Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

filtre pri 90 000 km


falkom

Recommended Posts

chcem sa opytat idem menit olej a chcem sa opytat ake filtre a co vsetko mam menit askontrolovat v servise pri 90 000 km nedavno som menil zadne kotuce a predne a zadne dosticky .

mam problem z vyfukom ako keby bol vnom kamienok alebo zamrzol dava divny zvuk ako keby bol uvolneny .

auto ma 5 r. roc. 8-2007

doporucte mi neaky cesky e-shop na filtre aj olej dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je fakt, že alespoň olejovej by to už chtělo .. :) Já měnil kotouče a desky komplet ve 120ti .. asi by to šlo ještě stočit, ale nechtělo se mi s tím moc hrát ..

omlouvám se za offtopic.

Každopádně určitě by to chtělo vyměnit kabinový a palivový filtr ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je fakt, že alespoň olejovej by to už chtělo .. :) Já měnil kotouče a desky komplet ve 120ti .. asi by to šlo ještě stočit, ale nechtělo se mi s tím moc hrát ..

omlouvám se za offtopic.

Každopádně určitě by to chtělo vyměnit kabinový a palivový filtr ;)

olejovy filter som menil pri 67 000 km . no ako je to z dostickami som pisal vyssie. palivovy menit aj ked som ho menil pri 67 000 km a kabinovy menit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vzhledem k tomu jak odchází turbo u 1.6 je to dost extrém, i 20 tis je hodně ... rozumných je tak 15 tis. vyměň tedy olej, filtr, palivový filtr a vzduchový filtr. Kabinový zkontroluj, případně mo můžeš vyfoukat vzduchem nebo vyměnit taky. Zbytek podle potřeby. Každopádně ten interval výměny oleje výrazně zkrať.

Olej kupuju tady: www.oleje-pema.cz

[upravil dne 3/3/13 22:50 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vzhledem k tomu jak odchází turbo u 1.6 je to dost extrém, i 20 tis je hodně ... rozumných je tak 15 tis. vyměň tedy olej, filtr, palivový filtr a vzduchový filtr. Kabinový zkontroluj, případně mo můžeš vyfoukat vzduchem nebo vyměnit taky. Zbytek podle potřeby. Každopádně ten interval výměny oleje výrazně zkrať.

Olej kupuju tady: www.oleje-pema.cz

[upravil dne 3/3/13 22:50 od koblih69]

mam menit palivovy filter napriek tomu ze som ho menil pri 67 000 km ,a aj vsetky filtre co som vtedy menil ? a preco tak casto menit olej ked mi v v peugote hovorili ze do 25 000 staci relativne sa staram o auto stale a videl som ze olej staci az 25000 km nakolko ze to vyrovcovia olejov ryzuju na tom ze oleje vydrzia aj viac

filtre odkial kupit a ake ? web cesky

[Edited on 3/3/13 22:02 by falkom]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, ono s tou výměnou oleje je to složitější .. výrobce doporučuje nějaký interval (v případě 407 i 508 je to 30.000 nebo rok v normálním provozu), fanoušci zase méně, někdo to mění po 15tis, někdo po 10tis .. co dál? po 5ti tisících? po dvou?

Když jsem přebíral auto, tak mi dealer kladl na srdce, abych s prvním olejem vydržel co nejdéle, že je speciální na zajetí a žádný stejný už tam nekoupím atd. .. no a teď kde je pravda?

Mně je to vcelku jedno, já to auto budu mít do plus mínus 100tis a to to určitě vydrží i s předepsanou výměnou... samozřejmě, že to auto nechci vědomě ničit, na druhou stranu pokud by to pro to auto byl takový problém, tak by to asi výrobce takhle nestanovil ..

A to nedej Bože, když si zaplatím optiway a mám výměny hrazené .. pak co, zaplatím optiway a ještě budu platit další výměny, které musím dělat opět v autorizáku?

No nevím. Častější výměnou člověk určitě nic nepokazí, na druhou stranu myslím si, že čeho je moc, toho je příliš. 10tis je určitě zbytečně málo, 15tis je asi OK, ale 20tis rozhodně není žádná vražda ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, ono s tou výměnou oleje je to složitější .. výrobce doporučuje nějaký interval (v případě 407 i 508 je to 30.000 nebo rok v normálním provozu), fanoušci zase méně, někdo to mění po 15tis, někdo po 10tis .. co dál? po 5ti tisících? po dvou?

Když jsem přebíral auto, tak mi dealer kladl na srdce, abych s prvním olejem vydržel co nejdéle, že je speciální na zajetí a žádný stejný už tam nekoupím atd. .. no a teď kde je pravda?

Mně je to vcelku jedno, já to auto budu mít do plus mínus 100tis a to to určitě vydrží i s předepsanou výměnou... samozřejmě, že to auto nechci vědomě ničit, na druhou stranu pokud by to pro to auto byl takový problém, tak by to asi výrobce takhle nestanovil ..

A to nedej Bože, když si zaplatím optiway a mám výměny hrazené .. pak co, zaplatím optiway a ještě budu platit další výměny, které musím dělat opět v autorizáku?

No nevím. Častější výměnou člověk určitě nic nepokazí, na druhou stranu myslím si, že čeho je moc, toho je příliš. 10tis je určitě zbytečně málo, 15tis je asi OK, ale 20tis rozhodně není žádná vražda ...

pokial viem podla servisnej knihy je interval vymeny 20 000 km to mi ukazuje aj palubny pocitac ci azda sa mylim ako to vlastne je stou vymenou pri kolko sa ma menit podla vyrobcu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptal ses co máš vyměnit a pak se divíš? :myslim

Já měním palivový a vzduchový filtr 1x ročně ( cca 30 tis. ), někdo mění palivák při každé výměně oleje. To jistě není špatně (s ohledem na citlivost CR systému) ale není to vyloženě nutné pokud tankuješ trochu rozumnou naftu. Jedná se o stokorunové položky, takže mě to rozhodně netrápí. Olej + filtr každých 15 tis. jak už jsem napsal výš.

[upravil dne 3/3/13 23:23 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho jak to ctu... Tak Falkon si stejne udela po svem. :myslim

Ja menim kazdych 12.000 km olej+filter a kazdu druhu vymenu oleja menim aj palivak + kabinovy + vzduchovy.

K autu sa mas postavit podla realnej prevadzky a skusenosti a nie ako kaze kniha. V knihe su vseobecne

informacie aby si sa zhruba vedel orientovat.

Cez dia mam nastavene aby mi palubak ukazoval interval vymeny kazdych 12.000km.

[upravil dne 4/3/13 07:02 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Súhlasím s marcelom až na to že mám nastavený interval na 15tis.

falkom a čo sa týka toho predpísaného intervalu je.

- 20tis. alebo 2 roky pri jazde v meste a na krátke trasy.

- 30tis. alebo 2 roky pri jazde po dialniciach a dlhé trasy.

Inak tabuľku s výmenami jednotlivých vecí máš tu.

post-27076-14109629785424_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...