Jump to content

Müsli tyčinky

kocour17
 Share

Recommended Posts

Porce: cca 20 tyčinek

2-p2271918.jpg

Ingredience

Ovesné vločky 300 g

Mléko 150 ml

Nízkotučný tvaroh 250 g

Jablko 1 ks

Mandle - loupané 2 hrsti

Vlašské ořechy 2 hrsti

Med 3 lžíce

Postup:

Ovesné vločky zalijeme vlažným mlékem a necháme 30 minut nabobtnat.

Mezitím si připravíme mandle a vlašské ořechy, které nakrájíme na menší kousky. Po 30 minutách smícháme ovesné vločky s ořechy a přidáme tvaroh a med. Vše pořádně promícháme a dáme na plech s pečícím papírem.

Rozetřeme rovnoměrně na výšku asi 1 cm. Vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme na 175°C po dobu 45 minut. Necháme vychladnout a rozřežeme na menší části.

Lze přidat např. sušené ovoce nebo pokapat čokoládou, to je už na vás, jak si tento recept vyladíte. Hlavně je to zdravá svačina. ;) A mnohem lepší než kupované tyčinky.

Energetická hodnota:

1 tyčinka

400 KJ

4,5g Bílkovin

13g sacharidů z toho cukry 2,8g

3g tuky

4,5g vlákniny

:papa

• 8 months later...
  • 2 weeks later...

Tycinky jsem kdysi delala podle receptu ze salka misto mleka (a priste zkusim to spis s mlekem, protoze salko je desne sladky), a poprve taky tycky byly mekci, protoze jsem dala moc mleka a malo vlocek a ostatniho. V mise uz to vypadalo, ze kdyz pridam dalsi, tak uz se to neslepi, ale jeste by to trochu sneslo. Treba aspon sezamu nebo neceho drobnejsiho. A moc se mi neosvedcil kokos, chyta vlhkost a pak jsou tycinky a chvili jak mokrej hadr.