Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nový občanský zákoník.


Otan

Recommended Posts

Je pravda, že některé věci v občanovy chtěli změnit, ale některé a to převáně v §§ znění je bič na občana. To se ukáže až plném zavedení do praxe, kdy jurisdikce za běhu bude každý učit a proplétat se spletí paragrafů. Takže já bych zůstal nohama na zemi. Bude to opravdu ,,guláš\", až bude platit. To je jako ted ohledně Dohody o zvýšení nájemného, kdy se musí majitel a nájemník dohodnou. Pokud ne, jde to k soudu, ale soudy nebví, podle čeho se má postupovat a dané §§ řešit. Jde o OZ.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím jsem nový OZ nečetl a tak nemám názor. Jen mám poněkud \"mrazení\" v zádech co vše se ještě bude dolaďovat za pochodu, co vše se do zákoníku dostalo formou různých přílepků a na co tedy budeme všichni čučet velice překvapeně (včetně pod zákoníkem podepsaných autorů a právníků jakbysmet).

Nějak k těm zákonodárcům nemám takovou důvěru jako před 10ti, 15ti či 20ti lety, ale kdo má?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, má Medvěd plnou 100% pravdu !!! Tak to v praxi chodí. Vymyslí se ,,zmetek\" a pak se to v praxi opravuje. A je zajímavé, že chyby, které z toho vzniknou zaplatí občan (daňový poplatník) a nikdo nenese vinu! Tak to už v naší politice chodí. Tak je to u všeho ať se jedná o z.č. 140/1961 Sb. a nebo 141/1961 Sb. !!!To bude za půl roku samá novelizace zákoníku:D:grr:bacha!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já hlavně vítám, že se již budu moci rozhodnout, kdo a jakým dílem zdědí majetek, že závěť bude víc jak zákon, pes nebude věc a další. Je jasné, jak píše medvěd, a jsme zvyklí, že to bude velmi náročné pro naše osvícené zákonodárce, bude chaos a zmatek, což již nyní připouští. Myslím ale, že klady převažují nad zápory.:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koblihu - bohužel máš pravdu. 1000x můžu tvrdit, že já volil něco jiného (a na rozdíl od některých, kteří raději nevolí nic mám na to aspoň morální právo), bohužel je mi to ale plat prtné a musím žít v tom, co volila většina. Já se třeba po vstupu do EU těšil, že se časem zjistí, že naše \"vymýšlení\" dávno jinde vymyšlených a funkčních zákonů je příliš drahé a že se přejde na jednu unifikovanou zákonnou normu pro celou EU. Když se nyní podívám na zákony, které výmýšlí mocipáni v Bruselu, začínám mít pocit, že Ti naši jsou ještě relativně \"dobří\" a že by mohlo být i mnohem hůř. Co se týče nového OZ, i já si přeju, aby převážily klady nad případnými zápory, jen z cesty k tomu potřebné mám trošku větší obavu.

[upravil dne 28/2/2013 15:29 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při pohledu na totální kraviny, které přicházejí z EU je mi docela smutno... tam totiže nejde o to, že někdo něco nedotáhne, nedomyslí nebo zpacká. Tam to často postrádá i zcela základní logiku - viz zákon o zákazu páření pruhovaných veverek s normálními... ale nemusíme daleko stačí si vzpomenout na žárovky...

[upravil dne 28/2/13 15:25 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...