Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

letni pneu - jelikoz se blizi jaro


Scratch

Recommended Posts

budu kupovat 195/45/16 jen nevím jestli jít do levnějších barumek nebo připlatit za pirellky p zero nero na moje ježdění by asi stačili ty barumky

V tomto rozměru jsem měl ty Pirelli. Držely dobře, byl jsem s vlastnosti velmi spokojen, pro mě možná až moc dobrá guma. Ač jsem s nimi najel málo, opotřebení bylo na můj vkus značné, ač guma měla asi 6 let. Odhadem ubyl 1 mm po 7 000 km, jak rychle budou ubývat nové? :myslim:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pirelli bych se nebal ale dlouho nevydrzi, koukal.jsem po continental conti 3 popr ty dunlopky blue respone ale ohlasy jsou ze to neni pro lidi co najedou vice tisic km za leto,coz je u me bezne. pri koupe puga jsem tam jeste mel od vyroby lassa impetus revo = od bridgestonu a asi nejlepsi pneu co jsem mohl zkusit. Hodne uvazuju nad falkenama ale v tom debilnim rozmeru 205/55 R16 ty gumy stoji docela dost. Barumky nee uz jen pro tu mekkou smes, letni jsou na tom rok co rok hur.

[upravil dne 8/3/14 06:19 od Tony Stark]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MilanF1: jestli se nepletu, tak to jezdíš docela klidnou jízdu že? 1mm na 7tiskm není zas taková katastrofa pro mě, když ročně ujedu do 15tiskm :)

Tony Stark: Na kolech při koupě ony ty pirelly byly, jenže dot nějaký xx03 nebo něco podobně šíleného, takže nemám představu jak se ta guma má vlastně chovat :D

Ještě mám menší dilema-jestli mám ještě znovu nazout ten pár oněch starých pirellek se vzorkem cca3-4mm starých přez 10 let, nebo \"jen\" nazout a zgumovat. Jsou sice staré jak metuzalém a už nejlepší vlastnosti nemají, ale na mou jízdu zatím stačili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no kdyz to mlasknou do akce, tak ja na centrale z nich jeste vymlatim slevu na karticku..... ale uz vetsinou nedostanu slevu 300 na montaz :D, ja tam loni koupil sadu barumek za 205 55 16 za cca 5000 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 10 měsíců později...

Poklona,

 

 

takže opět je pro některé z nás pomalu čas začít vybírat Letní Pneošky. Chtěl bych se pobavit o rozměru 205/55 R16. Jelikož pracuji v odvětví, které úzce spolupracuje a podíly se na vývoji pneumatik něco málo o vlastnostech a výrobních postupech a výrobcích vím ale i tak si nechám raději poradit od zkušenějších protože s tímto rozměrem, zkušeností moc nemám.

 

Chtěl bych zakoupit něco od zavedeného výrobce čili : Bridgestone, Dunlop, Pirelli, Yokohama, Falken, Hankook, Continental atd ... kromě Matadoru a Goodyearu (tito dva ani náhodou) Barumky zde uvedeny nemám jelikož jsou to měkkčí směsi a moc nevydrží (alespoň mě ne).

Roční nájezd mám přes 30tisíc KM

A hlavně hledám něco s ochranou ráfku.

 

Zajímá mě nájezd v tisících km. Jak drží na mokrém povrchu a hlavně hlučnost.

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímá mě proč goodyear nechceš ve tvem rozměru 205 55 r16 i 205 60 r16 byly na prvním místě  :myslim  když vyhravaji v testech a dle  zkušenosti jsou hodně dobré jak zimni tak letní, taky budu kupovat goodyear eficient grip performace a zimni goodyear ultra grip 9.     Nechtěl jsi napsat spíš goodride ty jsou šmejdy :)

 

Dunlop winter sport 3D ma tatik zimni a už nikdy hlučne a vubec nedrží,hankook k425 letní jsem měl ale přišli mi že docela rychle se sjižděli byly celkem tiche,continental 2 letní měl tattik a byly šíleně  hlučne už při sjeti pulky vzorku ale držely na cest,další značky bych nebral z tvojeho výběru.

