Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vrzaní pri šlapaní spojky


Ivkopivko12tka

Recommended Posts

Elou pánové,

prosím vás, nevíte mi nekdo poradit? Pri vyšlápnutí a povolení spojky sa ozývá taký vrzavý zvuk, neco podobné jak ked otvíráte skrinku, alebo dvere, okno a tak :)

je to počut jak vnútri, tak venku, neco proste potrebujem premazat. Mohli by ste mi nekdo povidat, alebo popísat cestu, jakým spúsobem a kade ide mechanizmus spojky, a kde by neco mohlo vrzat ? Sem si vědomý teho, že je to blbina, ale proste mi to vadí, díky :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je ten zvuk přímo ze spojky, tak ta se mazat nedá a nesmí (mohla by začít prokluzovat) Jestli jde zvuk od uložení vypínací páky, nebo lanka, tak tam pár kapek oleje dej.

Myslím, že sme sa pohli dobrým smerem. Nevíte mi podla service boxu, alebo skúseností povidat, kde by mohel byt ten mechanizmus uložený, neco bych tam kvapel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spojkový pedál sa kýve na čape ktorý môže vrzgať. Na obrázku je to pozícia 2.

Druhým zdrojom zvuju býva priamo vypínacia páka na telese prevodovky a tam by malo stačiť pár kvapiek oleja. Jej uloženie je na obrázku v krúžku.

Pár kvapiel oleja do lanka tiež neuškodí.

[upravil dne 3/3/13 20:49 od pastorek]

post-14381-14109629726272_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spojkový pedál sa kýve na čape ktorý môže vrzgať ale bývajú tam silikonové púzdra takže tam je ten zvuk možný iba ak sú púzdra zničené. Druhým zdrojom zvuju býva priamo vypínacia páka na telese prevodovky a tam by malo stačiť pár kvapiek oleja.

Ďakujem :super, ešte počkám či mi niekto postne obrázok, kde presne to hľadať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeslti se muzu pripojit s podobnym problemem pri seslapnuti spojkoveho pedalu neco cvakne co by to mohlo byt ?

jestli je to takove lupani a jde to od pedalu, tak by to mohlo byt pokazene lanko (samostav), mi v nem taky obcas lupalo a nekdy neslo preradit kdyt v tom luplo a pedal se sekl na podlaze. po vymene je to v poradku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...