Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Letné Pneu


Toudy5587

Recommended Posts

Tak včera mi namontovali nové gumy Goodyear EfficientGrip Performance 215/55 R17 94W.
Oproti původním Michelinům znatelně lepší komfort pohlcování nerovností. Auto míň drncá.
Takže jsem zatím velmi spokojen.

Doteď jsem měl Michelin Primacy HP 215/55/17 98W z výroby. Počítal jsem to a vydržely cca 25 tis. km.
2 gumy už měly vzorek pod 2mm (zadní), další 2 cca 4mm (přední).
Zaráží mě toto nerovnoměrné sjetí na každé nápravě (jinak v rámci nápravy jsou gumy sjeté krásně rovnoměrně).
Vždy při přezutí ze zimních jsme dávali dopředu ty lepší.
Mám podezření, jestli se mi nesjíždí více gumy na zadní nápravě než na přední.
Nezaznamenali jste něco takového i u sebe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

mam letne pneu Fulda Sport Control 235/45 R18 94W a mam cca. 4mm vzor a najazdenych cca. 40tis km. (odratane km pocas zimy). Predne aj zadne zhruba rovnako zodrane. Otacam predne/zadne kazdu sezonu...rovnomerne zjazdene...

Buducu sezonu chcem kupit Continental ContiSportContact 5 235/45 R18 98Y (do 300km/h)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Přehodil jsem na letní, na ty Goodyear EfficientGrip Performance 215/55 R17 94W - a i oproti zimním je fakt znatelná změna v komfortu jízdy. Pro mě supr.

Krásně pohlcují nerovnosti, pokud vám jde o komfort, pak velmi doporučuji (a i v ostatních parametrech jsou za mě úplně cajk).

 

Co mě ale zase zarazilo bylo opotřebování zimních gum - přední se za zimu sjely o cca 1mm, zadní o 1,5mm...

Asi to fakt vypadá, že moje auto požírá zadní gumy. Jinak gumy jsou krásně rovnoměrně sjetý, vlevo a vpravo úplně stejně...

Jen zadní to prostě sjíždí víc, což je u předohrabu nad moje chápání.

Nesetkali jste se tím? Je to problém? Nebo to neřešit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to ted asi budu delat, kdyz uz to vim...

 

Ale dosud mi pri vymene kol vzdy namontovali ty "lepsi" dopredu, coz je obvykla "best-practice" u predohrabu.

Takze rozdil mezi gumami se neustale zvetsoval az do faze, kdy zadni byly na odpis a predni jeste celkem ok...

Pak az mi doslo, co se asi deje - zacal jsem to merit a ted se to potvrdilo i u zimnich :)

 

Nebo hold omezim to pivo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho si nic nedělej, to je rada odborníků, když dáš blbý gumy dopředu, tak to špatně jede, blbě brzdí a ty máš servřenou p*del, aby ses udržel na cestě. Když je dáš dozadu, tak je snazší dostat přetáčivej smyk (protože každej jede jak hovado, nedbaje na to, jak má auto obutý - jak usuzuje odborník). To jsou stejně chytrý rady, jako že v létě nemáš jezdit na zimákách (a co má dělat ten, co bydlí za cedulí zimní výbava?) a podobný hovadiny. Jsem přesvědčen že zimní Alpin A4 nebo TS850 s 4mm vzorkem předvedou v létě lepší chování než 99% čínských gum a určitě nejen těch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravim pani,

 

Ako s hovori: "ak chces mat opicu musis mat aj na banany", ale uz teraz pozeram kolko ma budu stat nove pneumatiky na 508ku.

Mate nejake skusenosti pripadne rady ohladom tychto pneumatik ?: Barum Bravuris 3 HM 235/45 R 18 98Y 

Cena je oproti ostatnym o 60 -70 eur nizsia ?

Len neviem ci to nie je az podozrive....

