Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna motoru RFR 406 coupe


Dspee

Recommended Posts

Zdravím

pořídil jsme nový/starý motor RFR chtěl bych znát vaše zkušenosti

s výměnou tohoto motoru. Hlavně jestli musí z mot. prostoru ven komplet motor i s převodovkou nebo jdou rozdělit ve voze.

Dál by mě zajmalo zda má tento motor zařízení EGR předpokládám

že ano jelikož z hlavy motoru vede do sání vzduchu kovová trubička potažená pletencem po odpojení té trubičky jsem si všiml že je zevnitř očouzená výfukovými splodinamy tudíž předpokládám že to bude něco jako EGR a teď dá se toto nějákým způsobem zaslepit a jaký to má po té vliv na chod motoru

Děkuji mnohokrát za pomoc a jestli jsem off topic ta k se na mě nezlobte:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no rozdelit to na aute jde, ovsem osobne bych rekl, ze je mozna jednodussi, odstrojit predek (sundat naraznik, vyztuhu, chladice a horni pricku a vytahnout to na zirafe ven jako celek, pripadne pak mozna jeste jednodussi alternativa, kdyz mas zvedak, sundat celou napravnici a pustit to jako celek spodem.

EGR to ma, daleko starsi diesly uz mely EGR standartne, takze tady neni vyjimka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EGR je u tohoto motoru řízený elektronicky, ne podtlakem. Zaslepení nebo odpojení ŘJ pozná a rozsvítí oranžovou kontrolku. U benzínu se ten EGR nezanáší, tak je zbytečné ho zaslepovat. EGR je svislý válec s konektorem na horním povrchu vedle krytu motoru.

Souhlasím s Ferrym, motor nejlíp ven i s převodovkou. Dokonce nemusíš ani demontovat čelo, klimu a chladič.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji mnohokrát, takže nezaslepuji a motor pujde ven i s převodovkou ale vrchem :-) jinak motor co jsem zakoupil má místo označení RFR označení EEFEE chci se proto zeptat zda nemůže být tento motor v něčem odličný vzhledově jsou jinak motory stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu je, mě je to právě taky divný tenhle kod jsem nikdy neviděl a že jsem jich pár už viděl :D můj 2.0 16V má vyraženo RFR tenhle motor to má zaprvý na druhý straně motoru takže vedle vzduch. filtru na bloku a za druhý tam má EEFEE nechápu.

post-15643-14109629786124_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...