Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

letni pneu - jelikoz se blizi jaro


Scratch

Recommended Posts

ja jsem na good year

letos poprve jsem na zimu obul barum polaris a jsem spokojenej, nepoznal jsem rozdil oproti good year ultra grip 6 ve V designe

na leto jsem jezdil good year F1 ve V designe a rozhoduju se, jestli je letos dojedu na predepsane milimetry, nebo radsi koupim uz nove :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem po radě souseda co dělá v pneuservise koupil taky nový polarisky, odkroutil sem na nich letos už druhou zimu a na poměr cena výkon si nemůžu stěžovat a po dovu zimách vypadají, že ještě jednu nebo dvě dají s více než předpisovýma parametrama. Dělá jim problém jen ledová tříšť v kolejích, ale na tom asi nebrzdí žádný gumy:-D Jinak na léto mám zatím conti sportcontact, ale letos už bude asi poslední sezóna, navíc mě nijak extra neoslovily. Zatím subjektivně nejlepší letní pneu sem měl dunlop sp sport, se kterýma i felda uměla slušně řezat zatáčky (185 šíře na 14\" kolech).

[upravil dne 5/3/13 10:31 od odee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty dunlopy co popisujes jsem mel na Audi A4 a vydrzely tam dve sezony, strasne se sjizdely, drzely na silnici tak nejak normalne a na mokru to byla hruza. To ty continentaly jsou rozhodne lepsi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já sem je měl na feldě na 14\" při 185 šířce a jinak sem tam měl ještě nějaký Hankooky a ještě jedny jiný gumy, ale už bych kecal jakou značku a ty Dunlopky byly úplně někde jinde oproti těm ostatním. Na autě byly určitě dvě sezóny a to sme ho snima koupily a už v té době nebyly nový. Ale určitě bude záležet i na typu auta a dost. Stačí mrknout na testy ADACU a je tam dobře vidět, že stejnej typ v jednom rozměru patří mezi špičku a v jiným mezi průměr... Jinak Contíky mě fakt nevzali, tuhle zatáčku

http://www.mapy.cz/#x=16.528137&y=49.060293&z=16&t=r

sem jel jeden den na polariskách a druhej den na přezutých Contíkách (zhruba stejný podmínky a dení doba, tuším přelom března a dubna) a měl sem na mále. Dá se tam v obou směrech jet se 106 hodně nepředpisově a jezdím tudy docela často, takže mám vychytaný jakou rychlostí můžu jet, ale docela sem čuměl, jak ty gumy oproti zimákům nedržely... Celkově se mi zdá, že ty gumy sou pomalejší než auto a dokonce dost často i než můj pud sebezáchovy. Hlavně v rychlých táhlých zatáčkách to moc nedávají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred zimou jsme kupovali SAVA Eskima S3+ a spokojenost, na leto budu resit letni pneu ale uprimne receno se mi do uplne nove sady jit nechce .... Takze koukam po nejakych lehce sjetych :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to kocour17:

mel jsem je na 406Break, nejsem zadnej zavodnik, ale byl jsem s nima spokojenej.

Zadnej extremni hluk (teda ani ticho), opotrebeni asi nizsi nez u Michelin (uz ale nevim, jaky tam byli presne pred P7). Asi jsem ti moc nepomohl, ale kdybych je mel koupit znova, tak bych je asi koupil. Tehdy (asi 2011) byly 2 nebo 3 v testech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se jich určitě nebál, Pirelli mají obecně vždycky skvělou přilnavost, bývají trošku slabší na vodě a hodně jim vytýkají že rychle odchází-to je cena za měkou přilnavou směs. Ale mám pár známých (většinou silnější auta) co na ně nedaj dopustit, jen pořád nadávají, že málo vydrží;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Chlapi mal by som otazku. Bude velky rozdiel v 17\" a 18\" co sa toho testu tyka. Prilnavost na vode a brzdna draha...atd lebo chcem 235/45 r 18 na 508mu a pozeram rozne testy aby som kupil dobre pneu.Ale tento rozmer je dost atyp a ziadny test som nenasiel.Preto sa pytam ci sa da orientacne spoahnut na tieto testy?Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohy: 18 hm pekny, a jaky rozmer?

Toudy: obecne co jsem sledoval, jsou urcite rozdily v ruznych rozmerech. takze pokud ve vice rozmerech ma podobne parametry, asi se na to spolehnout da, pokud ma odlisne paramatry (vysledky), tak asi ruce pryc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...