Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lyžujete ?


Miku

Recommended Posts

Pokud jsi v mládí jezdil na skateboardu, tak na snowboardu budeš za hoďku jezdit jak vítr. Já jsem se se snowboardem seznamoval, padal a popojížděl mimo sjezdovku, a po asi hodině jsem vyrazil na sjezdovku, a tam už jsem padal jen vyjímečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lyžoval jsem od 4 let, od 7dmi let závodně, poslední slalom jsem jel někdy v 15ti letech, potom si koupil snowboard, ten následně prodal, koupil aparaturu a kytaru. Pak jsem si koupil bazarový carvingový elany, po sezoně je prodal páč mně to nebavilo a na další sezonu si koupil starý klasický Rosignoly asi za petistovku z bazaru. Lyžování mně baví, ale není čas a děti mám ještě malý. Až příští rok budem jezdit s dcerkou. A Livigno.....tam jsem byl v létě na mašině a už se zas těším na léto až tam pojedem znova :) Jinak vybavení ani nepotřebuju, švára je v armádě a tam si vybavení půjčujou, tak se v případě potřeby toho \" co je zrovna in \" svezu na vlně s ním :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimu miluju, má dvoje skiaply a jedny hoooooodně starý běžky. Dříve jsem chodil spíš na běžky, to teď nějak zanedbávám. Mám stařičký ještě rovný skialpy a k nim o malinko mladší skialpový šněrovací boty. Jelikož jsem už velkej kluk, tak jsem si udělal před dvěma roky radost a koupil jsem si krásný carvingový skialpy a k nim stejně krásný skialpový přeskáče. Teď na nich tedy víc sjezduju než chodím, páč chodím lyžovat s dcerou, ale už se zase někam těším. Dřív jsem chodil do Obřího dolu na horolezeckou chajdu \"Yetici\" a tam jsme se vyřádil. Snowboard jsem zatím nezkoušel, v mládí jsem taky jezdil na skateboardu, ale když jsem viděl co na tom snowboardu většina lidí předvádí tak jsem nějak nedostal odvahu. Taky jsem viděl nějaký ten následek ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scratch: Jóóó Zilertall můžu, podnikneme ho určitě spolu ;) Lyže jsem měl dlouhou dobu rovný dlouhý, až jsem měl pocit, že mě carvingovej boom minul, pak jsem zkusil, koupil svoje a miluju jízdu na nich

Medvěd NElední spíše letní: že máš už po tisícátý potřebu v zimních tématech napsat, že zimu nemáš rád, všichni to totiž víme ::D:D:D Abys nebyl nařčen z honění zimních příspěvků :D:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gabriel - podle me to teda jako skateboard neni, na snowboardu se totiz zataci pohybem ramen a zadni noha koriguje rychlost a hraneni,

sklouzni se nekde na necem kluzkym a tu nohu, kterou bys pri tom skluzu mel vepredu, tu si dej dopredu i na prkne. Lip se pak naucis jezdit, a pak je otazka casu az pridas i druhou stranu....

ja se naucil jezdit na prkne za cca pul dne, odpo uz jsem sel na certak v harrachove, ale myslim, ze jsem to trosku uspechal, protoze druhy den rano jsem moc necitil zadek......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lyzuju odmala, poslednich par let ale mene, nez driv. Lyze jsem mel vzdy a stale mam starsi, rovne.

Medved je konzerva, Medved me neprekvapi. Dalsi vec, kterou nechape a tedy odmita ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

StibTo - lyže jsem zkoušel a to jak sjezdovky (několikeré jarní prázdniny s turistickým oddílem, jehož jsem byl členem + samozřejmě školní lyžák v 7mé třídě a v prváku na učňáku). V rámci mých sportovních aktivit jsem musel jezdit na týdenní soustředění na běžky - u těch, na rozdíl od sjezdovek, aspoň chápu smysl. Přesun z bodu A do bodu B s možností cestou něco vidět, zastavit se na oběd nebo grog kontra půlhodinová fronta pod vlekem, 5 minut cesta na kopec, 3 minuty cesta dolů a opět fronta na vlek. Prý to dnes už takhle není, ale já si to tak z dob dávno minulých ještě pamatuju. Mimoto mi lyžování (opět zejména sjezdové) přijde jako velice drahý koníček, který pro mně prostě nemá onu přidanou hodnotu.

A teď trošku srandy, ju?

