Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

letni pneu - jelikoz se blizi jaro


Scratch

Recommended Posts

Já měl na pugu půl sezony na dojetí letní Nankang a na suchu to špatné nebylo. Na mokru to taky celkem šlapalo ale při rychlejším průjezdu na mokrym kruháču se to občas kousek svezlo, ale to dělalo potom i na Barumkách, takže nankangy tak marné nebyly, ale zas na druhou stranu to teda až sviňsky ubývalo, obzvlášť krajema.

Na Lanceru jsem měl po koupi na dojetí nějaké HiFly a na suchu taky nebyly špatné, ale tam zas předchozí majitel asi foukal moc a byly víc sjeté zase středem :D No půl sezony vydržely, ale na mokru jsem jim moc nevěřil, i když nikdy nebyl problém :) 

Teď jsem koupil auto, které má obuté úplně nové letní pneu značky Sunny, takže to zkusím a uvidí se, ale hodně uvažuju o koupi alespoň Barumek. Pokud ty Sunny budou nějaké tvrdé šlupky, tak půjdou z domu...

Sice je blbé na gumách šetřit, ale podle mě pořád lepší koupit číny na léto než na zimu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Goodyear EfficientGrip Performance jsou totální šunky za nehorázný peníz, ty gumy jsem sjel za jednu sezónu a to že se to vyrábí v polsku vem čert ale tam směs opravdu nic nevydrží.

Nedám dopustit a už kupuji jedině osvědčené pneumatiky na můj ostřejší styl jízdy a to Lassa. Konkrétně mám 205/55 R 16 Lassa Impetus Revo 2+ 91V a ty gumy se neutrhnou i když už si myslím, že se zabiju, tak prostě drží. A vzorek vydrží okolo 30.000km (aspoň mě jo). Lassa je Turecká odnož/fabrika od Bridgestone. Na štítky na pneu se nedívám, potřebuju aby mě gumy podržely na cestě, proto si myslím, že nemá smysl na tomhle komponentu šetřit.

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Scratch napsal:

tak jsem se rozhodl za ty prachy vyzkouset tyhle pneumatiky.

https://www.adac-pneu.cz/pneumatiky/396389-landsail-ls588-uhp-235-40-r18-95w-xl-6900532582316.html

Kdyz budou spatny, tak me nebude tolik mrzet je sundat a za trojku strelit. Za ty prachy to je ale dobra vec si otestovat zda ty cinsky srajdy jsou opravdu takovy srajdy. Duvod proc do toho jdu? Protoze jsem na zimu koupil zimni Kumho, drahy jako krava, a vysledek byl, ze jsem akorat nastvanej, ze tyto zimni gumy jsou po 6000 km v hajzlu se vzorkem ani ne 5mm

sice nemám přesně tyto co scratch  ale tyto https://pneumatiky.heureka.cz/delinte-dh2-205-55-r16-94w/specifikace/# stejná firma  kupoval jsem minulý rok předtím jsem tam měl dunlop sp01 a ty byly za 2 roky na kašu.

A,že bych poznal nějaký rozdíl jak za mokra tak za sucha  se říct nedá.Ty Delinte se tak nesjížděj a nehučí.

 

 

Upraveno uživatelem Stosun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Pacho69 napsal:

Pe.Tr: Jsem vždy žil v tom, že nejlepší korejec je Hankook? Taky jsem Hankook jednou vyzkoušel, guma dobrá, výdrž malá i na lehkým autě. Dnes mají Hankooky cenu stejnou jak GY nebo Dunlop, co jsem četl, tak výrazně zlepšili výdrž, ale moje mínění o jihoorejci není valná (špatný japonec, lepší číňan), tak když a to přijde, koupím si raději Kormoran nebo Sava... Stále to beru tak, že gumy a brzdy by mělo být to nejlepší, co na autě mám.

Zajímavé, zrovna se chystám, že na léto ty Hankooky objednám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Pe.Tr napsal:

velká omluva chinanum ,  ta hučící metro pneu je ROSAVA , v evropě již od roku 1972 , velmi uznávaná pneu, továrna přesto v asii :D http://rosava.com/en/ 

na tom webu udávají, že mají továrnu v německu a na ukraině... kdyby to snad někoho náhodou zajímalo :-)

Jinak mluví se dost o tom, že ČNB brzy ukončí ty intervence koruny, kdo s ákupem počká, tak bude mít možná šanci hodně ušetřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, ozzy56 napsal:

a jaké máte mínění o letních pneu, co se dávají na škodovky? myslím Nexen, nebo tak nějak, mají to být gumy jihokorejské :myslim

Osobně žádnou ale když jsem sháněl pneu na 807 tak byli v hledáčku nakonec jsem pneu jen předvybral a nechal jsem známého který se gumařinou zabývá profesionálně aby z toho předvýběru řekl který jo a který ne a proč jo/ne. A dozvěděl jsem se že ty Nexen jsou dobré  ve většině ukazatelů jen nemají tak velký kilometrový proběh jako jiné " evropské " značky. Dělá gumařinu pro velké firemní flotily takže srovnání asi má. Ale je to cca dva roky zpět od té doby se mohli i v tomto zlepšit.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na svém Partnerovi čtvrtým rokem Nexen HD Blue plus a ačkoli vzorek je ještě dobrý tak jsou tvrdý jako šutr. Kamarád z němec má Berlingo a od lońska ke spokojenosti jezdil Ling Long Greenmax - má někdo nějaké zkušenosti s touhle značkou (můžu mít pneu za 800 Kč kus 205/65/15 https://pneumatiky.heureka.cz/ling-long-greenmax-hp010-205-65-r15-94h/

Tak jsem se nakonec rozhodl pro Kormoran RunPro B3 a snad to bude lepší volba něž výše zmiňovaný číňan.                                                                                                                                                                                        Cena velmi příjemná a doprava zdarma http://www.1pneu.eu/produkt/pneuproosobnivozidla/kormoran/runpro+b3/205/65R15++94H/letnipneumatiky/?id=20565R15HRPB3

No abych ten výběr uzavřel tak jsem nakonec zakoupil Barumky Bravuris 2 za tisícovku kus:-)

 

 

Upraveno uživatelem roman II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravím, zeptám se zde, pokud by byla vhodnější sekce prosím přesuňte můj dotaz.

Jak je to se stářím pneumatik, konkrétně pneu Michelin rok výroby 2011 a ježděné byly cca 4 měsíce v 2012 od té doby prý skladované v suchu a nenazuté. A můj dotaz zní co Vy na to ? Jezdit či nejezdit ?

Vím že u nových pneumatik by to problém nebyl, ale nevím jak to je když už byly jednou obuté ačkoli jen na ty 4 měsíce.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jsem nakonec vzal membat passion 235/40/18 95W XL a v nedeli nazuji tak uvidime jak jsou na tom spanele :D. Vzal jsem to na doporuceni kluka co to ma na mondeu ST220, tak snad podrzej na asfaltu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já prostě nepochopím, že si člověk pořídí auto takové kategorie, které nové stálo skoro milion a pak šetří na tak elementární věci jako jsou gumy... Ano, za ty peníze supr, do prvního průšvihu, kdy se člověk na ty gumy potřebuje spolehnout a ono to jaksi nepůjde... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...