Jump to content

Stále běží

rodov
 Share

Recommended Posts

Zdarec všem,asi to tady možná někde bude,ale nenašel jsem to.Asi bude chyba mezi klávesnicí a židlí.A teď můj problém.Mám P 306 1,9 SRDT 66kW,r.v.1996,najeto258 tisíc km.Do teď maximální spokojenost.,asi před 3 týdny mi auto po vypnutí a vytažení klíčku ze spínací skříňky stále běží.Myslím si,že odešel elektromagnetický ventil,který uzavírá přívod nafty.Jen nevím,který to je.Mám čerpadlo Lukas.Buď je to ten,který je schován pod krytem s trhacími šrouby na straně čerpadla a nebo velký válec (povolit se dá klíčem asi 30 -32),který je v čele čerpadla.Vedou do něj 2 dráty,které jsou vidět.Poraďte.Dík za radu.

Hele nemám,ale zítra vyfotím a dát to jsem.Odvrtat,to bude problém,je tam docela málo místa,já jsem myslel nějak to odříznout,malou frézkou,no nevím,jen nápad.Docela mně štve,že chcípám provázkem,který mám natažený do kabiny a při zatažení uzavírám vzduch? na čerpadle.Hlavně,že chcípne.

Dneska jsem náhodou zjistil:nasedl jsem do auta a zapomněl zadat kód imobilizéru a světe div se se,zvukově mi dávalo znamení,že imobilizér není odblokovaný a stejně auto chytlo a dalo se s ním jezdit.Na klávesnici imobilizéru svítily obě diody, červená i zelená.Má to souvislost s elektromagnetickým ventilem,který je ten pod tím krytem?

• 2 weeks later...

Nikoho nic nenapadá,dneska se ta závada ještě vylepšila,auto strašně blbě chytá,musím přidat plyn a pak neochotně chytne.Motor běží prostě divně,jako by do něho šlo málo nafty.Při rozjezdu plyn do 3/4 nereaguje a pak na poslední 1/4 přidá a můžu se rozjet.Vlastní jízda je stále skoro na plný plyn,ale motor si jede pohodičku,pak najednou na chvíli se vše srovná,auto jede chvíli tak jak má a zas při přidání jako zacuká a vše se vrátí do jízdy pod plným plynem.:myslim

Dík za odpověď,dnes jsem jezdil úplně v pohodě.Už mám vyjednanou opravu,jen mě štve,že je to ten ventil pod tím krytem.No nic.Fotku jsem zmenšoval aby se na fórum vešla a zmenšil jsem ji až moc.Až bude oprava hotová,ozvu se.

Ja som mal na mojom Boschocvi tiež kryt, normálne som ho vyštiepal, vylámal, celú elektroniku imobilizéra dal het a mám STOP cievku napojenú len na +12, čo je super, nemalo by ma to nikde nechať...al ety máš asi Lukasa a tak to bude inak...