První zážitek z lyží si pamatuju právě z nějakých těch jarňáků s TOMíkem. Byl jsem samozřejmě v družstvu lyžařskou múzou nepolíbených děcek a od chaty (Barrandov) jsme jezdili busem pod lanovku na Portášky. Náš instrukror se tam jednou \"zakecal\" s nějakou slečnou a bus zpátky nám ujel. Na chatu to ale nebylo daleko (nějaký 3 km ? - přesně už fakt nevím) v podstatě až na jedno místo po vrstevnici. Tak jsme k chatě zamířili po svých. Cestou ale byl krátký prudší padák do úvozové cesty, který jsem chtěl sejít po svých. Instruktor (kluk tak kolem 20ti) ale rozhodl, že si lyže nemám sundavat, že si mě, když se bojím, vezme mezi nohy a sjedeme ten kousek spolu (bylo mi tak 12?). Když se na kopečku odrazil a mě to přišlo rychlé, nevím už přesně jak, ale prý jsem zapíchl hůlku - následovaly kotrmelce a nakonec borec zjistil, že má lyži poněkud nalomenou. Co dodat? - neměl mě rád ten hoch.

O něco později jsme jeli se sedmičkou na povinný školní lyžák. Opět jsem se dostal do družstva začátečníků a po třech dnech jsem měl pocit, že už umím zatáčet. Ten třetí den byly vyhlášeny třídní závody ve slalomu, na svah učitelky zapíchaly laminátové tyčky, co se používají v bazénu a závod mohl začít. Když jsem se ocitl na startu, první oblouk jsem nějak dal, u druhého jsem ale zjistil, že vrchní vrstvu na sněhu tvoří taková ledová krusta, po které jsem začal klouzat. Doklouzal jsem až k zapíchnuté ocelové tyči označující pramen potoka, kolem které jsem se omotal. Brýle s kulichem prý našli (podle spolužáků) daleko ode mně. Já se probral až na nosítkách, které táhl skůtr a pak mně sanitkou odvezli do Vrchlabské nemocnice. Doktoři se velice divili, že stehno není zlomené, ale dodneška mám ve svalu zřetelnou prohlubeň.

Lyžák na učňáku jsem vyřešil zcela jednoduše - půjčil jsem si v půjčovně malé lyžáky a tak jsem po prvním dnu měl takové puchýře, že už mě nikdo s lyžema neotravoval.

Pak jsem ale začal jezdit na zimní soustředění na běžkách. První rok jsem lyži Artis Polar prošlápl - po několika dnech trápení se jsme večer zjistili, že v tom vyvýšeném bodě pod nohou je lyže rozpraskaná po vrstvách, takže jsem místo lyžování dělal pěší túry.

Druhý rok jsem s jedinou holkou v oddíle skončil v roští. Při jízdě po vrstevnici jsrem jí dojel, pravá noha se mi dostala mezi její nohy, tím mi zatížila pravé klleno a už jsme valili pěkně z kopce dolů. Po pádu jsem zjistil, že mám v pravé běžkové botě místo děr ve špičce pro vázání drážky a že tedy nemohu botu do vázání upnout. Pak už i můj táta pochopil, že lyžování a já - to je pekelně drahýá sranda a od té doby jsem na těch prkýnkách nestál :D

Přesně mi vyhovuje hláška z jedné písničky Ivana Mládka: \"A při vstupu do lyžárny se obličej můj rozzáří: Sláva, ukradli mi lýýýýže\"

[upravil dne 27/2/2013 09:21 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěd je předloha Šimka a Grossmana, která se nese ve stylu:\" Vytrhl kruhy i s kusem stropu, rošlápl bradla a zašlápl medicinbal do parket....Strýc přitesal dva stoleté duby a přidělal pásky na dřeváky.... Seděl jsem sám v přeplněném kupé. Stezka se měnila v solidní kaňon.... Chlapče! držíš lavinu!!! Já vím a budu ji držet až do jara, přivezte mi dvoukolák s jídlem..... Učitelský sbor mě obestoupil a téměř mě obejmul.... Tělocvikář zamáčkl slzu a pravil, pojď si se mnou zacvičit, hubeňoure\" :D:D:D:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim nic o tom, ze by lyzovani sjezdoveho typu byla nejak ukrutne draha zalezitost, tedy samozrejme pokud nasinec nepohrdne Jizerkami ci Krkonosema nezvedne nosik nahoru a \"Alpy nebo nic !\". Bezny vylet na sobotu z Prahy za lyzovanim treba na Jested rano tam a vecer unaveni ale stastni zpatky je zalezitost par stovek ... :)

