Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

oprava plastových částí a jiné


Jahpa

Recommended Posts

zdravím všechny..:-) mám dva dotazy.. tak třeba mi to někdo z vás osvětlí.

Zkoušel někdo z vás opravit prasklý plast pomocí horkovzdušné pistole? jaký to má účinek, drží to?

a druhý : kde podepřít motor 1,8 81kw, pokud ho chci nadzvednout a zjistit jaký silentblok je v háji, abych něco nepoškodila. Díky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi co to je za plast a jak je namahany, jaky ten dil ma tvar apod., svarovat plasty se daji, ale chce to trochu praxe a zrucnosti, pro lepsi vysledky i spravne naradi

motor muzes lehce prizvednout pres drevo pod vanou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, drzak svetla by privarit mel jit, i naraznik se svaruje vcelku dobre, je dobry mit k tomu pasky stejnyho materialu a ten do svaru pridat, staci treba pul cm sirokej pasek a natavit ho pres ten svar, pripadne pak nejakou spachtlickou zatlacit do svaru a zarovnat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máš trochu z ruky, jinak bych ti to svařil. Pokud nemáš klasickou svářečku tak nahřej obě hrany, které patří k sobě a až budou natavené dej je k sobě. Pak do místa zatav buď nějkou mřížku (pletivo ) nebo nějaký kovový trn, který to zpevní. Ještě se to dá vyztužit něčím podobným: http://www.drogeriemartina.cz/technicka-drogerie/lepidla/univerzalni/alteco-plastic-steel-dvousl-ep-tm-57g,1008201.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za ochotu, ale kdyby si to dělal ty tak by to pro mě nebyla taková zábava..rozeberu skoro cokoliv..:-D

spíš sem myslela že tomu trošku seříznu hrany.. a jak to budu zahřívat budu do toho kapat ten kus plastu co budu mít zvlášt..ale kus nějakýho drátu nebo něčeho bych tam taky mohla nějak zakomponovat..:-D pak to zabrusím.. překytuju a nalakuju.. a bude to jako nový..:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez tý mřížky ti to zase rupne... Zkus si to nejdřív na nějakém olámaném nárazníku, na tu technilogii po chvíli přijdeš - tak jak to píšeš to nefunguje - uvidíš :papa(stačí ulomený kus ze škarpy, po zimě je toho všude dost) Držáky jsem se naučil dělat kontaktně s hrotovou ele pájkou, mám s regulací teploty a plochý hrot, taky se tím zatavuje dobře ta mřížka (radil mi tenkrát koblih69, ale přijít si na to musí člověk sám). Větší věci horkovzduškou. Taky počítej že nástavce na horkovzdušku a mat něco stojí a že nejlevnější pistole je taky nejhorší na práci, atd. atd. Jen za cenu balení těch ABS pásků a mřížek ti to kdokoli svaří (po jednom se to neprodává)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za ochotu, ale kdyby si to dělal ty tak by to pro mě nebyla taková zábava..rozeberu skoro cokoliv..:-D

spíš sem myslela že tomu trošku seříznu hrany.. a jak to budu zahřívat budu do toho kapat ten kus plastu co budu mít zvlášt..ale kus nějakýho drátu nebo něčeho bych tam taky mohla nějak zakomponovat..:-D pak to zabrusím.. překytuju a nalakuju.. a bude to jako nový..:-)

Kapat nic nemůžeš. Pokud to tak přepálíš, že to bude kapat tak to bude extrémně křehké a hned do praskne. Prosto se používají pistole s regulací teploty aby se to nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam taky ruplej na pravym svetle drzak kterej se sroubuje do blatniku, ale asi tam ten ulomenej kus nemam tak to nahradim plechem a ten prisroubuju sroubkem malinkym a je vyhrano. videt to neni.

kdyby tam byl, to opet sesroubuju . akorat malinkyma sroubkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...