Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Parkovacie senzory


Pedro35

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Honzo máme rovnaké autá (motor, výbava, RD5). Prosím Ťa máš pocit, že nám park. senzory reagujú oneskorene?

Ja som sa nad tým nikdy nezamýšľal, mne to pripadá, že fungujú rovnako, ako v P407.

Keď zaradím spiatočku, tak mi to hneď pípne a ukáže na displeji. Keď cúvam, tak nemám pocit, že to oneskorene reaguje.

Pýtam sa preto, lebo doteraz sa na oneskor. reakciu park. senzorov sťažovali hlavne majitelia s RT6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karle, a ja som žil v omyle, že mám RT6, no i napriek tomu pocit zostáva, na mojej láske je to tak, že sa priblížim k prekážke a zastavím a do cca 2 sekúnd mi postupne zobrazí jednotlivé segmenty až po červený. Toš na služobnom VWpassate boli enem rýchlejšie senzory. Nepíš mi nech si kúpim VW, ja hľadám riešenie ako moju pežinku, troška zrýchliť reakcie, aby som jej pri mojich schopnostiach prdelku neškrabol. Možno keby Jean Claude troška upravil softík, mohlo by to šlapať rýchlejšie. Inak zatiaľ som veľmo spokojný, frantíci odviedli kus dobrej práce a veľký skok oproti 407me.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pedro35, tak nech sme v obraze. Ja som svojou otázkou oslovil člena HonzaZ, lebo on má rovnaké auto (všímam si podpis a Ty máš 508 SW HDi 163HP vo výbave Business line, tak viem že tam je RT6), lebo on napísal, že žiaľ to je vlastnosť tých park. senzorov, tak chcem vedieť či aj jemu to tak robí na RD5, lebo ja s tým problém nemám.

Pedro35, na tomto fóre o modeloch 407 a 508 mám už trocha prehľad, tak takto ako si to Ty pochopil, by som nikdy nenapísal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 407 mi senzory zaregistrovali pri cuvani aj obrubnik vysky 7-8 cm , na 508 nie . Stazoval som sa na to v Peugeote a nieco mi s tym spravili. Reaguju mi tak isto ako na 407 a zosnimaju mi aj vyvyseny obrubnik . Spomalenie je len cerstvo po starte , kym nabehnu pocitace v aute, inak som si ine oneskorenie nevsimol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to: HonzaZ

ak Ťa môžem poprosiť a si ochotný skús odsledovať nasledovný postup

- buď od prekážky 1,5 - 2 m

- rýchlejšie sa priblíž na cca 30- 40 cm a zastav

mne to začne postupne vykreslovať jednotlivé segmenty - 2 zelené -1 žltý a nakoniec červený s trojuholníkom, celé to trvá 1,5 až 2 sekundy

- očakával som, že to hneď (do 0,5 sekundy) zobrazí všetko až po červený segment

[Edited on 23/3/13 13:51 by Pedro35]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem sa do toho miešať, ale ako som písal aj HonzaZ má RD5 (malý oranžový displej) takže nám to farebne (zeleno, žlto, červeno) neznázorňuje, všetko len oranžovo.

Pedro35, teraz nežartujem, ale pri rýchlejšom cúvaní, možno tie senzory fakt nestíhajú reagovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- vôbec sa nemiešaš, debatujeme a hľadáme riešenie, každá rada dobrá

- a oranžové čiarky Vám nabiehajú bez omeškania alebo tiež tak pomaly ako mne tie farebné?

- trocha zamúdrujem - mne to pripadá ako keby procesor nestíhal prepočítavať aj posielať na display, asi tam beží dosť dlhý kód obsluhujúci aj iné zariadenia spolu s výpočtami a trvá kým sa cyklus zopakuje, ak sa sťažnosti dostanú k frantíkom možno pri najbližšom upgrade software RT6 to nejako poriešia :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to trochu sledoval. Po zařazení zpátečky se hned zobrazí autíčko a zvukový signál. Potom při couvání se nic neděje a pak cca 1m od překážky začne zobrazovat čárky. Proti 407mě mám pocit že zobrazování je asi trochu opožděné. Samozřejmě i zvukový signál. Ale je to čistě subjektivní dojem. Asi bych se bál rychle couvat. Až budu na chalupě, tak si postavím z papírových krabic překážku a budu to zkoušet. Uvidíme. Jo, samozřejmě mám RD5 a oranžový displej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Ahojte,

proti OII sa mi zdajú zadné senzory tiež pomalšie, ale čo vidím ako veľké mínus je to, že tie senzory neviem zapnúť manuálne ako na tej OII. Mal som aj predné, stál som, stlačil som tlačítko a parkáč sa zobrazoval na rádiu a pekne som sa došolichal predkom pomaly ku stene. tuto som sa dočítal, že predné fungujú v podstate furt pri rýchlosti pod 10km/h ale mne sa zdá že vôbec nie :)

A po vyradení spiatočky displej s autíčkom zmizne. Mal tam byť dlhšie. Teraz tým predným senzorom proste neverím:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

senzory su nanic dal som tam kameru a vidim vsetko co sa zamnou deje, a nie nejake odpudzujuce pipanie a hlavne nemam povrtane diery do naraznikov. demolacia auta je nulova mozem to dat prec kedykolvek bez akehokolvek nasledku. a hlavne stoji to drobaky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...