Ale jak rikam, asi uz me to trochu pustilo, jako ostatne treba i jezdeni na kole. Mozna to jeste vzkrisim, az budou decka za par let ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, ja ti nevim, jestli znamena jezdit do alp zvyseny nosanek.....

uvedom si, ze treba na zminovanem hoch zillertalu stoji permice asi o 200 vic nez v cechach, jenze...... kdyz tu denni celou neprojedes, a vratis ji treba v 13:00, z jakehokoli duvodu, tak ti provozovatel vrati urcitou pomernou cast. Dale tam jsou sjezdovky o necem uplne jinem, ubytko v penzionu nebo apartmanu vychazi kolikrat levneji nez v cechach. Na sjezdovkach nejsou takovy mraky lidi jako v cechach a nestojis fronty. Lanovky jsou uz vyhrivany a rano i odmeteny. Ne jako ten linej povl u vleku v cechach....

Takze ja osobne v cechach jezdim lyzovat bud v patek, nebo v sobotu rano, pak na to seru, protoze me nebavi stat ve fronte, nebo se furt vyhybat blbcum co se uci lyzovat na cerne sjezdovce..... Nehlede na to, ze odpoledne uz je snih dost na pikacu..........

A tyden v alpach vysel levneji nezli tyden v Harrachove

Dalsi vec, ze pro tebe je to par stovek, ale kdyz spocitas cestu tak to je tak 500 bajvoko, k tomu cca 250 za permici pro mladyho, 500 pro dospelaka (a to jsem levnej), takze medvedi rodinku to bude stat 1750, kdyz pripocitam nejaky obed = hotovku, tak to vyjde na 300, takze jen medved by v tom byl za 2150 a to uz neni par stovek.............

Ja, ac rad lyzuju, tak mi to prijde jako drahy sport, protoze za softball platim 5000 rocne a jsem kazdy tyden na treninku, nebo mam zapas, kdezto tech 5000 na horach utratim i za 5 dni.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se peněz týče - i klasické výlety, které s Pavlíkem minimálně 2 víkendy v měsíci absolvujeme dokážou lézt slušně do peněz. Dopravit se někam (auto, bus, vlak - všechno něco stojí), zaplatíš za oběd, nějakej ten vstup + někdy i ubytování a jsi na 2000,- Kč za víkend ani nevíš jak.

Jak už jsem psal jinde - jsem ochoten vnitřně pochopit běžkující lyžaře, jen mi vadí, že se jako pěšák zhusta dostávám do situací, že jsem v některých lokalitách v podstatě nevítanou přítěží. Jet jako pěšák třeba na Šumavu je celoroční opruz - v zimě všude běžkové stopy (i tam, kde není cesta lyžomilcům vyhrazena), když sníh sleze, tak se zase všude valí stádo cyklistů (opět i na cestách, kde je člověk rád, že může ve skupince jít husím pochodem). Když se pak ze zatáčky vyřítí cyklista - magor (není jich moc, ale jsou a každý pěšák si setkání s nimi velice dobře pamatuje), má pěšák s malým děckem co dělat, aby stihli uskočit.

Co se týče lyžařů sjíždějících celý den jeden kopeček a platících několik stokorun za to, aby to mohli provozovat - to je opravdu nad moje chápání a tajně doufám, že Pavlík nebude za 10 let právě tohoto sportu vyznavačem. Zatím - vzhledem k tomu, že já i Helča máme k prkýnkům vztah vyloženě odtažitý - nic takového nehrozí, ale nikdy neříkej nikdy. Nejhorší pálky nejsou ani tak lyžování samotné, ale výbava - kdy slyším kolik stojí lyže, kolik boty, nějaký kombinézy apod., jsem hned v tisícovejch sumách a takovou investici si fakt 1000x rozmyslím.

[upravil dne 28/2/2013 08:34 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na lyžích jsem nestál cca 50 let. Kdysi jsem ale lyžoval rád, jen však na Mohyle v Krnově, což zde někteří určitě znají.:papa:papa:papa

[upravil dne 27/2/13 10:15 od Otan]

Na Mohyle se dobře sáňkuje...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je v tom Medvede ze ty bys nejradsi vsude chodil pesky a cokoliv-kdokoliv ostatni je pro Tebe osinou v zadku. V zime lyzari a bezkari, v lete cyklisti. Ale urcite by se dalo pokracovat... To je pak tezke ;)

Scratch - nj, tak Harrachov je zrovna povestne drahej, to asi nema smysl davat do srovnani :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...