 

Kdyžtak napište někdo zkušenosti o goodyear. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem vloni P7 Cinturato. Zatím spokojenost (do žádných extrému jsem je ještě nedostal). Přemýšlel jsem o Barum Bravuris 3 HM, ale byla to nová guma tak jsem to neriskova. Vypadá to že se Barumce celkem povedla. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poklona,

takže opět je pro některé z nás pomalu čas začít vybírat Letní Pneošky. Chtěl bych se pobavit o rozměru 205/55 R16. Jelikož pracuji v odvětví, které úzce spolupracuje a podíly se na vývoji pneumatik něco málo o vlastnostech a výrobních postupech a výrobcích vím ale i tak si nechám raději poradit od zkušenějších protože s tímto rozměrem, zkušeností moc nemám.

Chtěl bych zakoupit něco od zavedeného výrobce čili : Bridgestone, Dunlop, Pirelli, Yokohama, Falken, Hankook, Continental atd ... kromě Matadoru a Goodyearu (tito dva ani náhodou) Barumky zde uvedeny nemám jelikož jsou to měkkčí směsi a moc nevydrží (alespoň mě ne).

Roční nájezd mám přes 30tisíc KM

A hlavně hledám něco s ochranou ráfku.

Zajímá mě nájezd v tisících km. Jak drží na mokrém povrchu a hlavně hlučnost.

Roční nájezd je asi zbytečný údaj, když řešíš letní gumy. Nebo snad jezdíš na letních celý rok? Asi to chce rozlišovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš dost rozpolcené představy o gumě ;)

 

Bridgestony budou supr na spotřebu, určitě tichoučké a dlouho vydrží (tyhle letnáky mi sundaly spotřebu cca od 0,7 l )

 

Pirelky bych škrtnul - ty doby kdy to byla supr guma jsou už tak nějak pryč, často hučí, moc nerží, ale obecně jsou poměrně tvrdé, takže na nich dost najedeš

 

Dunlopky - supr jízda, gumy na rychlou jiízdu, mají spoustu přilnavosti a podrží téměř v každé situaci, do těch bych šel asi já, ale je to za cenu mírně nižší životnosti.

 

Ochranu ráfku mají v určitých rozměrech skoro všechny gumy, je potřeba hledat ty správné zkratky v označení gumy, případně se zeptat prodejce, není to obecně že tahle značka jí má a tahle ne.

 

Vycházím z mých obecných poznatků z těhle značek gum, samozřejmě guma byt stejné značky se v jiném rozměru může chovat úplně jinak, tak mě neber moc vážně :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak stejné Dunlopy jsem měl....jsou to bačkory měkké ,spotřeba ca.0.5l+....drží skoro vždy....nehlučí...ale budeš mít po nich ca. za tu jednu sezonu.

Pirelli má na třistasedmě švagrová....od půlky vzorku hlučné...za mokra opatrně...

Bridžstouny jsem nikdy neměl.....

Osobně znám dva lidi co už měli 2014 Bravuris 3 v tomto rozměru a jsou spokojeni,pěknej vzorek i designově se povedly....já bych šel do nich....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dunlop jsem měl ještě FastResponse, s těma jsem byl spokojen, najeto 62tis, což mi zas nepřijde, že by se nějak víc sjížděly. Uvažuji o nich taky. P7 jsem měl 2 sezony na služebáku, přesně najeto nevím, jízdní vlastnosti ušly, když bylo hodně vody, byly trochu nejisté, ve druhé sezoně se rapidně zvyšoval hluk. Bridgestony neznám. Celkem spokojený jsem se služebními Continentaly (Sportcontact 5), tedy v létě, i na vodě dobrý, celkem tichý, proběh zatím nevím, ale 60 určitě dají. Kolega chválí PilotSport 2, ale ty se prý na 16" nedělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...