Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Výběr brzd. kotouču a destiček


KingSpade

Recommended Posts

Zdravím vespolek,

měl bych takový jeden malý dotaz, zajímalo by mě jaký je ideální komplet brzd (předek a zadek)..na P405 2.0l 93...jak se tak na to dívám, tak jsem si našel na stránkách kotouče Febi Bildstein (531,-/ks) a destičky také Febi Bildstein (376,-/ks nebo sada..nejsem si jistý, musím se poptat toho obchodu)...1814,- (1438,-) za komplet i s DPH...co si o tom myslíte?

na zadek nevím, kterou sadu vybrat, takže bych byl rád kdybyste mi nějak poradili jakou značku, (ač jsou teda ty zadní ještě v pohodě..ale do budoucna, nebo to vyměním komplet i s předními)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen malou poznámku, snad poradí jiní...

Nemá Febi tak jako Ferodo na výběr ze dvou druhů destiček?

Kupříkladu Ferodo Premier jsou tvrdý desky, ale tím spíš odejdou brzy kotouče....

Proto je lepší koupit levnější Ferodo Target, kotouče vydržej, desky méně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý rok jsem měnil komplet přední i zadní kotouče a desky.

Dal jsem

Předek:

Kotouč Brembo 09.4987.24 (koupíš od 550Kč za ks)

Desky Brembo P 61 035 (sada od 650Kč)

Zadek:

Tolik nebrzdí, dal jsem kotouč od Pilenga PI 5095 (ted v Kelly v akci za 285Kč za ks) a desky Starline BD S002S za 350Kč sada a zatím spokojenost.

Suma sumárum za 2700Kč máš kotouče a desky na celé auto, dle mě za babku.

Na předku nešetři ;). Nechal jsem vyměnit i kapalinu a lépe mi 405 ještě nebrzdila :)

Katalog Brembo

[upravil dne 13/3/13 12:26 od Petrikj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 1100kč bych měl REMSA kotouče s deskama na předek. To můžu říct že jsou levný a dobrý brzdy, dost tvrdý, takže to brzdí a docela to i vydrží. Jezdil jsem to na spoustě aut a vždycky v pohodě ..... prodáno přes 2000 sad a reklamaci jsem na ně neměl :) zadní kotouče na to od remsy bohužel nemám, zadní desky stojí asi 330kč :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten předek bych chtěl asi Brembo..jsou sice o trošku dražší než Febi, a nějaký velký rozdíl tam asi nebude...no godzila tady nahodil zajímavou nabídku....za 14 dní bych už chtěl vyjet s novýma brzdama, takže pokud neseženu brembo tak bych se ti ozval přes PM ;)

Petrikj: to je slušná cenovka za komplet brzdy

[Edited on 13/3/13 14:54 by KingSpade]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Nechal jsem vyměnit i kapalinu a lépe mi 405 ještě nebrzdila :)

[upravil dne 13/3/13 12:26 od Petrikj]

Kapalinu jsem také vyměnil, i přetěsnil brzdiče, ale až tak velký zázrak v brždění nevidím. Kotouče tam byli podle mě Bremba (nebo něco podobně dobrého), ale problém bude asi v deskách. Skoro bych i řekl, že tam mám Remsy...

Každopádně rozdíl bude v brzdových válcích, a že ty mé kotouče už něco najeto mají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Marcel:

Opravdu brzdí lépe. Pedál brzdy zabírá skoro nahoře, předtím začínal brzdit až za 1/3 dráhy pedálu a není tak měkký, lépe se dávkuje. Celkově je z toho cítit jistota.

Jinak 405 je poměrně lehké auto, takže s kotoučema na všech čtyřech brzdí dle mě stále velmi slušně (v případě verze 2.0).

Co mě teď zlobí je účinek ruční brzdy na levé kolo, brzdí hodně málo. Pravé brzdí v pohodě. Už jsem nechal měnit i lanko na levé straně a nepomohlo. Asi je to tam někde zatuhlé a je třeba to rozebrat.

[upravil dne 14/3/13 13:14 od Petrikj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrikj:

U mě jsou spíš brzdy měkké.

Čekal jsem, jak budou ostrý a ono ne... Ale podle mě bude chyba v deskách a kotoučích. Kdybych koupil nové, bylo by to ok, ale ještě na výměnu nejsou.

Zadek ale brzdí slušně, na sněhu i na suchu to bylo jasně poznat jak si zadek přičapne - nový pakny...

Jak je to se zadníma kotoučema a ruční brzdou nevím, já řešil zatím jen bubny, snad poradí jiní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj určitě, nové kotouče a desky udělají dost...uvidíš ten rozdíl až je vyměníš.

Tomu věřím, ale zatím výměnu neplánuji, jelikož jsou kotouče a destičky dostačující.

Do brzd šlo totiž už dost peněz, tak je vyměním, až bude opravdu výměna nutná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

takže říkáš LUC...brzdový válec a ABS je Bendix..super, jako by v Peugeotu nemohli dělat brzdový systém jedné firmy :D ....ale ano..mám vnitřně chlazené kotouče na předku, takže díky za ten kód

jo..přesně jsem si je našel ty Bremba 586,-Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...