Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Letné Pneu


Toudy5587

Recommended Posts

Všechny testy beru s rezervou včetně ADAC (viz jejich poslední průser) , proto se ptám tady přímo majitelů na zkušenosti . Díky za odkaz . Už jsem to taky vygooglil :) a v č.r. stojí od 3 697 kč. Zatím je u mě na prvním místě .

Jo,jo , kde je ta doba , co jsme jezdili v zimě v létě na jedněch gumách a šlo to ! A bez sebemenšího ťukance . Jenže to byl zadní náhon (škodovka) a byla s tím aspoň sranda v zimě :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahojte moja skusenost s Michelin je dobra, mal som a stale mam aj ked uz \"koncia\" od kupy auta a nemozem sa stazovat.

Rovnako aj hlucnost je u mna ok, vydrzali mi cca 60tkm co je super.... momentalne sú tak 1mm nad marker.....

urcite by som si ich kupil opat. neda sa porovnat s Contisportcont 2 ktore mi na predchádzajucom aute vydrzali tak o tretinu menej... i ked inak to boli tiez vyborne gumy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Chtěl bych obnovit toto téma.

 

Teď při přezouvání na letní jsem zjistil, že původní Micheliny Primacy HP (215/55 R17) se přiblížily konci své živostnosti.

 

Přemýšlím, za co je vyměnit. Vzhledem k tomu, že podvozek 508čky je spíše tvrdší, ocenil bych nějaký komfortnější gumy + aby byly tiché.

 

Mám zimáky Semperit a ty jsou výrazně komfornější než ty letní Micheliny, po přezutí je to hodně citelný.

 

Poradíte nějaké letní "komfortní" gumy? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš kolikátou sezónu mám ty zimáky Semperit (Semperit Speed-Grip 2 215/55 R17 98V)? Teď to byla 2. sezóna, jsem s nimi spokojen - tichý, proti letním Michelinům Primacy HP fakt výrazně komfortnější a jezdí se mi s nima dobře na všech površích.

 

Hluk tolik neřeším, ten je teď normovaný na těch štítcích. Tak snad to má nějakou vypovídací hodnotu a dá se podle toho orientovat.

 

Jde mi komfort odpružení - jestli gumy pomáhají spíše pohlcovat nerovnosti nebo jestli jsou "sportovně" tvrdý... Já bych preferoval to pohlcování nerovností...

To se nikde moc neřeší, ani v testech gum jsem to nenašel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zimní gumy s novým vzorkem rozhodně budou víc "pohlcovat" (spíš "plavat"). Guma ale nemá pohlcovat, má co nejlépe držet stopu a kopírovat terén. Na "pohlcování" jsou jiné komponenty. Žádný takový parametr se u gum neudává, protože je to nesmysl. Právě hluk je tím parametrem, který udává komfort.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...