Jump to content

Nesvítí kontrolka mazání a dobíjení

jiko3
 Share

Recommended Posts

Nevím zda je tonáhoda ale přestaly mi svítit kontrolky mazání a dobíjení najednou.Je možné že praskly obě najednou,nevíte někdo zda je to možné nebo se to už tady taky někdy řešilo

Díky Jirka

Dneska jsem se přesouval několika přískoky tam (Hrabalovo Kersko) a zpět a při startování jsem si to zkoušel ověřit a baterka ani mazání (to snad ani kontrolku nemá, ale hlášku na displayi, když je \"oil low\") ani na klíček ani na motor nesvítí :papa

Kontrolky tam samozřejmě jsou, rozsvítí se při otočení klíčku do 2. polohy a zhasnou po nastartování (pokud je dobíjení a mazání v pořádku), kontrolka dobíjení svítí i v1. poloze.

Je nesmysl, že by tam nebyly...

Jestli se ti vůbec nerozsvítí, zkus vyměnit žárovky, není to složité.

[upravil dne 13/3/13 06:18 od jjer]

Já mám 2005 a rozsvítí se jak jsem popisoval.

Diagnostika umí rozsvítit celý panel, tam uvidíš, jestli je žárovka(LEDka) v pořádku.

Asi je škoda, že jsi datum výroby nenapsal hned. Radili by potom ti, kteří to znají z vlastní zkušenosti , nevím, jestli někdo s 206kou ví, jak to funguje :-)

Jinak příručka obě kontrolky uvádí i po faceliftu. A nevím, proč by tam byly, kdyby byla jejich chyba sdružená a nefungovaly samostatně.

Může k tomu něco napsat Straki nebo HonzaZ?

[upravil dne 14/3/13 07:04 od jjer]

Mas to overene? Mne na 206-ke aj 307-me po zapnuti kluca nesvieti kontrolka oleja ,ale ked som kontroloval cidla ci su funkcne sa kontrolka oleja rozsvietila,ale netvrdim ze nemozu byt urcite verzie kde to signalizuje len stopka .

[upravil dne 14/3/13 07:09 od pito.za]