Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Při sešlápnutí plynu něco zasyčí 1.6i 80kw 2004


pecino

Recommended Posts

Ahojte, mám to auto nově a u předchozích vozů jiných značek mi to nedělalo. Při prudším sešlápnutí plynu se někde za motorem ozve nějaké krátké zasyčení. Něco jako by to někam přepustilo vzduch ze sání. Když přidávám pomalu tak nic. Je to běžný projev u toho typu motoru? Nebo mám hledat nějaký problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to diesel ? Ak hej tak buď je niekde prasknutá vzduchová hadica za turbom smerom do motora, alebo vybehané turbo. Mal som niečo podobné. Najprv hadica od intercoolera do motora, malá prasklinka, ale pri vysokom tlaku sa to pootvorilo a fučalo. No a rok na to znovu syčavý zvuk, ale trochu iný. A zistilo sa, že ložisko (alebo skôr sa to volá puzdro) rotora turba je vybehané, je tam vôľa a dosť veľká. Turbo pri záťaži naráža lopatkami o stenu a to spôsobuje taký syčavý zvuk. Takže turbo na repas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našim se kdysi dááávno takhle projevovala prdlá hadice podtlaku brzd. Při prudším přidání plynu to syčelo jako turbo (vývěva jela s vyšším výkonem), které tam ale nebylo.:D Nejhorší bylo, že při normální jízdě nebylo nic poznat, ale když člověk potřeboval brzdit pořádně a na brzdu dupnul, tak byl pedál tvrdej a nebrzdilo to:bojim

Zkus pořádně dupnout na pedál, abys tohle vyloučil.

[upravil dne 13/3/13 18:58 od Ajap]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to benzínová verze. Vlnovec výfuku to není, to by se zvyšovalo s větším zatížením. Dělá to jen při akceleraci. (jen při sešlápnutí plynu) To těsnění klapky by mohl být problém protože pokud je motor studený tak si myslím že nejede jak by měl a někdy zakolísají otáčky. Třeba i pokud prudce naprázdno sešlápnu pedál tak by měli otáčky klesnout k 750ot/m. Ale někdy klesnou níž jako kdyby chtěl už motor zdechnout ale pak se rozjede. Doufám že nebude problém klapku sundat. Ale dík za tip :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keď ti na voľnobehu kolísajú otáčky tak neváhaj a demontuj klapku a pekne ju vyčisti, pri montáži použij nové tesnenie

možno sa vyrieši aj syčanie a možno nie :D ale na tie otáčky na voľnobehu by to malo pomôcť na dlhší čas, cena tesnenia myslím do 5e (autorizovaný servis)

demotáž je hračka, odpojíš batériu, sanie, konektor klapky a samotná klapka je pripevnená troma šrubami typu torx, rozmer si už nepamätám

[upravil dne 13/3/13 14:12 od 307rg]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To syčení nebylo souvislé ale jen při sešlápnutí z volnoběžných otáček. Tak opraveno, byla zanesená klapka. A uklidnil se i volnoběh. Jen jsem si při výměně svíček utrhl hadici která je nad svíčkama, asi nějaké odvětrání prostoru nad ventily (vede před klapku do sání). Je tvrdá a křehká :-( .Jsem ji zalepil hlinikovou páskou tak doufám že to chvíli vydrží a nebude mi to slimpat olej někam jinam. Budu ji muset sehnat někde na vrakáči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud byla klapka zanesená tak reagovala nějak rychle a to způsobovalo to syčení. Teď reaguje plynule i při prudším sešlápnutí plynu. Po vyčištění ale trvalo dost dlouho než motor nastartoval. Ale jak naběhl tak se zlepšila kultivovanost chodu motoru o 100%. Mám to auto chvíli ale nechtělo se mi věřit že je to normální. Po cca půl roce si začínám zvykat na francouze a jeho pohodlnou jízdu. Byl jsem zastáncem koncernu VW (škoda, seat) ale přicházím na chuť 307. Jediné co mě trochu zaráží je poměrně vysoká spotřeba benzínu ve městě. (cca 9L) ale tím že jsem nechal udělat přestavbu na LPG tak mě to až tak zase netrápí. Jediné co mě ještě trápí je akcelerační silentblok motoru který už mám koupený ale pro výměnu musí jít dolů poloosa. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klapku jsem nerozebíral ale vystříkal sprejem který jsem koupil v autodílech za necelé 200kč. Nechal chvíli působit a pak čistým hadříkem kam až jsem došáhl prstem pročistil. Určitě by bylo lepší ji sundat úplně, ale teď mám garáž v nepouživatelném stavu a za mrazu se to dělá blbě. Někdy v létě ji sundám celou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...