Jump to content

405 - ventilátor topení

koldam1
 Share

Recommended Posts

Poraďte prosím

no a mam další problém:bojim .

Ventilátor topení mi běží pouze na plnou rychlost, a je docela hlučný, je nějaká pomoc nebo vyměnit? Nevím kde je chyba, když otáčím tím regulátorem na palubce tak nic,nic a až když ho dam na poslední polohu tak ventilator začne hučet naplno- je to ve ventilátoru přímo nebo je zrada někde jinde??

Guest Paolo

Není to tím že jej slyšíš až když jde na plný výkon??Dle mně jde odstupňovaně a ty slyšíš a tu poslední fázi.Když jej mám třeba na 1/2 tak jej neslyším a jen přiložením ruky zjistím že nepatrně fouká.

Původně zaslal: koldam1

Poraďte prosím

no a mam další problém:bojim .

Ventilátor topení mi běží pouze na plnou rychlost, a je docela hlučný, je nějaká pomoc nebo vyměnit? Nevím kde je chyba, když otáčím tím regulátorem na palubce tak nic,nic a až když ho dam na poslední polohu tak ventilator začne hučet naplno- je to ve ventilátoru přímo nebo je zrada někde jinde??

Pravděpodobně Ti odešly regulační tranzistory na ventilátoru,Už se to tu kdysi probíralo, dej si to vyhledat :papa

Guest trakouš

Mě se před rokem stalo to stejné. Stačilo vyměnit ten regulační tranzistor na ventilátoru a je to OK. Více tady:

Jo jo vypadá to opravdu na tranzistor u větráku, už jsem je měnil asi na pěti kusech, u některejch taky stačili ty spoje řádně proletovat, protože praskaj a ten tranzistor je tam přinejtovanej a tam se taky dělá přechodovej odpor a pak to nechodí.

no ja ho sice vymenil ,ale za tejden to bylo to sami , nevite jestli je mozny ze jsem koupil nejakej smejd nebo tak ? dal jsem mezi nej a to zebrovani teplovodivou pastu takze chlazenim by to byt nemelo. nenapada vas neco ?:myslim