Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Drhnutí předního kola


tumolos

Recommended Posts

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo říct, jak se vám otáčejí přední kola. Už je to dýl, ale pořád to mám nějak v hlavě. Když jsem na podzim přezouval kola. Tak jsem jen tak zkusil protočit kola rukou, zadní se otáčejí normálně. Ale pření jdou hůř. Vím, že je to tím, že je na nich náhon. Levý kolo by ještě šlo, ale pravý dře asi o polovinu víc, než levý. Mohl by mi prosím někdo napsat, jaké by mohli být příčiny, popřípadě co promazat, nebo něco udělat. Jenom možná příčina, by mohla být, že mě v létě jedno BMW natlačilo na obrubník. Ale při řízení to nikam nezatáčí a jede to rovně. Děkuji předem za odpovědi. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nevim, na čumák sem pořádně ještě nekoukal, něco mi tam taky brzdí...něco hučí atd.... až budu měnit poloosy tak to zkouknu. zatim vim, že mi občas píská bějaká brzda ale jen občas i když neni zmáčklá, hučí ložisko (teda pokud nemuže hučet i poloosa) vim že je na konči životnosti díky rozpůlené manžetě ale pořád nemam čas se k tomu dostat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

tak menší pokrok k tvýmu dotazu. dneska sem měnil poloosu a po dotažení matice se mi stěží točilo kolo tak hádam, že je špatný ložisko jestli nemáš podobný problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem konečně zkusil tu vaši radu jestli jsou stejně teplé disky kol a i při mínus 5 byl pravý disk hodně teplý!!!, tak můžete mi prosím někdo poradit co mám dělat, nějakej demontážní návod, abych to nějak promazal, nebo rozpohybval, děkuju moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nejspis bych sundal kolo, zkontroloval desticky, jestli uz nejsou jen \"kov na kov\". Rovnou bych zkontroloval i kotouc, neni-li uz moc \"ohoblovany\" :D Pokud budes menit desticky, stejne bych rovnou i rozebral celej trmen a zkontroloval pohyb pistku uvnitr, tedy presne, jestli se sam vraci. A ikdyby jo, tak stejně bych ho celej rozdelal a poradne vycistil pistek i vnitrek trmenu. Zkontroloval bych i tesneni na trmenu, jestli neni deravy. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nejspis bych sundal kolo, zkontroloval desticky, jestli uz nejsou jen \"kov na kov\". Rovnou bych zkontroloval i kotouc, neni-li uz moc \"ohoblovany\" :D Pokud budes menit desticky, stejne bych rovnou i rozebral celej trmen a zkontroloval pohyb pistku uvnitr, tedy presne, jestli se sam vraci. A ikdyby jo, tak stejně bych ho celej rozdelal a poradne vycistil pistek i vnitrek trmenu. Zkontroloval bych i tesneni na trmenu, jestli neni deravy. :papa

Dík moc, až bude trochu počasí a bude čas, tak se do toho pustím, dokonce pozoruji, že se auto dokonce i stáčí doprava, když nechám volant v klidu na rovině, jak to břibržduje pravý kolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nejspis bych sundal kolo, zkontroloval desticky, jestli uz nejsou jen \"kov na kov\". Rovnou bych zkontroloval i kotouc, neni-li uz moc \"ohoblovany\" :D Pokud budes menit desticky, stejne bych rovnou i rozebral celej trmen a zkontroloval pohyb pistku uvnitr, tedy presne, jestli se sam vraci. A ikdyby jo, tak stejně bych ho celej rozdelal a poradne vycistil pistek i vnitrek trmenu. Zkontroloval bych i tesneni na trmenu, jestli neni deravy. :papa

Dík moc, až bude trochu počasí a bude čas, tak se do toho pustím, dokonce pozoruji, že se auto dokonce i stáčí doprava, když nechám volant v klidu na rovině, jak to břibržduje pravý kolo.

hele 80tis jsi nesahl na brzdy ma rada zni nove desky stocit pripadne novy kotouc, repasi brzdicu ato OBE KOLA! Teda jestli si to auto chces nechat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...