Jump to content

Pravá přední pružina


Štěpán
 Share

Recommended Posts

Ahoj všem, prosím o radu. Můj combi 406 stál asi měsíc na dvoře a dnes jsem si všiml, že pravá strana je dole. Pod autem ležela prasklá pružina. Chtěl bych se zeptat, jestli je to normální, když je auto v klidu, za jízdy to chápu. A taky jestli se dá sehnat nová pružina a jestli to lze opravit na dvoře nebo je nutné auto odtáhnout do servisu. Děkuji moc za radu.

Štěpán

Link to comment
Share on other sites

Jestli máš nějaké zkušenosti a vybavení, můžeš si to udělat i doma sám, ale není to úplně sranda pro každého ... :) Pružiny dej určitě nové a minimálně ložiska horního uložení bych měnil taky .... když to bude někdo dělat, tak at ti zkontroluje i tlumiče .... :papa

Link to comment
Share on other sites

Ono to praskání při stání bude právě uložením. Člověk většinou při parkování hodně manipuluje s volantem a pokud je uložení bez kuliček, či přirezlé, tak se při točení volantem místo celé pružiny, točí jen část (vlastně se pružina šponuje). Pokud pak auto stojí, tak vlastně pružina drží několik dní či hodin našponovaná a praskne.

K výměně, jsou potřeba nějaké klasické klíče myslím 17,18,19,21, pak nějaký větší torx už si nevzpomínám přesně asi 40 nebo 50 a jeden menší asi 35 na střed tlumiče, když povoluješ samotnou matku tlumiče. Ze speciálního nářadí asi jedině stahováky pružin. Pokud jsi šikovný, měníš to poprvé a máš kde půjčit stahováky tak je to práce na jedno odpoledne.

[upravil dne 10/3/13 13:47 od Petr_GTI6]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...