Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba oleje u 2,2Hdi


Milan+

Recommended Posts

Dnes při výměně mě tak napadlo,jakou máte i ostatní spotřebu oleje u autobusů. Když jsem dělal olej minule,celkem jsem koupil 6lt ,aby bylo i pro případné dolití.

Takže suma sumárum v litrovce zustalo necelé 2deci a z motoru vypuštěno včetně vylitého filtru asi 4,6lt,takže na cca 16000km spotřebováno 1,2lt,tak si myslím,že jsem asi v normě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Ti neproběhne regenerace dokonce,tak se zbytky nafty dostávají do oleje a tím pádem přibývá,proto se může zdát,že neubývá a je stále v poho. Ale každý motor je knstruovaný tak,že si nějaké množství oleje zpápne,takže snad ani nemůže být motor který by spotřebu oleje neměl.

Jen tak mimo švagr měl u Cordoby Sdi kdysi v návodu psáno až 0,8lt na 1000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To,že si nějaký olej spápne to je pravda,ale třeba u xantie 2,0hdi naleju plnou syntetiku k horní rysce a po 20.000km vypouštím a jsem akorát na spodní rysce.Podotýkám,že má naběháno 230 000km a to nevím jestli to někdo nestočil když jsem to před 6ti lety kupoval se 125 00km.U 807 jsem dělal 1.výměnu a taky jsem byl nad spodní ryskou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Spotřeba oleje u mého autobusu 2.2 HDi:

po výměně oleje na horní rysku a po 10 000km olej v půlce mezi ryskami. Takže pohoda. olej TOTAL Q9000 5w 40

Z důvodu dobrého mazání a ochrany turba přecházím na systém výměny oleje: Po 5000km olej ven a po dalších 5000km olej i s filtrama. Za těch 850kč za 5l TOTALu se mi to vyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna oleje po 5 tis. je extrém se kterým jsem se nesetkal. Jednak teda bežně koupíš tenhle olej pod. 600,- a jednak nemám rád výměny oleje bez výměny filtru. Myslím, že opravdové minimum je 10 tis. Ano ničemu tím neškodíš, ale opravdu nechápu proč to děláš :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já po pravdě nikdy neviděl žádný HDI motor, který by jezdil na tyhle intervaly, zmám jen poměrně málo lidí, kteří mění po 10 tis.. Samozřejmě pokud těch 5 tis. najedeš za 2 roky je to něco jiného. Tyhle motory s kvalitním olejem klidně s intervalem 20 tis. Já měním po 15 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...