 

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Mate nejake skusenosti pripadne rady ohladom tychto pneumatik ?: Barum Bravuris 3 HM 235/45 R 18 98Y 

Cena je oproti ostatnym o 60 -70 eur nizsia ?

 

Ahoj, ak chces setrit a uz pri malom dazdi jazdit 70km/h prip. pri vyssej rychlosti dostat aquaplaning, tak si ich kup. Ak chces seriozne pneumatiky tak jedine Continental... Pre blizsie info mi napis spravu. Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale houby..proc by mel mit v 70km aquaplaning...?? ...takovy reci mam fakt rad....stejne jako...jedine continental....nerikam ze conti nee...ale vydrzi pulku km...co jine..

Za cenu jednech predrazenych conti mam dve jiny sady na bezny jezdeni...

Ty Barum jsou na uplne normalni jezdeni a bohate staci...kord v rozmeru 235 budou sedet jako svina...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

těch 70 Euro o něčem určitě vypovídá, to bezesporu, ale pokud jezdíš s rozumem, nedostaneš ten akvapléjnink ani na Barumkách

 

jestli ovšem jezdíš jinak, dostaneš akvaplé.....i na Continentálkách

 

ještě jednou kladu důraz na jízdu s rozumem http://www.michelin.cz/auto-pneu/informace-doporuceni/pruvodce-udrzbou-pneumatik/Aquaplaning

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto som kúpil s pneu Dunlop Sport Maxx RT 235/45 ZR18 98Y XL. Túto sezónu ich ešte dojazdím, a ako čítam tak tu všetci vychvaľujete Goodyear.

 

Pár otázok:

1) menil niekto z R18´ na R17´. Je tam citeľný komfort?

2) Nemám ešte zimnú sadu. Oplatí sa ísť na zimu do R16´ namiesto R17´, keď šírka pneumatiky je rovnaká u R16 aj u R17? Jazdíte niekto na R16 či už letných alebo zimných?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pre vsetkych vyssie co reagovali na moj prispevok...nie som ani predajca ani zastanca Continental, a uz vobec necitam tie podplatene vraj seriozne testy niektorych nemeckych klubov....ale mam dlhorocne skusenosti s pneumatikami roznych znaciek (Matador, Barum, Semperit, Fulda, Continetnal, Michelin...atd)

A co sa tyka toho aquaplaningu, napisal som jazdit 70km/h pri malom dazdi a az pri vyssiej rychlosti hrozi aquaplaning, prosim citajte pozorne co napisem....pretoze neviem ako v Ceskej republike, ale u nas su dost vyjazdene kolaje na cestach od pretazenych nakladnych vozidiel...

A kazdy mi da za pravdu, ze uz len sirka 235 cosi znaci.... ak vsak uz pri malom dazdi nabehnete do takej kolaje (mal som tu cest raz na Barum-kach a to som mal len 185ky), tak budete radi, ked sa nevysypete.

Z uzivatelskeho hladiska sa mi najviac osvecili Continental. Mozno ze sa viacej deru, ale aj to dost zavisi od jazdneho stylu....

 

A co sa tyka nemeckej kvality...bohuzial uz to davno to nie je to co to byvavalo...pisal som tu (ine vlakno), ze stierace Bosch nevydrzia ani jednu sezonu... su drahe a nekvalitne a cudujem sa, ze to vobec predavaju... A tiez ine komponentnty od danej spolocnosti nestoja za nic.... bohuzial je dnes taka ze super spotrebna doba...

 

Ak som vsak niekoho mojim prispevkom urazil (teraz nemam na mysli zastupcov a fanusikov zn. Bosch), tak sa Vam hlboko ospravedlnujem, ale za nekvalitou Bosch si stojim a danym vyrobkom sa oblukom vyhybam...

 

Vyjadril som len svoj nazor na danu problematiku letnych pneu....je to na Vas, kludne si kupujte aj Matadorky ci Barumky su o polovicu lacnejsie, a tiez vyrobky zn. Bosch.

Upraveno uživatelem PeugeotHDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...