Jump to content

Výběr kalkulačky - TI89 nebo Casio Algebra FX 2.0

koblih69
 Share

Recommended Posts

Vyzná se tu někdo v programovatelných kalkulačkách?

Jsem na vážkách mezi TI-89 Titanium:

http://www.b2c.cz/PRODUCTDETAIL.ASPX?EID=109015

a

Casio ALGEBRA FX 2.0 PLUS

http://www.b2c.cz/product/75746/Casio-ALGEBRA-FX-2-0-PLUS-Graficka

Jsem v podstatě rozhodnutý pro TI-89, ale údajně je složitější na pochopení. Nicméně moje původní profese je programátor, takže mám pocit, že bych to snad zvládnout mohl :mad:

K čemu mi bude hlavně sloužit - v podstatě ke 3. věcem - nechci si pamatovat vzorce a kalkulačky máme ve škole povolené, další co mi hodně pomůže je kontrola výpočtů při derivacích, kvadratických rovnicích a pod. Poslední a asi nejdůležitější je zobrazení průběhu funkce podle zadané rovnice - to mi asi pomůže nejvíc. Ostatní už je jen doplňkové.

Vybral jsem dobře?

[upravil dne 3/3/13 11:53 od koblih69]

Tak jsem oba odkazy prohlédl a nevím ;) Asi bych šel do Casia díky ceně. Jestli to máš jen pro sebe do školy, nepřeháněl bych to. Nejlepší by bylo si na ně šáhnout a pak se rozhodnout. Já ve škole používal nějaké starší Casio, ale tu má teď půjčenou kolega, který studuje a tak typ nevím.

Cena byla 1200,- což pavažuju za přijatelné. Bohužel třeba v Mikroekonomii je bez grafů skoro nemožný to pochopit. Stále jsem se tomu bránil a snažil se zapoamtovat vzorce, ale po pochopení grafů my zbylo ze 2 stran vzorců 3 které se odvodit nedaly, resp. daly taky, ale to bych v průběhu testu nestihnul. Navíc jsem zmatkář a pod tlakem dělám chyby a potřebuju si ověřit, třeba výpočet kořenu kvadr. rovnice, nebo průběh derivované funkce abych nenesl tu chybu do dalších výpočtů... Ono dneska nemá taková kalkulačka moc význam, ale NB, tablety a telefony jsou zakázané a kalkulačky ne.

Jinak jěště k tomu proč jsem se rozhodnul pro TI - 89, nejvíc se mi líbí ten NSPIRE ale je to hrozně okatý, už to vypadá moc nabušeně. Takže jsem volil mezi TI a Casio a myslím, že TI se potom prodá lépe než Casio.

[upravil dne 3/3/13 13:24 od koblih69]

post-25417-14109629719403_thumb.jpg

K čemu mi bude hlavně sloužit - v podstatě ke 3. věcem - nechci si pamatovat vzorce a kalkulačky máme ve škole povolené, další co mi hodně pomůže je kontrola výpočtů při derivacích, kvadratických rovnicích a pod. Poslední a asi nejdůležitější je zobrazení průběhu funkce podle zadané rovnice - to mi asi pomůže nejvíc. Ostatní už je jen doplňkové.

[upravil dne 3/3/13 11:53 od koblih69]

a k comu si to chcel vyuzivat povodne :D

• 3 weeks later...