Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Gumy na nase autobusy


JaRoY

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Tak takhle vypadá můj bus teď po čerstvé výměně kol za disky z alfy s novými zimáky (ještě podfouknutými) zdá se mi že celkem to jde dohromady. Při jízdě zatím bez problémů. Z nějakého důvodu kola při jízdě míň bouchaj - možná jsou lehčí. Bylo potřeba koupit delší šrouby (snad 35mm) už jsem to tady psal.

post-51917-0-70000300-1448873326_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, díky ale podle zdejšího návodu to není. Četl jsem ho až poté, co jsem koupil další tekutý vosk. Příště tvrdým voskem dle peugeot fóra :)

Mně stačí, když ty kola vzhledem neurazí, kdybych si kupoval auto podle vzhledu, koupil bych si spíš 807 nebo aspoň C8, ale ty ojetý Lancie jdou prostě s cenou krutě dolů a to se kupujícímu ojetiny vyplatí...

Ostatně psal jsem i že bych klidně koupil na zimu plecháče, kdybych tu nejlepší nabídku našel dřív. Stejně ale byly dražší než ty ojetý alfácký liťáky...

Upraveno uživatelem martinikus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, díky ale podle zdejšího návodu to není. Četl jsem ho až poté, co jsem koupil další tekutý vosk. Příště tvrdým voskem dle peugeot fóra :)

Mně stačí, když ty kola vzhledem neurazí, kdybych si kupoval auto podle vzhledu, koupil bych si spíš 807 nebo aspoň C8, ale ty ojetý Lancie jdou prostě s cenou krutě dolů a to se kupujícímu ojetiny vyplatí...

Tak urcite neurazi:) posli mi kdyztak do sz jak a cim si lestil... A pokud mozno i odkaz na ten druhej postup. Na jare na to asi pujdu taky:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Ahojte, podarilo sa nám seknúť PZ gumu na obrubníku, bohužiaľ zdá sa, že aj disk je chytený.. Zatiaľ mám nahodenú rezervu, a ako rezervu vozím zimnú gumu. To by sa asi pomáhačom a chráničom nepáčilo, tak zháňam dve rovnaké gumy na zadnú nápravu. Ideálne aj s diskami. Stačili by plechové. Ak by ste dakto o dačom vedeli, budem vďačný za tip. Rozmer 215/60 R16 99H, disky 7x16 E27. Ďakujem.

Upraveno uživatelem PeterNR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

ahoj, trošku oživím téma a vrátím se k nadpisu, tedy gumám, a ne diskům ...

jaký máte zkušenosti se životností?

teďkon jsem dofukoval a zdálo se mi to nějaký moc ošoupaný, tak jsem vytáh měrku a s hrůzou zjistil, že na předku mám vzorek nějakejch 4,5 - 5 mm, čili na zimu z hlediska zákona prakticky na odpis

a to na nich nemám ani dvacet tisíc ... jako chápu, že těžkej motor a problematický parkování ve městě, kde to točím ze strany na stranu na místě, tomu moc nepřidají, ale přece jen se mi to zdá dost málo - na oktávce se dojíždí zimáky už třetím rokem a furt ne a ne se sjet na těch 1,6 abych je s klidným srdcem zahodil; pravda, máti moc nejezdí, ale od tý doby, co jsem zkonstatoval, že už jsou jen "na letní dojetí" to nějakejch 15 tisíc bude ...

přitom se mi nezdá, že by to bylo nějaký nerovnoměrný, že bych třeba měl něco se řízením, geometrie se samozřejmě dělala (hm, pravda, už bych pomalu mohl zajet znova na kontrolu)

- mám tam Vredestein Quatrac 3, jízdní vlastnosti bych si dovedl představit lepší, ale nemám s nima nějakej zásadní problém (ostatně těžko soudit, když zatím nemám srovnání)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam rovnake gumy ako ty a mam nanich asi 25 tisisc a maju tych 4,5 mm vzadu a v predu ich mam asi 10 tisic a maju okolo 6 mm ale tie co mam vzadu boli najprv v predu cize ako pises cca 15 tisic a mas ich na 5 mm ale to je zato ze ta guma je mäkka a rychlo ju zdres

 

 

Upraveno uživatelem Lubo§
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za informaci, ale to jsi mě teda moc nepotěšil ...

a nemá někdo nějaký doporučení na celoroční, který by na tom byly líp, jestli je to vůbec možný? - potřebuju jezdit i v zimě, takže tam holt tu vločku, resp. M+S, na plášti mít musím, když si zákon žádá, ale zase ne tolik, aby se mi vyplatilo mít sadu zimních ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to o tom kde a jak jezdíš. Já třeba žiju v nížině a na hory nejezdím, nejezdím 160 a většinou vlastně ani 130, chování na vodě apod. je mi fuk, protože jezdím tak, že se nějaký lepší/horší neprojeví, nedostávám se do mezních situací. Kdybych věděl, že párkrát uza sezónu pojedu na hory - tím myslím někam kde opravdu může napadnout dvacet a víc - nebo bych potřeboval bejt celoročně schopnej dojet kamkoliv, jezdil bych s mým ročním nájezdem kolem 15 tkm celoročně na zimních.

Protože tu potřebu nemám, uvažuju o celoročních, který mi v nížině "zákonnou" vločku splní. Uvidím jak to bude vycházet cenově - zatím dojíždím zimní Michelinky koupený na bazoši vloni na podzim za trojku s šesti mm vzorku a tuhle zimu s nima ještě odjezdím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, je to hlavně o tom, že v polovině D1 a na různejch jinejch místech, kde se občas vyskytnu, je značka "zimní výbava", a že když nasněží i v našich krajích(*), tak jezdit taky potřebuju a absenci vločky neukecám na to, že jsem sníh nečekal

ale o tom se napsalo dost a dost jinde, tady bych se rád dozvěděl, co mám koupit příště, jestli je šance, aby něco vydrželo dýl, dávat desítku za nový gumy po ~25 tisících se mi nechce ... nebo mám jít do číny za polovinu peněz s tím, že to vydrží víc než polovinu? - ale zas tam je všude blbý hodnocení valivýho odporu

a třeba taky nepochopil jsem rozdíl mezi Quatrac 3 a 5, ten 5 je novější, dle reklamních keců má bejt lepší, ale jediná konkrétní věc, co jsem našel, je že je asi o 2 dB hlučnější, no tak to je teda spíš horší než lepší

(*) děsná kalamita, jak zpívá Nohavica "... a u Muzea čtyři", tak bych řekl, že pražáci jsou na tom ještě dobře proti zdejším strécům :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...