Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozobratia predných svetlometov - LED pásik


AnRy99

Recommended Posts

čaute,

hľadal som v iných vláknach ale nenašiel som.

Chcem sa spýtať, dajú sa predné svetlomety rozobrať tak, že sa dostanem až do vnútra (myslím, že oddeliť sklo od ostatného :D).

Chcel by som si do vnútra svetiel nainštalovať LEDkový pás po vonkajšom obvode svetla, ale neviem či je to vlastne možné a dostanem sa nejako dovnútra.

A ešte, je to vlasne povolené mať takto prerobené svetlá?

Myslím niečo takéto:

[upravil dne 7/3/13 21:58 od AnRy99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svetlomety muzes rozdelat, kdyz je v troube nahrejes a pak sundas sklo. Teplotu a cas peceni nevim, nejsem tuzer.

Povolene to samozrejme neni, protoze svetlomet je homologovany s jistyma funkcema a kdyz do toho podomacku nabastlis dalsi, tak je homologace ta tam. Dalsim problemem, kdyz sklo pak zpatky spatne prilepis je, ze se Ti svetlomety muzou mlzit a nebo do nich muze primo zatekat.

Bohuzel technik STK a ani policie to nepozna, i kdyby si tam namontoval svetlomety z uplne jineho auta a okolni nepresnosti zamazal plastelinou (nadsazka)...

[upravil dne 7/3/13 22:17 od alternativ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Světla jsou lepená na silikon a nahřátí v troubě je zbytečné. Rozebral jsem 4 a nezničil jsem ani jedno, ale na rozdíl od třeba 406 je to práce na 2 hodiny a velmi nepříjemná. Navíc dělat to kvůli tomu udělat z auta kolotoč je docela škoda.

[upravil dne 8/3/13 18:40 od koblih69]

post-25417-14109629822908_thumb.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Světla jsou lepená na silikon a nahřátí v troubě je zbytečné. Rozebral jsem 4 a nezničil jsem ani jedno, ale na rozdíl od třeba 406 je to práce na 2 hodiny a velmi nepříjemná. Navíc dělat to kvůli tomu udělat z auta kolotoč je docela škoda.

[upravil dne 8/3/13 18:40 od koblih69]

To mě zajímá, protože mám ve skříni 2 světla s povlakem špíny zevnitř. Jak jsi to tedy rozdělal? To jsi někam vtlačil špachtli (nebo planžetu)a pak jsi to rezevíral?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, že v světlech jsou motorky, jinak by stačilo dovnitř dát trochu vody s jarem a vyčístíš to dokonale. Nicméně s motorky vevnitř to nedoporučuju. Možnám, že po důkladném několikadenním sušení to přežijí ale jinak ne. Rozborka jedině tak, že sundáš spony, nařízneš silikon kam se jen dostaneš. Pak na vhodném místě vtlač něco plochého jako příborový nůž a pod. a po stranách nařízní zase kam se dostaneš. Až to trochu povolí tak tam dostaneš špachtli a pak milimetr po milimetru nařezáváš a posunuješ do stran.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je teda jednodussi to nahrivat v troube a pak to jen rozlepit. Rozhodne to je rychlejsi :) Jenze pak je samozrejme vhodne stary silokon odstranit pred novym lepenim a to nejde jen tak lehce.

A myti Jarem? To je teda hardcore :) Konstrukce svetlometu me 5 let zivila a tudiz vim, jak se pri vyrobe dbana na cistotu parabol. Kazde uspineni, jako otiky prstu nebo mapy po zaschnuti vody s nejakym jarem, kdy vzniknou fleky, snizuje svetelny vykon.

Ale pokud chcete mit auto jen jako propagaci na pout, tak prosim :D

Muj profesne zdeformovany nazor je, ze je to hnus a navic nelegalni po strance homologace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alternativ nevím jak ti to zopakovat, možná máš zkušenost s 406 nebo jinými světlomety kde to šlo, ale tady to můžeš péct klidně jako perníček a nepovolí to ani o milimetřík. Takže prosím nepleť ostatní !

Co se týká vymytí toho světla tak po vyčíštění propláchneš převařenou vodou a žádné skrvrny nejsou. Ideálně můžeš nakonec vypláchnout destilkou. Můžeš se přijet podívat na sousedova světla jak vypadají po vypláchnutí. Jestli najdeš jedinou skvrnku na čelní plechi nebo odrazové vrstvě tak máš u mě tatranku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě zajímá, protože mám ve skříni 2 světla s povlakem špíny zevnitř. Jak jsi to tedy rozdělal? To jsi někam vtlačil špachtli (nebo planžetu)a pak jsi to rezevíral?

Já sem světla čistil bez rozdělávání a bez vody a taky to šlo. Vyndal jsem parabolu a tou docela vekou dírou jsem to jemným suchý hadrem vytřel. Stejně tak jsem setřel i samotnou parabolu a čočku a výsledek byl o hodně lepší než před čištěním a žádné šmouhy mi tam nezůstaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...