Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1,9TD táhne jen do 140ti


Paulie406

Recommended Posts

Ahoj,

mám takovej problém, nechal jsem si na Xsaře vyměnit turbo,protože to původní bylo přidřený a auto jelo jak holá 1,9D

ted už to jede jak by to asi mělo jet ,jezdím s tím víceméně do těch cca 120ti... tady se ani nikde víc jet nedá...ale nedalo mi to a zkoušel jsem jak to pojede na max... a auto kolem 140 přestane jet....do 140(cca 3100ot) to táhne krásně a potom jak když už utne,a auto nejede..čím by to mohlo být?Turbo je rok po repasu z bourané 306ky.Je špatné turbo, což se mi nezdá,auto nehulí,turbo nepíská , auto táhne ale jen do určíté rychlosti...nebo je chyba někde jinde?

[upravil dne 3/3/13 10:38 od Paulie406]

[upravil dne 3/3/13 10:39 od Paulie406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor 1,9 TD ve 406ce opravdu není na závodění, doporučuju auto prodat a koupit 3,0 V6, to bude \"lítat jako kráva\" - budeš- li 406ku s tímhle motorem honit, připrav si kačky na hlavu, která takové chování nemá moc ráda.

Podobná témata se tu s železnou pravidelností objevují x krát ročně a vždycky mě nutí pouze k útrpnému šklebu - koupím-li si nafťáka, pak holt musím počítat s tím, že si kupuju pracanta, který bude jezdit \"za málo\", ale bude pomalejší než béňo. Je už jen na Tobě, aby sis srovnal preference.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Xsaru , ale to nevadí :)

Mě je to jasný, ale tam jde o to, že to auto opravdu kolem tech 140 nezrychluje vůbec,prostě 140-145 a ručička se zastaví a víc nic, je mi jasný, že to na závody není,ale přece jen jsem čekal, že těch 160 to pojede,kvuli dálnici atd :)

[upravil dne 3/3/13 10:58 od Paulie406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sagic, díky , mě to právě taky příjde divné , ale přece jen je to kombík a 1,9TD není trhač asfaltů :)

Ještě mě napadá, když jsem byl naposled u mechanika,tak mi říkal, že mi příště nastaví předvstřik,auto déle startuje,je s tím možná souvislost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stajgrpavel: olej se měnil teď po 10tkm,předtim mi majitel tvrdil, že měnil po 10ti... , tankuju ...tady u nás je Benzina,Shellka a EuroOil...ten cistic systemu se da sehnat na pumpe? :) Na rezervu nejezdim kvuli cerpadlu,ale jednou jsem zapomnel natankovat a mel jsem na rezerve najeto tk 30km a auto zacalo kuckat...tak jsem dojel k benzince,byl to ten EuroOil,tak jsem natankoval, nastartoval a auto zdechlo...takhle jsem ho asi minutu nemoch natocit a pak chytlo a jelo se dal :)

[upravil dne 3/3/13 12:53 od Paulie406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže co jsem vyčetl na internetu a co jsem se bavil několika lidma...

Není seřízený předstih,dýl to startuje,tzn.že se bude muset pootočit čerpadlo na autě.Mám LUCASe...

A to , že auto nejede,vůbec nezakouří a nežere je nejspíš způsobeno, že čerpadlo dává málo nafty, takže se dá přidat na naftě...

Našel jsem dokonce na angl.stránkách návod jak na to : http://www.tdocuk.com/viewtopic.php?f=41&t=6900

Chci se zeptat,někoho kdo tomu rozumí aby mi poradil,jestli to je opravdu možné,že čerpadlo dává samo od sebe málo nafty..měnil jsem turbo za Garretta z 306ky,jsou nový žhaviče,filtry a auto žere kolem 5ti,nehulí a kolem 140 přestává jet ... :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.9ka ma Lukase ? ja myslel ze maji jen boshaky ... sonax kupuju bezne na benzince ( Jet i benzina) jen si dej pozor co kupujes maji i pro benzinove motory. a maji cistic a hranic. ja to stridam. jeden cas jsem to daval do kazdeho tankovani :-) nedavno jsem pouzit tec 2000 a take to bylo znat ... egr mam uz take zaslepen a vycistil jsem sani ale nej kam jsem se dostal bez dalsi demontaze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...