Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Porucha startování


Majkie

Recommended Posts

O tohle se s vámi musím podělit. Jel jsem na služební cestu (služebním nepažoutem) a najednou telefon, žena volá, že nemůže nastartovat, je v cizím městě.. naštěstí to nebylo tak daleko tak jsem se po telefonu domluvil s kamarádem a ten ji odtáhl domů.

Startér byl v pořádku, cívka taky, naprudko šlo auto nakopnout. Prostě problém byl někde mezi spínačkou a startérem, prostě kabely. Už jsem se chopil nadávek na francouzskou elektriku apod. Svěřil jsem vůz svému vrchnímu felčarovi a ten mi ještě to odpoledne volal, vysmátý jak rybízla. Že mi tu závadu ukáže až se stavím.

Žena prozíravě koupila do auta krabičku s vlhčenými ubrousky pro případ potřeby v autě. Chválihodný počin. Strčila tu škatuli do kastlíku. Nikdo však netušil, ani já, že na stropě kastlíku je dodělávané tajné tlačítko (imobilizér), takový táhlový spínač, který rozpojí kabel od spínačky ke startéru. Tím jak tam nacpala tu škatuli a dvířka kastlíku zavřela, čudlík se zmáčkl a bylo vymalováno.

No, aspoň teď vím, že mám manuální imobilizér..

Takže se dodatečně omlouvám francouzským kabelážníkům, v mém voze si na jejich práci zatím nemohu stěžovat.

Howk

[upravil dne 14.7.05 Majkie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dtyrkas

Hele a kdeze to parkujes? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

jsem si myslel, že mi vytknete mou důvěru, dobrá, naivitu. Vzhedem k tomu, že jsem ten čudl celou dobu nepoužíval a spoléhal jen na mechanické zabezpečovací systémy značky Medvěd Block, nepovažuji toto mé odtajnění za nějaký prohřešek proti ochraně před odcizením. A parkuju v garáži u rodinného domku, za branou.. Strach, že mi někdo auto odcizí mě věru v noci nebudí.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...