Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Čelní sklo


Mates2711

Recommended Posts

LOni jsem měnil na pojistku přední ditermické sklo včetně čidla stěračů a světla a s DPH u Autorizovaného Peugeot servisu to celé stálo 29500,- Kč Protože jsem po poradě s technikem při sjednávání připojištění nechal nastavit limit na 30 tisíc tak jsem se krásně vešel. A nebylo co řešit. Myslím, že cena odpovídá obecně všem autorizovaným servisům a protože jsem se kdysi spálil u Renaultu a dal to udělat do nějaké firmy Origosklo kde tam dali nějaký šunt za třetinu ceny a ten se za dvou letech začal rozlepovat, tak už nikdy. Ta pojistka za 700 se vyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Na jaře při jízdě po dálnici odlétl od předjíždějícího auta kamínek a naťukl mi přední sklo. Hledal jsem na fóru jak to vyřešit a našel jsem i toto vlákno. Napíši sem tedy svoji zkušenost a třeba to někomu pomůže:

Protože ťukanec byl dost malý (ony byly ve skutečnosti dva nad sebou), tak jsem tomu zprvu nevěnoval pozornost a rozsah škody jsem zjistil až doma. Dva ťukance s malou prasklinkou v délce do 5mm. Jako první jsem šel do auta stáhnout záznam z kamery, jestli tam bude něco vidět. Kameru mám obyčejnou (tři roky starou za 600 Kč z číny), ale SPZ předjíždějícího auta byla krásně vidět a dokonce i samotné ťuknutí kamínku včetně jeho fotky odchycené při zpomaleném záběru. To mi dodalo naději, že bych nemusel opravu hradit ze svého (mám pouze havarijní pojištění se spoluúčastí min. 5000 Kč). Podle SPZ jsem zjistil pojišťovnu vozidla, zašel jsem na dopravní policii nahlásit nehodu (sepsali protokol a vyfotili si sklo) a ještě ten den jsem to přes internet poslal pojišťovně viníka. Potom jsem zjišťoval, zda by to nešlo opravit (měnit celé sklo se mi nechtělo a navíc jsem nevěděl, zda mi to někdo zaplatí). V jedné opravně mi řekli, že za 1000 Kč za jednu prasklinu to opraví s nejistým výsledkem a že kdyby mi výměnu skla zaplatila pojišťovna viníka z jeho povinného ručení, tak bych byl první, komu by se to povedlo. To mne tedy moc neuspokojilo a tak jsem šel ještě do jednoho servisu, kde jsem před patnácti lety měnil sklo na Škodu Forman. Tam mi rovnou řekli, že při lepení by sklo prasklo, protože jsou ťukance jsou moc blízko sebe a navíc na skle s atermickou fólií zůstává po opravě tmavý flek. Domluvili jsme se tedy na výměně. Ráno jsem tam auto zavezl, po obědě jsem si auto mohl vyzvednout. Sklo a jeho výměnu servis nafotil a já za vše zaplatil 14050 Kč (dali stejné sklo, jaké tam bylo - AGC). Fakturu, fotky a doklady jsem poslal mailem na pojišťovnu, druhý den mi přišel z pojišťovny mailem výplatní dopis a třetí den mi přišla celá částka za opravu na účet. Nemožné se podařilo a jsem rád, že jsem to nemusel platit ze svého. Za odměnu asi autu pořídím lepší kameru, protože ta stará si na sebe už vydělala a je to už druhý případ, kdy se záběry z kamery hodily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojišťovna se sama neozvala ani nic neposlala. Musel jsem tam dvakrát volat. Prý čekali až jim pošlu fakturu, aby to zaplatili (pro ně asi standardní postup, pro mne co to vyřizuje poprvé moc ne). Před samotnou opravou jsem si ještě vyžádal potvrzení, že škodu skutečně uhradí. Likvidátor mailem napsal, že škodná událost byla zřetelně prokázána. To byla jejich veškerá komunikace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, rád bych se zeptal na drobnost, protože nepíšete, z jakého pojištění vám škodu vyplatili..z připojištění skla vašeho? z povinného ručení toho auta, co odlétl kamínek??  záběry z kamery auta posloužili jako důkaz u dopravní policie?? tohle slyším poprvé, kdy bez účasti druhé strany proběhlo plnění..
Zkuste mne to prosím trochu objasnit..díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda byla uhrazena z povinného ručení viníka (myslel jsem, že je to z textu zřejmé). U dopravní policie akorát zaevidovali dopravní nehodu (rozbití skla) a záběry z kamery použili jako důkaz pro to, aby mohli do protokolu napsat druhého účastníka nehody. Dál to neřešili, protože to nebylo úmyslné zavinění (možná by ta návštěva policie ani nebyla nutná, ale jistota je jistota). Záběry z kamery posloužily jako důkaz hlavně u pojišťovny. Jaká byla účast druhé strany v komunikaci s pojišťovnou nevím. Podle mne se lze těžko vykroutit z viny, pokud vás někdo natočil jak od vašeho auta odlétne kámen a rozbije někomu přední sklo. Na to přeci povinné ručení je, aby zaplatilo něčí neúmyslnou škodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 2. 2013 at 16:08, Mates2711 napsal:

to byl přímo autorizovanej servis Peugeot,Bystřice nad Pernštejnem

Vim, ze je to vic nez 6 let stare a ze jsem zcela OT, ale neodpustim si:

[ironie]

V servisu Kopecky je zcela normalni, ze se vse plati dvakrat ... mam s tim sve bohate zkusenosti :-). Takze cena 27kKc za vymenu okna neni u Kopeckeho rozhodne nikterak premrstena, je docela pratelska ;-).

[/ironie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...