Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Gumy na nase autobusy


JaRoY

Recommended Posts

před 23 hodinami, Sawoy napsal:

A v létě když zaprší tak na třeba i mirným svahu na trávě někde v kempu bude co ... ?

mokrá tráva v pohodě, parkoval jsem tuhle na kraji lesa celkem v krpálu, tak už jsem se rozhlížel, jak to budu vyjíždět po vrstevnici, či jestli ženská bude tlačit, páč jsem z toho bahna byl čerstvě vyjukanej, a ono nic - kvůli přednosti jsem pod hranou skoro zastavil a větší problém pak měla spíš spojka než gumy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak jsem to konečně taky rozseknul, dneska přišly Flintstouny ... pardón ... Fajrstouny Ól Sýzns XL 215/60/R16 99H.

Devětapůl i s dopravou ... a nesmrděj !!! :bojim :super :D

 

20171205_141051.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ehm, nepsal jsi o UniSmart už skoro před měsícem? :-) ... tak teď ještě aby do tý doby, než budu znova přezouvat, začali dělat můj rozměr

jinak už jsme tu měli lehce namrzlo, a zatím mě ten Maxxis nijak negativně nepřekvapil ... ale stále čekám, co ta sněhová břečka

(a co se týče toho bahýnka, nedávno jsem měl možnost si zaklouzat a zapadnout s ochcáfkou na letňákách sjetejch na 3 mm, a pocit jsem z toho měl velmi podobnej jako jsem popisoval výše s Phedrou s čerstvejma 9 mm vzorku ...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm.. nojo... a to jsem se upsal. Uvádím na pravou míru.. 

Vranik má brutál zimní vzorek HPL4  https://www.pneuvranik.cz/x2671-w__1/protektor-215%2F60-r-16-hpl-4-95h-(ms)

Pak má jemnější zimní vzorek do města a podobně SuperSnow https://www.pneuvranik.cz/x4356-w__1/protektor-185%2F65r15-88t-super-snow-(ms)-vranik 

ty UniSmart jsou celoroční, to jsem přehlédl https://www.pneuvranik.cz/x6849-w__1/protektor-215%2F60r16-99h-xl-uni-smart-4s-(ms)-vranik

Jak jsem minule psal, tak jsem se podíval na seznam a nevšiml jsem si, že UniSpart je celoroční, protože jsem hledal ten druhej zimní vzorek, ale oni ho nemaji v 215/60R16 tak jsem prostě kliknul ten druhý jiný než HPL4, co na mě v seznamu vypadl... 

V tý 215/65R15 to IMHO dělat nezačnou. Je to málo rozšířený rozměr pneu a těch pár kusů, co by prodali se jim asi nevyplatí. 

 

Honza

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm.. nojo... a to jsem se upsal. Uvádím na pravou míru.. 

Vranik má brutál zimní vzorek HPL4  https://www.pneuvranik.cz/x2671-w__1/protektor-215%2F60-r-16-hpl-4-95h-(ms)

Pak má jemnější zimní vzorek do města a podobně SuperSnow https://www.pneuvranik.cz/x4356-w__1/protektor-185%2F65r15-88t-super-snow-(ms)-vranik 

ty UniSmart jsou celoroční, to jsem přehlédl https://www.pneuvranik.cz/x6849-w__1/protektor-215%2F60r16-99h-xl-uni-smart-4s-(ms)-vranik

Jak jsem minule psal, tak jsem se podíval na seznam a nevšiml jsem si, že UniSpart je celoroční, protože jsem hledal ten druhej zimní vzorek, ale oni ho nemaji v 215/60R16 tak jsem prostě kliknul ten druhý jiný než HPL4, co na mě v seznamu vypadl... 

V tý 215/65R15 to IMHO dělat nezačnou. Je to málo rozšířený rozměr pneu a těch pár kusů, co by prodali se jim asi nevyplatí. 

