Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

letni pneu - jelikoz se blizi jaro


Scratch

Recommended Posts

Schreek, celda1970, Pacho69 - konečně se někdo vyjádřil tak jak bych si představoval.

 

Dunlopky jsou údajně tiché ale prd vydrží. Potřeboval bych pneu na 2 léta určitě.

 

Barumky jsou obecně měkkčí směsi - proto i ta cena je jinde než třeba za tvrdé contíky. A poslední dobré Barumky byly dle mého Brilantis 2.

 

Ještě jsem narazil na Nokian Line 205/55 R16 91V ale nevím a ani neznám nikoho kdo by na nich jezdil v létě, na zimu ano to znám spoustu lidí co si je vychvalují ale letní od nich ?

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci ti brát iluze ,ale dvě léta při třiceti za rok ti těžko nějaké fakt vydrží......kromě číny.. :D :D

Sám jí teda mám ale sedmnáctky....tam taky vše mimo číny stojí kus kolem 3tisíc..(barum br3 2300,-)....!!

Jinak zde máš Nokian....

http://pneumatiky.heureka.cz/nokian-line-205-55-r16-91h/

a ti co mají Bravuris 3 říkají že jsou lepší než dvojky....a hlavně tišší...

Upraveno uživatelem celda1970
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom první příspěvku jsem to špatně napsal, omlouvám se. Za rok najedu přes 30tisíc, čili v létě tak více jak 18tisíc, dovolená a tak.

 

 

No já to beru tak, že na brzdách a gumách by se šetřit nemělo, drží mě to na cestě.

 

Číny - no dneska se skoro všechno vyrábí v číně ale takové gumy opravdu ne.

Zatím vyhrávají ty bridgestony

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš ekonomickou volbu, šel bych do těch bridgestonu, mám na nich najeto 30 tis. a jsou tak v půlce, na silnici fungují bezvadně, sou tiché a mají velmi pozitivní vliv na spotřebu. Chybu s nima určitě neuděláš ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zatím jezdil vždycky na Barumkách v létě i v zimě. Ale teď přemýšlím o novém letním obutí a díky místnímu servisu jsem začal přemýšlet o BFGoodrich, ale nemám to na žádný offroad, ale na 406. Máte s touto značkou zkušenosti při provozu na asfaltu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zatím jezdil vždycky na Barumkách v létě i v zimě. Ale teď přemýšlím o novém letním obutí a díky místnímu servisu jsem začal přemýšlet o BFGoodrich, ale nemám to na žádný offroad, ale na 406. Máte s touto značkou zkušenosti při provozu na asfaltu?

Měl jsem je kdysi na Roomsteru a držely jak přibyté. Ale v jiném rozměru 195/55 R15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dunlop - spatna zkusenost, malo vydrzely,nic moc extra na mokru - audi a4

pirelli - drzely docela solidne, ale na zadni naprave taky proste mizeli :D, bmw z3

bridgestony - skvela volba, octavia, MB 320CDi

Good Year - jezdim s nima na Peugeotu nekolik let, mel jsem F1 letni, A ty Vecka i na zimu.... moooc km najeto a vzdy jsem byl spokojen

vsechno rozmery od 195/65/15 po 225/45/17

 

Loni jsem neprozretelne poslechl sveho kamarada a koupil sadu letnich a sadu zimnich Barumek (ty posledni typy)

A VETSI SLUPKY JSEM SNAD NEMEL ANI NA HORSKEM KOLE!!!!!!!!! Uz nikdy mi to nesmi na auto.....sjizdi se to....nedrzi to....nebrzdi to.....zvejka se to v zatackach .......hluci to..... kaslat na to.... dojedu snad letosni zimu zimaky a poletej ze ani nestacej pocitat srouby :D  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scratch....já bych to s tím haněním Barumek zas tak nepřeháněl......oni brzdí,drží a přehnaně se nesjíždějí při normálním ježdění...a pro to jsou taky určené....

Na tvůj styl jízdy musíš pro gumííííí do jiného docku.... :):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukaydo 407: Na svym autě mám ted Goodyear Efficient Grip Performance a kudy chodím, tudy je schválím :D Mám na nich najeto asi 30 tis. a ještě jednou tolik na jedou... Nicméně vozím se často různými auty, takže skušenosti s gumama  už sem si zažil z nmoha stran a kdo mě zná, tak ví že se rád povozím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Chtěl bych důrazně varovat před koupí nějakých noname gum. Naštěstí to tu nikdo nezmínil, ale přesto.

S autem jsem koupil nazuté gumy Nexen vypadaly skoro jako nové vzorek jsem neměřil, ale odhadem byl cca 7mm. Po 9k km jsem na předku na 4mm to zaprvé. A za druhé, mimo led a sníh to ještě ujde, ale jinak se kloužou jak sáňky. Hrůza, už se těším až je dojedu a pořídím něco slušného.

Apropo neválí se někomu v rezervě nepoužitá Michelinka 215/60/16 tuším to je Latitude HP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scratch....já bych to s tím haněním Barumek zas tak nepřeháněl......oni brzdí,drží a přehnaně se nesjíždějí při normálním ježdění...a pro to jsou taky určené....

Na tvůj styl jízdy musíš pro gumííííí do jiného docku.... :):papa

nikomu to samozrejme nenutim, ale fest brzdit na GY a na Barumkach je velky rozdil. A bohuzel se kazdy obcas nevyhneme tomu, abychom predevsim z cizi viny, nemuseli dost slapat na brzdy i pri sebeslusnejsi jizde. Mam to tak, pro me brzdy a gumy jsou veci, na kterych setri jenom blazen. A reci typu jezdim na 7 let starych gumach a jsou jako nove, ty neberu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já odjakživa kupuji jen Barumky a budu v tom pokračovat nadále. Jsem s nima spokojen, sedí, jsou tichý a poměr cena-životnost super, raději koupím 3 sady Barumek než za stejný peníze 2 sady prémiových značek. Jinak teď mám třeba na letních najeto cca 30 tisíc a stále minimálně polovina vzorku.

Nechci tady nic obhajovat ani jiný značky hanit. Píši jen svoje zkušenosti který mě nikdo nevyvrátí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem jezdil pořád s barumkama i firemní auta je měla co si pamatuji. Teď jsem s novými ALU jezdil chvíli na Continentalech a upřímně je to poznat hlavně v hluku. Co se týče brzdění na suchu, tak tam jsem zase takový rozdíl nepoznal a za horších podmínek jsem je moc nevyzkoušel. Každopádně pořád to beru, že Barum je poměr cena/výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...