maymo

Recommended Posts

Čaute všetci. Mám v pláne kúpiť letné pneu pre moje vozítko. Jedná sa o štandardné gumy rozmeru 205/60 R16 92H.

Na značku pneu, zvučnosť mena výrobcu a estetickosť dezénu si pravdupovediac nepotrpím. Pneu považujem za bežný spotrebný materiál ako hocičo iné.

Ako laika ma pri výbere zaujali hodnotiace štítky pneumatík, ktoré by mali kupujúcemu napovedať o \"kvalite\" danej pneu. Ekonomickosť prevádzky, prilnavosť na mokrej vozovke a hlučnosť.

Narazil som na rôzne kúsky od nieEU výrobcov, ako aj EU výrobcov. Na iných fórach som sa stretol s rozdielnymi názormi ludí, ktorí jazdia či už značkové, alebo neznačkové gumy, no napriek tomu som sa dajakej rozumnému rozuzleniu nedostal. Problém bol v tom, že nevyharašený vodič BMW s 300 PS má na pneu iné nároky a názory ako vodič Fábie s 60 PS v preddôchodkovom veku. Preto sa obraciam na vás, slušných vodičov P407 s cca 135PS :)

Vie niekto, aký zásadný rozdiel (samozrejme okrem ceny) je pri týchto dvoch pneumatikách s hodnotiacimi štítkami takmer identickými? Len pre príklad uvediem tieto..

LANDSAIL 205/60 R16 92H, hodnotenie B, B, 70dB

Bridgestone Ecopia EP150 205/60 R16 92H, hodnotenie B, B, 69dB

Resp. kto z vás by si vybral ktoré a prečo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pre Tomike: sa mi páči ako to berieš.. máš auto a melón, tak sa ne.er a plať!.. Keby to tak brali všetci, tak neexistuje toto fórum a jeho členovia by chodili do značkových servisov aj s výmenou gumky na stieračoch..

na internete som sa o týchto gumách moc nedočítal. Zaujímalo ma hlavne to, či tie \"čínske\" gumy zatracujú ludia čisto kvôli predsudkom voči kvalite, alebo kvôli tomu, že naozaj preferujú značku. Nevyznám sa v oblasti pneu temer vôbec, no príde mi to ako keby som mal porovnávať kúpu kladiva. Vyberám si, jedno značkové a druhé čínske. Jedno stojí 100 EUR a druhé 50 EUR. Nie som ten typ, ktorý siahne po tom drahšom, lebo je značkové. Je to predsa kladivo. U gumy mi to príde dosť podobné, hlavne keď sú hodnotiace štítky skoro navlas rovnaké..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebudem si nikoho zastavat ale su ludia co si nemozu kupit naraz 4 gumy v hodonote 100e jedna...kazdy ma svoje vydavky a popredu rozmysla ci kupit drahsie alebo lacnejsie...ja som si napriklad nasiel na nete Goodride SV308 ale v rozmere 215/50 R17 a cena jednej je 67e....ale tiez asi radsej usetrim nejake bubaky aj ked v testoch obstali dobre a kupim daco znackovejsie....

Bridgestone Turanza ER300

Priemer z 2841 Názory testu

známka: 1-veľmi dobré 6-zlé Ø2,0

Záber pneumatiky na suchej vozovke 1,6

Brzdné vlastnosti na suchej vozovke 1,6

Záber pneumatiky na mokrej vozovke 2,0

Brzdné vlastnosti na mokrej vozovke 2,1

Záber pneumatiky na snehu 3,2

Jazdný komfort 1,9

Hluk vo vnútri 2,1

Hluk vonku 2,1

Opotrebovanie pneumatiky 2,3

najazdené kilometre 16.907

Goodride SV308

Priemer z 2843 Názory testu

známka: 1-veľmi dobré 6-zlé Ø2,7

Záber pneumatiky na suchej vozovke 2,2

Brzdné vlastnosti na suchej vozovke 2,2

Záber pneumatiky na mokrej vozovke 3,0

Brzdné vlastnosti na mokrej vozovke 3,0

Záber pneumatiky na snehu 3,7

Jazdný komfort 2,7

Hluk vo vnútri 2,8

Hluk vonku 2,8

Opotrebovanie pneumatiky 2,8

najazdené kilometre 11.111

Cena Bridgestone cca190e

Cena Goodride cca 67e

preto clovek rozmysla ci ist do drahsich ked tie testy niesu o moc lepsie.....

[Edited on 14/3/13 08:23 by Fredino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre vsetkych: to co auto drzi na ceste su vlastne 4 male kusky gumy + funkcne tlmice atd.... preto setrit na nespravnom mieste sa neoplati. Ako tu uz bolo napisane, namiesto ciny urcite matador, barum - pomer cena, kvalita myslim fajn.

Ked takto rozmyslate preco nejazdite na cinskych autach?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualny test letnych pneu na 2013

http://www.gtue.de/sixcms/media.php/392/sommerreifentest_2013_ergebnisse.jpg

Neni to ADAC kde musi vyhrat skoro stale nemecka znacka;-) Kludne by som si kupil NOKIAN ked nejde na hlucnost (maju trosku viac dB ako ostatne).

K tym stitkom len tolko ze to neni ziadna vyhra, neni tam hodnotenie napr brzdenie za sucha:) a podmienky podla coho sa tie kategorie urcuju, niesu tiez uplne jasne a vyrobca moze trosku klamat:)))

k tomu si odporucam pozriet posledny VOX Automobil z minulej nedele... . Cinske pneu s B,B , 69 dB - v disciplinach ktore su na stitku jedna z dvoch dodrzala, ale ostatne discipliny prepadak;-)

[upravil dne 14/3/13 09:09 od merlin99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...