Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zahradní traktůrek vs sekačka s pojezdem


Harlley

Recommended Posts

Jelikož se pomalu blíží jaro,musím se poohlédnout po něčem,čím udržovat zahradu u domu,který jsme pořídili na podzim.Sečená plocha bude cca 1000m,trochu z kopce a ne moc rovnej terén,neboť jej nikdo moc neudržoval.

Tak by mě zajímalo kdo co používáte a jaké jsou vaše poznatky.

Ještě doplním že se rozhoduji mezi novou sekačkou,nebo starším traktůrkem.,neboť na novej asi zatim nebude.

[upravil dne 25/2/13 16:56 od Harlley]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S traktorem nemám zkušenosti, ale starší bych nekupoval--je to koupě na mnoho let a tam je nejrozumnější nový stroj, proto jsem koupil na přibližně stejnou výměru výkonnou sekačku za cca 11 tisíc (husqarna 6.5 ps)--jen za ní chodíš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zahradu této velikosti v pohodě stačí sekačka s pojezdem, mám zhruba takovou zahradu a dokonce \"jen\" elektrickou sekačku s pojezdem a v pohodě. Elektrická sekačka se nehodí na členitou zahradu, pokud tam máš víc překážek (stromy, keře, bazén ...) tak jednoznačně benzinovou jinak se do toho kabelu zamotáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pozemek také 1000m2, ale něco zabere dům, bazén, zámkovka apod. Seču to kvalitní sekačkou, trávu sbírám do koše (Martina mi zakázala mulčovat, že se tahá tráva do baráku). Nemám s tím problém, lépe se mi kličkuje než s traktůrkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jestli to jeste dneska \"frci\" ale pred asi 20ti lety jsme meli kultivator nebo frezu ci jak se to jmenuje. Proste takove to co ma riditka a dve kola - muzes tomu menit podvozky (sekacka s pojezdem, freza na snih, listova sekacka, da se s tim i orat, nebo dat korbu) Tenkrat to byla parada v zime se prohrnul snih v lete posekla zahrada, pooraly zahonky.....

[upravil dne 25/2/13 20:48 od Vítek1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, jak ta zahrada vypadá, počet překážek a zda máš obrubníčky. Nejlepší pro traktůrek jsou zaoblené obrubníky, nejsou hrany. To například dělal soused - okolo skalky má obrubníčky, ale vše do oblouku. Vypadá blbě, když se sice vezeš, ale po tobě hromada nedodělků. A také je nutné počítat s tím, že traktrůrek bude mít větší spotřebu paliva. ;)

Já sekám cca 1800 m sekačkou s pojezdem a vyhazuji do boku, za hodinku není co řešit, dám si víc jak 3 km procházku :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som kosil zahradu 2300m2 kosackou s pojazdom.. cista rovinka.. ale ta trava nemohla narast vacsia ako 15cm inak to uz bol problem.. mame tu dost vlhko a trava je silna a husta.. kosacka facha este stale.. ale nabehal som sa uz dost.. teraz v zome som kupil zahradny traktorik a dufam ze budem spokojny.. je to sice 3 roky pouzivany stroj ale je zachovaly a ku podivu tichsi ako susedov novy z mountfieldu.. motor to ma 13,5hp tak som zvedavy co to bude robit ked ho prvy krat vyskusam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jsi nenapsal jestli budeš trávu sbírat nebo mulčovat.

mám zahradu cca 3000m2 nejdřív jsem to sekal křovinořezem + velké plochy traktorem (velkým) na sekačku to u nás nebylo je tu strašně mokro takže tráva roste rychle. měl jsem párkrát půjčeny traktorek Husqvarnu cca 18Hp a nic moc bylo to slabé na moje podmínky a nestačil jsem nalívat benzín, teď jsme koupili Kubotu GR1600 (starší) naftu a paráda sekal jsem s tím i vysoké kopřivy a všechno pobral. chtěl jsem kubotu G18 ale ta nikde zrovna nebyla objevila se asi 14dní po tom co jsme koupili GR1600 :(

[upravil dne 25/2/13 22:57 od wojtěch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zahradě je zatim jen zakopanej bazén a par stromků,který půjdou asi pryč. zahrada má asi 16x80m tráva je asi na 1000m.je to zatim samej drn a boule tak že žadná luxus rovinka a pozemek je mirně skopce,trava se bude občas mulčocat a jinak sbírat.Vše prakticky ukáže až jaro.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...