Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Partner 2012 1,6 Vti 120k alebo 1,6 Hdi 92k?


PaFo

Recommended Posts

Ahojte, ideme do rodinky kupovať Peugeot Partner Outdoor 7miestny a mám dilemu s akým motorom ho máme kúpiť. V podstate mám na výber za cca rovnakú cenu 1,6 VTI 120k alebo 1,6 Hdi 92k. :myslim

Za posledných 5 rokov sme najazdili ročne priemerne 8000km a to hlavne po meste (2-5km) prípadne cez víkend max 10 - 100km. 1-2x ročne cca 500km (diaľnica). Predajcovia mi hovorili, že sa mi neoplatí kúpiť diesel (fap filtre a iné náklady na údržbu, zohriatie motora) ale na webe som našiel len takéto informácie: http://www.tipcars.com/magazin-peugeot-partner-tepee-outdoor-16-vti-grip-control-indianske-leto-5001.html alebo http://www.vybermiauto.cz/autoblok/clanek/test-peugeot-partner-teepe/motorizace#engine_5342

Chcel som si túto motorizáciu pred kúpou otestovať ale vraj s benzínovými motormi Partner na sklade nie je. Tak som z toho v rozpakoch a neviem ako ďalej, nerád by som kupoval mačku vo vreci. :roll

Prosím o radu či ísť do benzínu alebo nafty. Ocením hlavne skúsenosti používateľov benzínových Partnerov.

Ďakujem za každú radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bral bych naftu. 1,6 HDi je povedená, dost rychle se zahřívá a později ji dobře prodáš. A když pojedeš na dovolenou, menší spotřeba se bude hodit.

Máme taky Partnera, 1,6 benzín, r.v. 05 a kupodivu moc spolehlivý není, občas svítí diagnostika, občas (2 x) jsme ho tahali do servisu, spotřeba kolem 8 l, takže žádná výhra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PaFo: Nájezd máš sice malý, ale kupuješ auto pro sedm. Osobně bych bral naftu - spotřeba, zátah, spolehlivost motoru . . . . K naftovému motoru je třeba se chovat, ale na druhou stranu pokud dodržíš jisté zásady je motor dobrý společník. Také je třeba si uvědomit, že ač reklama tvrdí, že je to vůz rodinný, tak pravda to určitě není. Stále je to trochu vylepšená dodávka pro pět či sedm osob nebo třeba jednu plnou paletu - pokud vyndáš zadní sedadla. To auto se také chová mnohem lépe plné což se třeba o 5008 osmě říct nedá ( taký to může být auto pro sedm lidí ). Ta má dle mého jízdní vlastnosti stejné ( až na tu cenu . . . ).

[upravil dne 13/3/13 10:03 od Honza z Nera]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...