 

Honza

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska draha polovina prorazila o obrubnik rok stary Kormoran, takze se jelo narychlo do pneuservisu, kde mi nabidli Nexxeny, tak jsem zvedavej, jaky budou. Kormorany mi do Prahy stacily, Nexxeny na tom asi nebudou hur. ;) Letos s nima dam asi Sumavu na jarnaky, tak aspon poznaj poradnou zimu, tak kdyztak poreferuju. Nemate je nahodou nekdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

tak už asi máme po zimě, bohužel teda moc možností otestovat gumy nebylo, silnice skoro furt všude suchý ...

když už u nás napadlo, tak po ránu to byl čerstvej sníh a do odpoledne zase všecko pryč, takže tu pořádnou břečku jsem nikde nevyzkoušel ... rozježděnej sníh v pohodě, při blbnutí mi krásně ulítával (nepřezutej) zadek (řidiči dodávek PPL si to taky užívali :-))

kopeček po ujetým sněhu nebyl problém

tak, nevim, jestli z toho mála můžu hodnotit, ale řekl bych, že v pohodě, není důvod ty Maxxisy Allseason zatracovat, spíš bych řekl lepší než Vředštajn, ale samozřejmě to může bejt zkreslený, že už si tak dobře nepamatuju pár let zpátky, když jsem měl ty Quatracy 3 nový

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je pomalu po zimě a to mne donutilo kouknout po letních gumách páč původní Bravurisy jsou na šlupku. Po dlouhém hledání vyhrály Nankangy, ale hlavě podle zkušeností pár známých, kteří je mají pár let na autech od Octavie až po MPV, jsem objednal dnes na velko-pneu Nankang Econex NA-1    215/60 R 16 XL 99 H - 1ks za 1148,-Kč. Mají i docela dobrý štítek, tak se nechám překvapit :-)

image.png.3189c257221bfb51d67e707a63b63dbf.png

Dnes dorazily, nesmrdí, vyrobeny 39 týden 2017, tak teď už jen přezout :-)

   
Upraveno uživatelem wyziv
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...
V 20. 9. 2017 at 22:45, kavol napsal:

Vředštajn po necelých 31 tisících km dopadl tak, že na předních zbývá 3,5 mm, na levé zadní 5 mm a pravá zadní je sjetá nerovnoměrně na 4,1-4,5 mm ... pokud původní vzorek byl 9 mm, tak to máme zhruba 1 mm na 6000 km na předních a 8000 km na zadních

za pár let zase poreferuju, jak se mi sjely a jestli jsem se na tom zabil 😉

tak zatím žiju, dneska jsem při příležitosti foukání zkontroloval vzorek

od toho loňského září mám najeto zhruba 17 tisíc

Maxxisy na předku jsem nebyl schopen změřit neb jsem měl jen klasický měřáček kombinovaný s tlakoměrem s tyčkou do 5 mm - podle mezery bych řekl, že mají 6 mm nebo lehce přes, tzn. úbytek necelé 3 mm = přibližně 1 mm na 6t km, čili to samé, jako Vředštajny

zadek se starými Vředštajny je sjetý na nerovnoměrné 3 mm vlevo a 3,5 mm vpravo (hm, asi jsem prohodil strany, už si nepamatuju jak jsem tehdy přesně měnil), takže úbytek cca 1,5 mm = přibližně 1 mm na 11t km, čili opotřebovávání se o polovinu zpomalilo (nevím, jestli si to mám vysvětlovat tak, že ta guma po letech fakt ztvrdla?)

tak teď se modlit, aby u nás nebyla zima resp. nepotkal jsem při tom pomahače, neb ty 3 mm bych asi neukecal, že to je vlastně autobus a zimní musím mít jenom na hnací nápravě 😄 [*]

každopádně tedy výhled, že nejdýl do roka, neboli za dalších 10t km, zase měním, není nic moc 😞

pocitově mi pořád přijdou ty Maxxisy lepší, a až na tu životnost bych je určitě doporučil - ale jak jsem psal, jak to bylo s Vředštajnama, když byly novější, si moc nepamatuju

[*] hm, to bych vlastně mohl zopakovat dotaz na nadbytečnej pár disků? - že bych vzorek pod 4 mm dojížděl jen v létě ... jenže to pak skončí tak, že budu mít 3 páry mezi 1,6 a 4 mm a na zimu zase nic 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Reálně to vidím tak že jedna 95 ková pneumatika má maximální zatížení 690 kilo , krát čtyři to je 2,76 tuny . Kolik vážej ty naše busy ?

Já nepoznal rozdíl jestli jsem jezdil na 95 - kách nebo 99 - kách .

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu ti říct že by jsi stejně nic nepoznal . Pokud nevylezeš z auta , neohneš se a nepřečteš si to tam je napsaný , tak nevíš na čem jedeš . Takže jestli máš v techničáku hmotnostní index 95 , bez obav to tam hoď .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...