Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nechce startovat.. Vyřešeno


zbynek.su

Recommended Posts

Na začátku ledna jsem jel 500m a 406 2,0 HDi z ničeho nic chcípla a přestala jet a nechtěla nastartovat. Myslel jsem že voda v naftě nebo bordel. Dotáhnul jsem to domů. Bylo tam na dně. Dal novou naftu a nový palivový filtr a začalo to zase jezdit. Jen byl vysoký volnoběh. Dnes opět kolaps a za jízdy to chcíplo a startuje sem tam a motor zničeho nic zhasne.

Mohlo by to asi být sítko v nádrži?

Dostanu se k němu doma bez problému? Jak ho vyčistit nebo i celou nádrž? Musím sundat celou nádrž?

Asi když by to nepomohlo, mohlo by to být i ucpaným vstřikem?

[upravil dne 1/3/13 22:24 od zbynek.su]

[upravil dne 17/3/13 21:21 od zbynek.su]

Upraveno uživatelem brixtr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tedy díky. A to jako že bych do toho auta lezl třeba přes střechu s nůžkama na plech? :o

Abych tak náhodou nešel do nějaké 407 SW, 2.0 HDI, zase modrej??!!

Třeba by tam to čerpadlo pasovalo......:mrk

PS. Zatím jsem to prolezl a samé perspektiva ( vem si šroubovák a kladivo a bouchej do plastové matky.....někdy praskne.....) Nějaký čistič do nádrže by si s tím nemohl poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sítko to stejně asi nebude... tu plastovou matici povolíš třeba vhodným prkýnkem, ale u 406 někdy bývá menší ten otvor kterým to potřebuješ vyndat, takže je potřeba to střihnout nůžkama... matice mi nikdy u žádného auta nepraskla, kdyby bylo chladno tak jí trochu nahřej horkovzduškou ať není křehká.

Čistič nádrže určitě ne, maximálně tím rozpustíš daší bordel, ale ten ti to zalepí ještě víc.

PS: já nemám čerpadlo v nádrži, takže bys toho moc nenašel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak nový DRV ventil dorazil. Díky Pe.Tr za sjednání ceny. Tak jsem se dnes do toho vrhl. Asi nejhorší byly ty dva TORx 30 šrouby. Ok Rozloženo, vyměněno a poskládáno zpět. Auto chytlo na poprvé, jednou zakašlalo (asi zavzdušněno) a pěkně běžel na volnoběh. Pak chcípnul po chvíli a nejde nastartovat.

Palivový filtr je asi měsíc starý.

Po otočení klíče čerpadlo v nádrži vrčí pár sekund a vypne. Zkusím nastartovat a nic.

Zkusím ještě to sítko v nádrži u čerpadla, ale nic jiného mne nenapadá.

Nevíte někdo čím by to mohlo být? Proč to nastartovalo a po chvíli chcíplo a nyní už nejde nastartovat?

Žhaviče, trubičky od čerpadla, rampa????????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MiliVFR

Nevím jak to s těmi kontrolkama myslíš, teď normálně před nastartováním svítí olej stop baterka a dia. Spíše bylo důležité co bude svítit až bych nastartoval....

Po včerejší kalamitě jsem se k čerpadlu nedostal. Dnes jsem si půjčil horkovzdušnou, abych tu plastovou matku nahřál.

Nejde zkusit to čerpadlo či sítko v nádrži jinak než ho vytahovat vem? Kdybych na čerpadlu odpojil trubku na odvod a dal tam hadičku do kanystru a pustil to? Poznalo by se podle toho tlak a zacpání sítka? Nebo bych to napojil před palivovým filtrem? Je možné že by se to nové DRV posralo nebo to malé sítko na něm ucpalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nemáš diag. tak zkontroluj to podávací čerpadlo v nádrži, občas nám to taky nešlo nastartovat a pak i za jízdy chcípalo, odklop sedačku, odloupni víčko, vem měřák a měř jestli ti jde do krajních pinů v konektoru na čerpadlo 12V , jestli ne je špatné hnědé relé u ECU, pokud je to ok poslouchej čerpadlo když startuješ jestli se mění zvuk bzučení, to že po otočení klíčku zabzučí a pak vypne je ok, po nastartování musí bzučet stále stejným tónem, poznal by si kdyby nemělo co tlačit nebo vynechávalo, my měli špatné čerpadlo a za pád dní i to relé, pouštělo 5V a na to čerpadlo nejelo.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...
  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...